A71 alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2,554
Batarya önemli değilse s9+ önemliyse a71 alırdım ben olsam.Realme yeni yeni ülkemizde satış yapıyor zengin olmadıkça yenileri denemek risk bence.Samsung yıllardır var ve oturmuş bir sistemi var üst segmentte tercihim olmaz samsung ama orta segmentte alınabilir ki zaten samsung ülkemizde en çok a serisi satıyormuş.

Reaksiyon puanı
892
Hocam RN8'i karıştırmayın şimdi :D ben RN8'i babam için düşünüyorum bu konuyu ben ablam için açtım
A71 daha elemedik ama İPhone'a gelecek olursak benim ablam İPhone'dan nefret ediyor o yüzden onu kafadan eledik
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme X2-XT -A71-S9+ bunların özelliklerini karşılaştıracam ve Excel dosyası oluşturmak istiyorum ama 7 yıldır kullanmaya kullanmaya Excel'i unutmuşum tablo oluşturacam bana yardımcı olur musunuz ?

estagfurullah bende X2 taraftarıyım ama çok kararsız kaldık
S9+ android 10da takılı kalır.Bu saatten sonra alınmamalı.
XT sd710 ile geldiğinden fiyatını haketmiyor.
X2 ithalatçı garantili olduğundan başına bir şey gelse sorun.
A71 fiyatına göre çok iyi,kamerası gayet güzel fakat onun da videosu çok iyi değilmiş.
Aslında temiz s10 lite bulsanız 2.el daha mantıklı olabilir sanki.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Hocam RN8'i karıştırmayın şimdi :D ben RN8'i babam için düşünüyorum bu konuyu ben ablam için açtım
A71 daha elemedik ama İPhone'a gelecek olursak benim ablam İPhone'dan nefret ediyor o yüzden onu kafadan eledik

Realme X2-XT -A71-S9+ bunların özelliklerini karşılaştıracam ve Excel dosyası oluşturmak istiyorum ama 7 yıldır kullanmaya kullanmaya Excel'i unutmuşum tablo oluşturacam bana yardımcı olur musunuz ?

estagfurullah bende X2 taraftarıyım ama çok kararsız kaldık
S9 Plus yerine S10e almanızı tavsiye ederim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
S9 Plus yerine S10e almanızı tavsiye ederim.
S9+ düşünmüyor zaten S serisini kafadan eledik S10e için 4500'e çıkmaz 4500'e çıksa zaten S10 Lite aldırırdım

Bu arada Asistan oldum.
bende 5000 mesaj sayısına ulaşınca Dekan olacam
Anladığım kadarıyla 3000TL'ye çok güzel kamerası olan , OIS desteği olan , bataryası iyi olan , güncelleme desteği uzun , ekranı ideal boyutta , oyunlarda sorun çıkartmayacak bir telefon arıyorsun. O bütçeye bunların hepsini bulunduramazsın.

Samsung A71 o fiyatta alınacak gayet güzel bir cihaz fazlasını arıyorsan bütçeni de arttırmalısın.

Tamam madem 3000TL'ye müthiş harika bir telefon istiyorsun , üstüne İstanbul Bilişimden almak istiyorsun karışmıyorum. Ben yorumumda ablan rom kursun demedim her postta telefonlar hakkında yorumunu gördüğüm için telefon konusunda çok bilgilisin herhalde sen kurabilirsin yani zor bir şey değil.
İstanbul Bilişimden almayacaz dün üyelerden biri İstanbul Bilişim'in battığını söyleyince hemen ablama söyledim o da hali ile neden nasıl diye şaşırdı ?
ROM kursun demedin de ablam uğraşmak istemez bende Android'e yeni geçtim ROM kurma konusunda bilgim yok
Estagfurullah hocam forumda 1 yıldır aktifim telefon konusunda eksik olduğum yanlar illaki vardır

Ya ben daha önce demiştim zaten 3000 civarında Nova 5T dışında 9t'den iyi kamera yok. Bir de Mi 9 Lite çok az iyi. Bir de Meizu 16TH
Mİ9 Lite zamanında öneriyordum 3 ay önce fiyatı Mİ9T'den daha pahalıydı şimdi 2500'e düşmüş bu saatten sonra Mİ9 Lite'ı kim alır ki zaten ölü doğan bir telefon oldu Mİ9T varken Mİ9 Lite'ı kimse tercih etmez

Son düzenleme:

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
@Webhead Huawei markası nasıl benim bilgim yok ama siz baktınız mı o fiyattaki Huawei lere

Bende annemgile çok dedim o zamanlar rn7 yi. Biri m10 aldı biri a10s aldı. Bizim aile samsung'cu. ?

