ABD Türkiye Büyükelçisi: İlaç şirketleri Türkiye’ye satışı durdurabilir!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
7,997
Dünyadaki sol kavramıyla bizdeki sol kavramı taban tabana zıttır. O bakımdan bizdeki solcular dünyadaki solculuk kavramına göre sağcıdırlar, sağcılar da solcu. Yani bu ülkenin gerçek solcuları sağcılardır.
Birazdan sizi linçler bu arkadaş hocam. Keşke mesaj yazmasaydınız.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Artık ilaç üretimine geçilebilir bence. TOGG fabrikasının yanına ilaç fabrikası kurmanız lazım acilen.

chnkyn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
ilaç sektörü kalmıştı karaborsaya düşmeyen.O da hallolur artık.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
En son uçuyorduk ne ara borç batağına saplanmışız?

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
13-17 yaş aralığında hiçbir şeyden habersiz solcu olmayı havalı sanıyorsanız dünyadan bir haber yaşayıp gidersiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben X kanalı tarafsız , Y kanalı taraflı demiyorum. İstediğin yere çekip ortalığı kızıştırman anlamsız.
benim yazdığımı direk kopyala yapıştır yapsaymışsın çekinmeseydin,cevap olarak benim yazımı bana gerimi yazıyorsun ayrıca 17 yaşında olduğumuzu nereden çıkarttın ?

Bi daha değiştirdiniz yani Bu kadar tutarsız olmayın kendi yazdıklarını kendin görmüon bana doktora git dion bn göz doktoruna giderim sorun yok sizde bi piskiyatriye görünün iyi forumlar
boşver takılsın kafasına göre,solcuyum sağcıyım ayakları yaptı dedim ki anca kuru kuruya solcu sağcı muhabbetleri yapıp dünyadan bir haber yaşarsınız,bana benim yazdığımın aynısını copy paste yapıp atmış :D .

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,997
benim yazdığımı direk kopyala yapıştır yapsaymışsın çekinmeseydin,cevap olarak benim yazımı bana gerimi yazıyorsun ayrıca 17 yaşında olduğumuzu nereden çıkarttın ?

boşver takılsın kafasına göre,solcuyum sağcıyım ayakları yaptı dedim ki anca kuru kuruya solcu sağcı muhabbetleri yapıp dünyadan bir haber yaşarsınız,bana benim yazdığımın aynısını copy paste yapıp atmış :D arkadaşın zeka yaşı yerlerde boşver takılma.
Sizin yazdığınızı yazdım saçma dediniz. Demek ki kendi yazdıklarını bile özensiz yazıyorsun

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Sizin yazdığınızı yazdım saçma dediniz. Demek ki kendi yazdıklarını bile özensiz yazıyorsun
ne zaman saçma dedim :? :) normalmisin kardeşim? aklın yerindemi bana benim cümlemle yanıt veriyorsun,seni tebrik etmemimi bekliyorsun üstün zekandan dolayı ???

Son düzenleme:

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Gene bir tartışma...Adminler göreve :)

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Arkadaşlar vediğimiz vergiler nereye gidiyor, hem kur yükseliyor hem de borçlar kapatılmıyor böyle giderse hızlı çöküşe geçeceğiz bir gecede kur 3 haneli sayılara yükselecek venezuela halkı gibi markette stok için isim yazdırıp sıra bekleyecek duruma düşeriz Allah göstermesin

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Bunlar hep dış güçler işte güven olmuyor, parasını vermeyince yüksek sesle bağırmaya başlıyorlar.

Yakında "Biz bize yeteriz gavurların ilaçlarına da kalmadık V2" kampanyası başlatırız.
Bir iki müteaahite de ilaç fabrikası kurdururuz tüm sorun hallolur.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Olur mu canım.. böyle provokatör haberler yapıp dış güçlerin değirmenine su taşımayın.
Avrupa bizi kıskanıyor. Ne borcu ? Biz borç veririz onlara...

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Algı operasyonu..
Kılıştar bunudamı batırdın..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bir Büyük Elçinin böyle açıklama yapması manidar geldi bana. Hatta aba altından sopa gösterir tehtit eder gibi. ABD çıkarlarına ters davranmayın bak ilacınızı keseriz dercesine...

