ABD den metrogps sim-lock telefon türkiyede unlock olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

cdiez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. jetlag etkisiyle taksici dallamanın beni apple store yerine metropcs den telefon aldırması ile başım belada. sim-locked / career locked telefon almışım. açma isteği göndermem için 6 ay abd de aktif kullanmam gerekiyormuş metropcs hattını.
abd de iken metropcs sim kartı dışındaki simlerde (misal international calling simcard lar) aktive olmadıgını farkettiğimde çoktan 7 gün geçmişti sim kartı değiştirmek istediğimde "activation failed" diyor. Aldıgıma alacağıma pişman oldum iphone8plus'ı. napacaz bunu türkiyede çöpmü?? imei kaydettirince açılır mı?

yok abd de parasını ödeyim 5 ay daha unlock yaparmısınız dedim metropcs yetkilisi "no, device must be onitnously connected to our tover national wide. you cant use it in istanbul" demesiyle moralim çöktü.
r-sim kurtarırmı 2-3 dolar bişey ? tr ye gelince napacam bu telefon çöpmü?
bu konuda hiçbiryerde türkçe açıklayıcı bilgi bulamadım.
çözümü yoksa da bilin ki
abd den vs iphone alacak arkadaşlar mutlaka "sim-free" olan telefonu ve mutlaka apple store dan alın. servislerden aldıgınız tüm iphonelar career-locked.
var mı bilgisi olan ? tr de imei kaydettirince açılır bişey olmaz diyen arkadaşlar burda mı? emin misiniz?

cdiez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hiç uğraştırmadan oldu :) merak eden özelden sorsun.

Reaksiyon puanı
78
hiç uğraştırmadan oldu :) merak eden özelden sorsun.
TAMAMEN YALAN DIR. SİM-UNLOCK YAPILMASI 100% İMKANSIZ!!! Merak eden özelden sorsun dediğine göre dolandırıcı. Sim-Lock mağdurlarını kendine çekip dolandıracaktır. Lütfen hiçkimse onunla itibata geçmesin. Admin bunun hesabını da ban la.