ABD Kongre Üyesi, Seçim Kampanyası Bağışlarını Steam'de Yedi

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Yönetici
Moderatör
Katılım
5 Aralık 2019
Mesajlar
5,276
Reaksiyon puanı
5,292
Puanları
113
Yaş
33
ABD kongre üyesi Duncan Hunter, 2016 yılında seçim bağışlarından 1300 doları Steam'de harcamakla suçlanmıştı. Hunter ise ilk harcamanın kazara oğlu tarafından yapıldığını, sonrasında harcamayı iptal etmeye çalışırken kazara harcama yaptığını söylemişti.

Task & Purpose adlı askeri yayında yer alan bilgilere göre günlük bakkal harcamalarından ailecek yapılan 14 bin dolarlık İtalya tatillerine kadar hemen her şeyi seçmenlerin seçim kampanyası için bağışladığı paralarla karşıladı.

Ayrıca Hunter'ın Steam'de harcadığı rakamın da tahmin edilenden fazla olduğu ortaya çıktı. Hunter'ın platformda harcadığı para tam olarak 1528 dolar 68 sent olarak açıklandı. O dönemde kongre üyesinin kampanya yöneticisi olan eşi Margaret Hunter, Haziran 2019'da suçlu bulunmuş ve 3 yıl gözetim ile 8 ay ev hapsi cezasına çarptırılmıştı. Hunter ise Ekim 2020'de 11 ay hapis cezasına çarptırılmış ancak cezası pandemi nedeniyle ertelenmişti.

NPR'in haberine göre Hunter, yakın zamanda Beyaz Saray'a veda edecek olan ABD Başkanı Donald Trump tarafından affedildi. Adalet Bakanlığı internet sitesine göre bu karar, pek çok kongre üyesinin talebiyle alındı.

Hunter'ın affı, ABD Başkanı tarafından 22 Aralık'ta gerçekleştirilen 15 affın biriydi. Diğer aflar arasında 17 Iraklı sivili öldüren dört eski Blackwater paralı askeri, Trump'ın seçim kampanyası ile Rusya bağlantısı araştırmasında FBI incelemesinde yalan söyleyen bir polis memuru gibi kişiler bulunuyordu.

Bir de Amerika demokrasiler ülkesi diye anılırdı. Trump 15 tane affı bir günde veriyor.
 
Üst