A50 de telefon kulaklığa bağlı gibi davranıyor neden olabilir ?

Bu konuyu okuyanlar

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Dün gece arkadaşımın kardeşi telefonda Bluetooth kulaklık ile oyun oynarken ses gitmiş. Şuan telefondan ses çıkmıyor ahize de çalışmıyor. Mikrofon da ses almıyor. Sanki hala Bluetooth kulaklığa bağlı gibi. Kulaklık bağlayınca ses geliyor. Kulaklık takınca video duruyor. Oynatınca ses geliyor. Kulaklığı çıkarınca video oynamaya devam ediyor. Fakat ses yok. İnternette bir program buldum sesi hoparlöre verdim fakat arama sırasında ses gitme ve gelme sorunu devam ediyor. Bir çözüm bulamayıp hard reset attım fakat sorun devam ediyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Garantisi varsa servise gönderin yoksa stock rom yüklenmesi gerekebilir.
Garantisi var fakat git gel 1 ay telefonsuz kalacak çocuk bende hiç pc den rom vs yüklemedim o konuda bilgim yok.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Garantisi varsa rom yüklemeyiniz zira samsung garanti kapsamı dışında bırakıyor. Telefonda rom atıldığını anlamak için yüklü olan Knox güvenliği var. Ayrıca Samsung yetkili servislerinde 1 saatte tamir edilme gelmişti. Arkadaşınızın bulunduğu şehirde yetkili servisi var mıdır ? Ayrıca canlı destekten iletişime geçebilir sorunu bildirebilirsiniz.

Canlı Destek​

Canlı Destek (Chat) hizmetimiz her gün 09:00 – 20:00 saatleri arasındadır.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Garantisi varsa rom yüklemeyiniz zira samsung garanti kapsamı dışında bırakıyor. Telefonda rom atıldığını anlamak için yüklü olan Knox güvenliği var. Ayrıca Samsung yetkili servislerinde 1 saatte tamir edilme gelmişti. Arkadaşınızın bulunduğu şehirde yetkili servisi var mıdır ? Ayrıca canlı destekten iletişime geçebilir sorunu bildirebilirsiniz.

Canlı Destek​

İl merkezinde var da ilçede oturuyoruz o yüzden garanti işi biraz sıkıntılı. Gidip gelmek zor il merkezine

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Kargo ile de gönderilebilir. Bence yetkili servis ile önden durumu görüşün derim.
Servis teamwiewer tarzı bir uygulama ile uzaktan erişim ile bu yazılımı atabilir mi?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Geliştirici seçeneklerinde "mutlak sesi iptal et" diye bir seçenek var. Eğer o açıksa onu kapatın.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Servis teamwiewer tarzı bir uygulama ile uzaktan erişim ile bu yazılımı atabilir mi?
Uzaktan erişimle yapmayacaklardır. Eğer yazılım kaynaklıysa kendi özel yazılımlarını kullanarak Knox denilen güvenlik sistemi dışarıdan rom yüklenmiş olarak algılamasını bypass ediyorlar. Donanım kaynaklıysa da tamir için gitmesi gerekiyor. Bu yüzden tavsiye ettiğim şekilde servisle iletişime geçiniz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Uzaktan erişim uygulaması var Samsung'ta ben birkaç kez talep etmiştim kolayca çözülmüştü. Yazılımsal ise hallederler.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580

Canlı Destek​

Eğer Stock Rom yüklerseniz Knox sayacı değişmez ancak Knox Sayacı Custom Rom kurulumu ve Root atma durumumda cihaz garantisini devre dışı bırakır diye biliyorum

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kapalı konumda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yarın talepte bulunayım o zaman bi
Members uygulaması üzerinden yazın onlar zaten ne yapmanız gerektiğini filan anlatıyorlar. Umarım servise gitmeden halledilir.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Members uygulaması üzerinden yazın onlar zaten ne yapmanız gerektiğini filan anlatıyorlar. Umarım servise gitmeden halledilir.
Bugün canlı destek ile konuşmuştum. Bu konuda cihazı sıfırlamamıştım sıfırlayın dediler. Mikrofonu da söyleyince servis demeye başlamıştı. Sorun şuan telefon kendini Bluetooth hoparlör e bağlı sanıyor hala. Hard resete rağmen öyle sanıyor. Hoparlörden hiç ses gelmese veya aramada iken hoparlörü açınca normal konuşma yapamasam donanımsal sorun dicem fakat değil. Kesinlikle yazılımsal bir sorun