Reaksiyon puanı
6,381
@Webhead Huawei markası nasıl benim bilgim yok ama siz baktınız mı o fiyattaki Huawei lere

Bende annemgile çok dedim o zamanlar rn7 yi. Biri m10 aldı biri a10s aldı. Bizim aile samsung'cu. ?
Evet ya büyüklerde bir Samsung culuk var benim büyüklerim de Samsung takıntılı.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
İPhone gibisi yok gerçekten. O kadar parayı nerden biriktirecegim bilmiyorum ama olursa inşallah tekrar İPhone'ye döneceğim ( diyorum da en az 2 seneye) Önümüzdeki yıl bilgisayar alacaklar zaten. O yüzden telefon konusunda kendime ?⛔❌ bi dur artık diyorum.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

500 TL daha koyabilirse Nova 5T almasını isterim
Hocam sorma ben ve kuzenim dayıma RN8 Pro önerdik dayım 2800'e Turkcell'den A50 almış şuanda çok memnun :D
Turkcell çalışanı da dayıma Xiaomi Türkiye'ye yeni girdi garantisi yok cart curt diyip dayıma A50 aldırdı bu arada dayım İPhone 5'ten geçti

İPhone gibisi yok gerçekten. O kadar parayı nerden biriktirecegim bilmiyorum ama olursa inşallah tekrar İPhone'ye döneceğim ( diyorum da en az 2 seneye) Önümüzdeki yıl bilgisayar alacaklar zaten. O yüzden telefon konusunda kendime ?⛔❌ bi dur artık diyorum.
valla benim İPhone'a ihtiyacım yok ben 3 yılda bir telefon değiştirme kararı aldım çünkü 5s'i tam 5 sene kullandım telefon elimde kaldı o yüzden bir telefonu 5 sene kullanmamak gerek gerçi ben 5s'ten 3.yılımda sıkıldım son 2 sene küfür ederek kullandım benim için işkence oldu ben 5s'ten 7'ye 7'den XS'e geçip sonra Android dünyasına girecektim fakat tükürdüğümün şartları izin vermedi

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
A50 a70 a51 a71 cihazlari ço..k düşük modelleri kullananlar için iyi geliyor. Da böyle telefonun malını bilenler biliyor hangisi iyi hangisi çürük yumurta ?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Ben halamda rn6 gördüm. Gayet iyiydi xiaomi modellerini merak ediyorum. Şu Virüs Bi bitsin. Hemen ankaraya gelip ankamall'in tüm telefoncularini gezeceğim. Kullanacagim. Bakalım neymiş bunların olayı?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
A50 a70 a51 a71 cihazlari ço..k düşük modelleri kullananlar için iyi geliyor. Da böyle telefonun malını bilenler biliyor hangisi iyi hangisi çürük yumurta ?
bence saydığın modellerin hepsi benim gözümde çöp Samsung alacaksan S veya Note alacaksın A ve M serisi yan sanayi gibi bir şey :D
Bende 5s'ten Mİ9T'ye geçince çağ atlamıştım ama hiçbir zaman Mİ9T en iyisi demedim bütçe sıkıntım olmasaydı Mİ9T Pro veya OnePlus 7T alırdım
Mİ9T benim kullandığım en adam akıllı Android telefon çünkü benim ilk android telefonum Galaxy mini 2 idi yani pek iyi bir Android deneyimim olmadı ondan İPhone 5s'e geçince 5s bana güzel geldi ama son 2 sene bana cinnet geçirtti

Ben halamda rn6 gördüm. Gayet iyiydi xiaomi modellerini merak ediyorum. Şu Virüs Bi bitsin. Hemen ankaraya gelip ankamall'in tüm telefoncularini gezeceğim. Kullanacagim. Bakalım neymiş bunların olayı?
Ankara'ya gelirsen MI Store'a uğramanı öneririm Mİ9T'yi oradan aldık hatta MI Store açılışında kalabalıktan dolayı açılış iptal olmuştu o gün bende oradaydım :D
Ben asıl Galaxy S20 ve Plus modellerini incelemek istiyorum bir de Mİ 10'u inceleyeceğim

