Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Profesör
Reaksiyon puanı
271
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Biz bugüne kadar ortak üretim dahil üzerimize düşeni yaptık. Bugüne kadar F-35'ler için ödememiz gereken parayı da aksatmadan ödedik. Biz yükümlülüklerimizi yerine getirdik. Bu, çok taraflı, çok kapsamlı bir proje. Öyle 'ben istedim iptal ettim' veya 'Türkiye'yi çıkarmak istiyorum' olmaz" dedi.

600
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu S-400'den dolayı kafa karıştırıcı bazı girişimler oluyor ama herkes yükümlülüğünü yerine getirmeli. Biz bugüne kadar ortak üretim dahil üzerimize düşeni yaptık. Bugüne kadar F-35'ler için ödememiz gereken parayı da aksatmadan ödedik. Biz yükümlülüklerimizi yerine getirdik." ifadelerini kullandı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu şunları söyledi:
"F-35'lerle ilgili 21 Haziran'da ilk teslim için Türkiye davet edildi. 2 uçağın uçağın teslimi, ondan sonra eğitim süreci olacak zaten. Bu, çok taraflı, çok kapsamlı bir proje. Öyle 'ben istedim iptal ettim' veya 'Türkiye'yi çıkarmak istiyorum' olmaz."

Kaynak:Sabah

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
isterse vermesin, daha ucuzu ve teknoloji paylaşımlısı için harekete geçebiliriz o zaman. ama abd uçakları vermek zorunda çünkü nato yüzünden zaten Türkiye o uçakları alıyor yoksa o kadar para verip anlaşma imzalamazdı belki...

almayınca ağlayıp sızlıyolar alınca da naz yapıyolar :D

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Bundan böyle kimseye eyvallahımız yok çok şükür, ama verecek...

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Vermese daha hayırlı olur, ama sonuçta tonla para yatırdık geliştirme çalışmaları için.

Reaksiyon puanı
16,118
sözleşme var 2 s verecekler yoksa faizi ile tazminatı ile geri ödeme yaparlar ortak üretim bu uçak komple çöpe gider...