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bugün canlı destek ile konuşmuştum. Bu konuda cihazı sıfırlamamıştım sıfırlayın dediler. Mikrofonu da söyleyince servis demeye başlamıştı. Sorun şuan telefon kendini Bluetooth hoparlör e bağlı sanıyor hala. Hard resete rağmen öyle sanıyor. Hoparlörden hiç ses gelmese veya aramada iken hoparlörü açınca normal konuşma yapamasam donanımsal sorun dicem fakat değil. Kesinlikle yazılımsal bir sorun
Ben bir kurcalayım ayarları hem bir XDA'dan A50 forumuna bakayım. Bir şey bulursam yazarım size. Ama yazılımsal olsa da sıfırlama sonucu düzelirdi gibi.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ben bir kurcalayım ayarları hem bir XDA'dan A50 forumuna bakayım. Bir şey bulursam yazarım size. Ama yazılımsal olsa da sıfırlama sonucu düzelirdi gibi.
Cihazı sıfırlamadan önce boş alan 6 gb kalmıştı. Kişisel dosyalar totalde 2 gb dı. WhatsApp yedek dahil. Android dosyası 8 gb telegram 9 gb kullanıyordu. 64 gb hafıza olduğunu düşünürsek pubg ve cod vardı 10 gb onlar yese android yazılımı da dahil edersek 43 gb dolu olması gerek. 64 den kullanım da 60 olsa 11 gb bir yerde kullanılıyordu. Fakat onu bulamadım. Bir apk filan yüklemiş rom a zarar mı verdi acaba ??? Bende yazılımsal düşündüm format attım düzelmedi. Donanımsal olsa hiç çalışmaz. Ne ses gelir ne ses gider. Şuan sorun ne yazılımsal gibi ne donanımsak gibi duruyor net bir şey söyleyemiyorum ama bir sorun olduğu aşikar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Members uygulamasında interaktif kontroller var oradan bir denediniz mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihazı sıfırlamadan önce boş alan 6 gb kalmıştı. Kişisel dosyalar totalde 2 gb dı. WhatsApp yedek dahil. Android dosyası 8 gb telegram 9 gb kullanıyordu. 64 gb hafıza olduğunu düşünürsek pubg ve cod vardı 10 gb onlar yese android yazılımı da dahil edersek 43 gb dolu olması gerek. 64 den kullanım da 60 olsa 11 gb bir yerde kullanılıyordu. Fakat onu bulamadım. Bir apk filan yüklemiş rom a zarar mı verdi acaba ??? Bende yazılımsal düşündüm format attım düzelmedi. Donanımsal olsa hiç çalışmaz. Ne ses gelir ne ses gider. Şuan sorun ne yazılımsal gibi ne donanımsak gibi duruyor net bir şey söyleyemiyorum ama bir sorun olduğu aşikar
Yani şimdi ne kullandığını bilmeden yorum yapmamız doğru olmaz ama olmuş da olabilir. Ama dediğiniz doğru öyle olsa hiç çalışmaz. Garip gerçekten. Son olarak ses kısmından ayrı uygulama sesi kısmına bir bakar mısınız? Açık mı değil mi diye.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Members uygulamasında interaktif kontroller var oradan bir denediniz mi?
Cihazı sıfırlamadan önce kasıyordu. Otomatik kontrolde sadece cihaz hızı hatası vardı. Elle tek tek yapılanda destek ekibi sadece mikrofonu yaptırdı. Onda da ses gelmiyordu. Belki mikrofon belki hoparlörden kaynaklı.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Eğer Stock Rom yüklerseniz Knox sayacı değişmez ancak Knox Sayacı Custom Rom kurulumu ve Root atma durumumda cihaz garantisini devre dışı bırakır diye biliyorum
Resmi imzalı stock rom olmazsa sayaç artar. Mesela redditte sammobiledan rom yükleyen kişi arttığını görmüş.