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Telefonun malını bilenler bilir dedim ya. Ondan size çöp gibi geliyordur. Bana göre beni çok iyi idare ediyor.
Zevkler çok farklı. Aslında Ankara'ya gelmemin asıl sebebi bilgisayarlarda bi model beğenmek için. Bana göre tasarım özellikten önce gelir. Bende isterim tasarıma önem vermemeyi ama yaşımın mi artık neyin gerektirdigi birseyse bu?
Ben bakmıştım x'e öldüm resmen telefona. S10eye baktım. Oppolar Huawei fln keşke o zamanlar İPhone 6 plus kullandigimdan damla çentik tasarımli tüm telefonlar muhteşem geliyordu gözüme.
Ama ben telefonumdan memnunum. İyi bence artık çöp möp demeyi bırakırsanız yoksa kendi telefonumdan soguyacagim

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Telefonun malını bilenler bilir dedim ya. Ondan size çöp gibi geliyordur. Bana göre beni çok iyi idare ediyor.
Zevkler çok farklı. Aslında Ankara'ya gelmemin asıl sebebi bilgisayarlarda bi model beğenmek için. Bana göre tasarım özellikten önce gelir. Bende isterim tasarıma önem vermemeyi ama yaşımın mi artık neyin gerektirdigi birseyse bu?
Ben bakmıştım x'e öldüm resmen telefona. S10eye baktım. Oppolar Huawei fln keşke o zamanlar İPhone 6 plus kullandigimdan damla çentik tasarımli tüm telefonlar muhteşem geliyordu gözüme.
Ama ben telefonumdan memnunum. İyi bence artık çöp möp demeyi bırakırsanız yoksa kendi telefonumdan soguyacagim
Ben Huawei Oppo ve Samsung'un orta segmentine çöp diyorum orta segment işini en iyi Xiaomi ve Realme yapıyor hem ben sizin hangi telefonu kullandığınızı bilmiyorum ki çöp diyim ?
Ben firmalar damla çentiğe geçince Android'e olan kanım kaynadı normal çentik döneminde ben tam bir İPhone'cuydum ve Android'e karşı ön yargılıydım asla kullanmam diyordum şimdi Xiaomi kullanıyorum :D

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Neden Samsung takıntısı, başka bir firmada olabilirdi.
çünkü herkes tarafından bilinen bir marka olduğu için Samsung tercih ediliyor ve halen Android'i Samsung'tan ibaret zannedenler var
Ben Xiaomi'ciyim Samsung hiç sevmiyorum İPhone eskiden seviyordum artık soğudum Oppo desen tasarımları hariç hoşuma gitmiyor Huawei desen Google servisleri olmayan telefonu kimse almaz Realme desen severim ama fiyatları Oppo gibi çok yüksek OnePlus desen zaten Türkiye'de yok gelse bile yine alamayız seçenek çok az malesef

Reaksiyon puanı
6,381
çünkü herkes tarafından bilinen bir marka olduğu için Samsung tercih ediliyor ve halen Android'i Samsung'tan ibaret zannedenler var
Ben Xiaomi'ciyim Samsung hiç sevmiyorum İPhone eskiden seviyordum artık soğudum Oppo desen tasarımları hariç hoşuma gitmiyor Huawei desen Google servisleri olmayan telefonu kimse almaz Realme desen severim ama fiyatları Oppo gibi çok yüksek OnePlus desen zaten Türkiye'de yok gelse bile yine alamayız seçenek çok az malesef
Harbi ya sadece Xiaomi ve Apple kaldı ama Apple pahallı.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Güzel kardeşim 3000 liraya 500 daha ekle ablana ikinci el S10e al.Ablan Apple sevse ikinci el iPhone 8 al diyecektim ama Apple sevmediğine göre en mantıklısı S10e.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Güzel kardeşim 3000 liraya 500 daha ekle ablana ikinci el S10e al.Ablan Apple sevse ikinci el iPhone 8 al diyecektim ama Apple sevmediğine göre en mantıklısı S10e.
2.el isteyeceğini zannetmiyorum büyük ihtimal ben Realme X2'ye yönlendirecem gibi görünüyor

Harbi ya sadece Xiaomi ve Apple kaldı ama Apple pahallı.
Realme'yi severim ama fiyat politikasını değiştirmesi gerektiğini düşünüyorum

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48
A71 iyi bir telefon 730 işlemci ekran süper Amoled batarya kapasitesi de iyi