Azcık ticaret ile uğraşan veya ekonomi bile birisi bir mal nasıl alınır nasıl borç ödenir prosedürü nedir bilir. Borç miktarı bellidir alacaklı bellidir verecek kişi bellidir. Borcunu ödemezse FAİZ uygular oda olmadı mahkemeye verir illaha bir teminat veya garantör vardır sözleşme imzalanırken en olmadı devletten tahsil ederler bu parayı.

Ama bir büyük elçinin çıkıp tehtit eder gibi bakın ilah satışını keseriz lafı bana Rusya Aşıyı bulma arefesinde ya sakın oradan AŞI almayın İlaç almayın tehtiti gibi geldi.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Böyle bir durum olduğunu düşünmüyorum özel şirketlerin var ise onları bağlar ilaç sıkıntısı olduğu an devlet el koyar duruma zaten. Ama hadi bunlar yabancı medikal üreticileri birliğide bir açıklama yapmıştı 6aydır ödeme alamıyoruz. Çok zor durumdayız diye

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Ortada bir pandemi süreci var ve ülkemiz bulunduğu ekonomik durum ve kur farkından dolayı dış borçlarda dezavantajlı durumda. Bunu hesaba katarsak tüm dünyada ülkeler ellerindeki nakit rezervlerini artırmanın yollarını arıyorlar. ABD, ülkemiz ve diğer dünya ülkeleri şu an (resesyon) ekonomik krizde. Sadece şu an çok büyük bir durumda olmadığından dillendirilmiyor.Elinde yeterli rezervi olan bir ülke 2,3 milyar dolar için büyükelçisi üzerinden aba altından sopa göstermeye ihtiyaç duymazdı. Bu da ekonomik krizin olduğunu ortaya koyuyor.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Beyin göçünü bir şekilde tersine çevirebilsek veya olmasını engelleyebilsek dışa bağımlı olduğumuz çoğu ilacı yapabilme potansiyeli var ülkemizde. Fakat yeterli imkan vermiyorlar bunun için.
Dediğin gibi olsa çok güzel olacakta....

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Al işte, yine borç yine borç. Ama neden sağlık ya ?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
SGK hiç iyi olmadı ki uzunca süredir. Sürekli olarak kesintiler artıyor maaştan fark edeniniz mi yok ? Veya neden 65 yaşa çıkartıldı emeklilik ? Sgk kaldıramıyor bunca yükü. Bak abd'ye, ambulans çağırırsan canına okuyorlar :)) Bizde şak kapının önünde bitiyor. Heryer şehir hastanesi, kendimizin doktoru olamıyoruz.

Gerçekten bireysel emeklilik sistemine geçeniniz hiç olmadımı ? Bu konuşmaları sadece benim yazıyor olmam tuhafıma gitti. Geçen oldu da umursayan olmamıştır inşallah :)) gerçi sorgulamamak mı kötü, umursamamak mı bilemedim.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
SGK hiç iyi olmadı ki uzunca süredir. Sürekli olarak kesintiler artıyor maaştan fark edeniniz mi yok ? Veya neden 65 yaşa çıkartıldı emeklilik ? Sgk kaldıramıyor bunca yükü. Bak abd'ye, ambulans çağırırsan canına okuyorlar :)) Bizde şak kapının önünde bitiyor. Heryer şehir hastanesi, kendimizin doktoru olamıyoruz.

Gerçekten bireysel emeklilik sistemine geçeniniz hiç olmadımı ? Bu konuşmaları sadece benim yazıyor olmam tuhafıma gitti. Geçen oldu da umursayan olmamıştır inşallah :)) gerçi sorgulamamak mı kötü, umursamamak mı bilemedim.

Emeklilik yaşı tek bir sebepten dolayı 65 olmadı. Nüfusun çoğalacağını hesaba katmayıp günün şartlarına göre oy kapma amacıyla insanları erken yaşta emekli edersen sonra böyle emeklilik yaşı 65'e çıkar pat diye.