90.000 tl bilgisayar toplamak istiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
custom sıvı soğutmalı devasa bir sistem toplardım benim o kadar bütçem olsa. corsair obsidian 1000d kasasına. modart pc kanalında benzer bütçede sistemler vardı sanırım oraya bakabilirsiniz. hatta levon abi toplayabilir belki de iletişime geçerseniz.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
custom sıvı soğutmalı devasa bir sistem toplardım benim o kadar bütçem olsa. corsair obsidian 1000d kasasına. modart pc kanalında benzer bütçede sistemler vardı sanırım oraya bakabilirsiniz. hatta levon abi toplayabilir belki de iletişime geçerseniz.
O sistemle oyun oynayamazsın, bahsettiğin sistem render yapabilir oyun performansı öyle düşündüğün gibi olmaz. Parayı boşuna harcamış olursun. Orada da zaten kasaya 2 sistem topluyor ikinci sistemi kullanıyor standart kullanıma yönelik sistemi. Büyük render sistemini sadece render alacağında aktif ediyor.

Coulers79

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Bu zamanda bu kadar teknoloji bünyeye zarar. Bir süre oyun oynamayacağın, internete giremeyeceğin hatta telefon bile kullanamayacağın bir yer (askerlik gibi) olsa ne olacak?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
O sistemle oyun oynayamazsın, bahsettiğin sistem render yapabilir oyun performansı öyle düşündüğün gibi olmaz. Parayı boşuna harcamış olursun. Orada da zaten kasaya 2 sistem topluyor ikinci sistemi kullanıyor standart kullanıma yönelik sistemi. Büyük render sistemini sadece render alacağında aktif ediyor.
ben zaten bunun farkındayım ama arkadaş yıllardır hayalini kurmuş ve öyle güzel ihtişamlı bir pcye tüm gücünü kullanmayacak olsa bile o parayı vermeyi kafasına koymuş. ben de fikrimi belirttim yoksa ben de geçenlerde oyun için 30klık kasa dizdim herşeyiyle fazla fazla yani. sanırım sadece oyun için en yüksek 50klara falan toplanacaktır. daha üstü profesyonel kullanım için olacaktır. tamamen alacak arkadaşın insiyatifine ve zevkine kalmış bence.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
ben zaten bunun farkındayım ama arkadaş yıllardır hayalini kurmuş ve öyle güzel ihtişamlı bir pcye tüm gücünü kullanmayacak olsa bile o parayı vermeyi kafasına koymuş. ben de fikrimi belirttim yoksa ben de geçenlerde oyun için 30klık kasa dizdim herşeyiyle fazla fazla yani. sanırım sadece oyun için en yüksek 50klara falan toplanacaktır. daha üstü profesyonel kullanım için olacaktır. tamamen alacak arkadaşın insiyatifine ve zevkine kalmış bence.
Hocam arkadaşa 90bin tl lik ekosistem kurdum yukarıda incelemediniz heralde. Adama laf eden yok

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Hocam arkadaşa 90bin tl lik ekosistem kurdum yukarıda incelemediniz heralde. Adama laf eden yok
Bana neden 90bin tl lik sistem alması gerektiğini ikna etmeye çalışıyorsunuz da ben zaten topladım adama o sistemi, ikna etmene gerek yok. Ayrıca adam her şey dahil demiş,. Senin bahsettiğin sistem bu ekonomiyle +120 bin tl tutar sadece kasası. Ekipman falan da alamazsın yanına. İstirham ediyorum dikkatli öneriler yapalım. Yaptığınız önerinin şiddetle yanlış olduğunu düşünüyorum.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bana neden 90bin tl lik sistem alması gerektiğini ikna etmeye çalışıyorsunuz da ben zaten topladım adama o sistemi, ikna etmene gerek yok. Ayrıca adam her şey dahil demiş,. Senin bahsettiğin sistem bu ekonomiyle +120 bin tl tutar sadece kasası. Ekipman falan da alamazsın yanına. İstirham ediyorum dikkatli öneriler yapalım. Yaptığınız önerinin şiddetle yanlış olduğunu düşünüyorum.
benim öyle bir çabam yok yanlış anlamışsınız kimseyi ikna etme gibi bir derdim yok olmaz da :D ben orada kendi fikrimi belirttim görebileceğiniz üzere: "benim o kadar param olsa custom sıvı soğutmalı alırdım" dedim. kendi fikrimi belirttim sadece. ayrıca ben de bu forumda insanlara danışarak pcmi topladım ve şunu açıkça söyleyebilirim ki burada konu sahibi arkadaşın kendisine en mantıklı ve içine en çok sinen yorumu/sistemi seçmesi gerekli. öyle herkesin her dediğine kimse körü körüne atlamaz zaten rahat olsun herkes. ben kendi fikrimi belirttim doğrusu yanlışı kişiden kişiye göre değişir. yapacak bişey yok. iyi günler dilerim :)

