Abd Türkiye'ye Saldırdı ( Mesela Yani )

Telaş yok mesala yani.abd ilk başta bir ülkeye saldırmak için içindeki ayrılıkçı gruplarla işbirliğine gidiyor.
sonra hava hakimiyeti dolayısıyla devamlı bombalıyor;bir ay civarında.
sonra emniyetli bir hava ve askerle ülkeyi işgal ediyor.tabi uydudan canlı olarakda herşeyi izliyor.ve atom bombası var.
biz buna ne gibi tedbirler alabiliriz.onun gibi donanıma sahip olmak çok zor.kendisi müsade edeceğinide zannetmem.ama ben bu olumsuzluklara rağmen galibiyet için herkesin bir yolu olabileceğini düşünüyorum.yeterki insanlar bunun üzerine düşünmeli.bu yönde katkılarınızı bekliyorum.
darmaduman ederiz,ölümden korkmuyoruz gibi lafların yürekte ve icraatte olmasını yeğlerim.
ben bu hava hakimiyetini önlemenin yolunun ülkenin belli çok yerlerine hedefi vurabilecek dayanıklı kule yapılabilir.konu içinde gelişiriz umarım.
Şimdiden herkese teşekkür ederim:clover:

TazzzY

Dekan
Onursal Üye
Türkiyeye saldıramaz coğrafi konumumuz siyasi duruşumuz ve bu millette bu irade olduğu sürece zor

Juggernaut

Profesör
Gelsinler, Türk askerini kim yenebiliyormuş .... ( İşte buna gülerim. Savaş artık meydanlarda yapılmıyor )

TazzzY'nin dediği gibi bize savaş açmaları mantığa uymaz....

saldıramaz saldırtmaamm
helebi yapsıın bak benne yapıyorum adama
brackmamm.
.......
Seni desek tamam yani.:clover:
oh be rahat uyuyabilirim:clover:

rower

Asistan
geriLLa savaşı tek çare

Ülke ayaklanması son türk öLene kadar savaşmak baska bi çaresi yok

antilove

Profesör
Gelsinler, Türk askerini kim yenebiliyormuş .... ( İşte buna gülerim. Savaş artık meydanlarda yapılmıyor )

TazzzY'nin dediği gibi bize savaş açmaları mantığa uymaz....
yukarıdan ne kdar bombalarsan bombala
kara harekatı olmadı mı şavaş felan kazanamazsın

.......
Halkın direnci kırılır.Öyle olmuyormu.
............
Bu konular ulu orta konuşulmaz
.............
Ulu orta konuşacağımız şeylerin bunlar olmadığı kanısındayım.
gerçeklere gözlerimizi kapatamayız.
tedbir alınmadığını.en azından olan savaşlardan görebiliyoruz.
Bir flimde çok korkunç bir ses çıkıyordu.Bunun yapımını sağlayan şeyin çok basit bir şey olduğunu gördüm.burada maharet onu keşfedebilmekte.
Yani bu kadar güce basit tedbirlerle önlem alınabileceğine inanıyorum

AliA

Guru
Onursal Üye
Telaş yok mesala yani.abd ilk başta bir ülkeye saldırmak için içindeki ayrılıkçı gruplarla işbirliğine gidiyor.
sonra hava hakimiyeti dolayısıyla devamlı bombalıyor;bir ay civarında.
sonra emniyetli bir hava ve askerle ülkeyi işgal ediyor.tabi uydudan canlı olarakda herşeyi izliyor.ve atom bombası var.
biz buna ne gibi tedbirler alabiliriz.onun gibi donanıma sahip olmak çok zor.kendisi müsade edeceğinide zannetmem.ama ben bu olumsuzluklara rağmen galibiyet için herkesin bir yolu olabileceğini düşünüyorum.yeterki insanlar bunun üzerine düşünmeli.bu yönde katkılarınızı bekliyorum.
darmaduman ederiz,ölümden korkmuyoruz gibi lafların yürekte ve icraatte olmasını yeğlerim.
ben bu hava hakimiyetini önlemenin yolunun ülkenin belli çok yerlerine hedefi vurabilecek dayanıklı kule yapılabilir.konu içinde gelişiriz umarım.
Şimdiden herkese teşekkür ederim:clover:
Biraz eskiye Çanakkaleye gitmek yeterli sanırsam. ;)

Juggernaut

Profesör

Evet doğru kara harekatı olmadan savaş kazanılmıyor. Bu hala geçerli. Fakat benim anlatmak istediğim şey ;

Biz Türk'üz bize kimse saldıramaz.
Biz Türk'üz hepsini öldürürüz.
vs.

gibi kalıplaşmış cümlelere artık son verilmesi. Daha Kuzey Irak'a girerken bile abd 'nin dediklerine uyuyoruz. abd çık diyor Kuzey Iraktan çıkıyoruz...

palam

Doçent
halk direncini kıramazsın türkiyede. bu bizim millete has i şey. hiç bir zaman başka bir milletin boyunduruğğu altında yaşamamıştır. kimse de karşısına çıkamamıştır. tarih dersi sadece tarihlerden ibaret değildir. yorumlayın tarihi arkadaşlar. he tarihi yorumluyoz. ammerika bi dünyayı arkasına alıp yalan yanlış bahanelerle saldırır mı bu da yakın amerikan tarihi. dah aneler var neler ama yazmakla bitmez.

K46

Asistan
İnsansız keşif uçaklarını bile İsrail gibi, birçok şehrimizden küçük ve buna rağmen dünyaya taşeronluk yapan bir ülkeden alacak kadar üretmekten aciz bir millet olmamıza rağmen, buraya karamsar mesajlar yazıp moral bozmak istemiyorum.
Savaşların artık karada, mertlikle, insanın bileğinin gücüyle kazanılmadığını da zaten hepinizin bildiği için, bunu hatırlatmama da gerek yok.

Fakat tüm bunlara rağmen, biz toplara, füzelere ve düşmana nasıl karşılık verileceğini iyi bilen bir milletiz.
Onların onbinlerce askeri olabilir.
Ama bizim 70 milyon askerimiz var.
Mermiler, bombalar, füzeler biter elbet ama, bu ülkede bir karış toprak parçası kalana kadar, sağ bir tek vatan evladı kalana kadar bizim direncimiz ve inancımız bitmez. :ph34r:

Birçok kahramanlığa mekan olan, Kahramanmaraş'ımızın en merkezi yerinde bulunan Maraş Kalesinin alt tarafında şöyle yazar.

"MARAŞ BİZE MEZAR OLMADAN, DÜŞMANA GÜLZAR OLAMAZ"

Bunu ülkemize genellersek, bu topraklara girmek te, çıkmak ta zordur biraz... :donatello:

eray045

Rektör
Onursal Üye
abd saldırı sistemi değişti artık..
önce ekonomik tetikçisini gönderiyo
olmadı ajanını
en son ihtimal askerini..

bizde ekonomik tetikçiler işini en iyi şekilde yaptığından askeri bir müdahalee gerek yok..

Bagcivan

Doçent
bizi kimse kolay kolay savaşta yenemez tek yaptıkları şey ilk önce kültürü yozlaştırmak sonra savaşa sıra gelir.şuda bir gerçek türkler savaşçı doğar.

Quadro

Doçent
ne yaptınız sizde nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri :D
Saldırırsada saldırsın çokta tın yani . Elbet gününü görecektir