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
hocam sanırım anakart bu işlemci ile uyumsuz. işlemci am4 soket olarak gözüküyor, anakart trx40 soket olarak gözüküyor. bildiğim kadarıyla trx 40 soketi threadripper işlemciler için. onun dışında belki ram kitlerini ayrı ayrı alarak(mesela 32 32 32 paketler şeklinde) cl18 değeri yerine cl16 değerli bir ram alabilirsiniz. tabi tamamen size kalmış. onun dışında bence diğer parçalar güzel gözüküyor. şimdiden hayırlı olsun. dilerim uzun süre keyiflice kullanırsınız. böylesine büyük bir kasa ve güçlü parça için custom sıvı soğutma yakışacaktır bence ancak kendiniz yapamayacaksanız ve çevrenizde de yapabilecek biri yoksa mecburen hazır sıvı soğutma alacaksınızdır. bu kasada all in one sıvı soğutmalar kullanılabiliyor mu emin değilim ancak benim tavsiyem corsair h150i elite capellix model sıvı soğutucu olacaktır. yeni yeni piyasaya giriyor ve incelemeleri olumlu yönde.

Gaming&Boost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Klavye olarak logitech G910 Orion Spectrum RGB Mekanik Oyuncu Klavye 920-008018 | Trendyol

Mouse olarak https://www.hepsiburada.com/logitec...KG_tk-Mk1ah49oiqHZhl4cjyH5-IBQaxoCyw8QAvD_BwE

mousepad olarak SteelSeries Qck Prism Cloth 3xl Rgb Mousepad - Ssmp63511 | Trendyol

kulaklık olarak asus rog 700 düşünüyorum.,
Gelelim monitöre
bu sisteme 10 üzerinden kaç verirsiniz.Toplamda max 75bin tl ediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam sanırım anakart bu işlemci ile uyumsuz. işlemci am4 soket olarak gözüküyor, anakart trx40 soket olarak gözüküyor. bildiğim kadarıyla trx 40 soketi threadripper işlemciler için. onun dışında belki ram kitlerini ayrı ayrı alarak(mesela 32 32 32 paketler şeklinde) cl18 değeri yerine cl16 değerli bir ram alabilirsiniz. tabi tamamen size kalmış. onun dışında bence diğer parçalar güzel gözüküyor. şimdiden hayırlı olsun. dilerim uzun süre keyiflice kullanırsınız. böylesine büyük bir kasa ve güçlü parça için custom sıvı soğutma yakışacaktır bence ancak kendiniz yapamayacaksanız ve çevrenizde de yapabilecek biri yoksa mecburen hazır sıvı soğutma alacaksınızdır. bu kasada all in one sıvı soğutmalar kullanılabiliyor mu emin değilim ancak benim tavsiyem corsair h150i elite capellix model sıvı soğutucu olacaktır. yeni yeni piyasaya giriyor ve incelemeleri olumlu yönde.
Dediğinizi düşüneceğim

o zaman anakart önerirseniz sevinirim 256 gb bellek olsun ama bide soketi am4 olsun

O zaman bana anakart ve sıvı soğutma önerirseniz sevinirim

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
eğer düşünürseniz çevre birimi olarak da tavsiyelerimi vermek isterim :)
-oyuncu koltuğu düşünürseniz cougar armor titan pro royale koltuğu öneririm. kendim kullanıyorum (195cm boyunda 100kg adamım ve resmen benim için yapılmış sanki çok rahat) öneririm.
-mouse pad olarak steelseries qck prism 3xl size yakışacaktır (eğer masanızda fazla yer yoksa veya büyük istemezseniz xl modeli kullanıyorum ben gayet yeterli)
-kulaklıkta mutlaka 7.1 alın derim. kablosuz olması da oynarken sağınıza solunuza kablo takılmaması için iyi olacaktır.
-mouse olarak corsair dark core rgb pro kullanıyorum tavsiye ederim kablosuz ve gayet hassas, hızlı, profesyonel bir mouse. aynısının bir de se modeli var tek farkı kablosuz şarj desteği olması. şarjı da günde ortalama 10 saat kullanım için 3 gün kadar gidiyor. eğer kabloyla şarj ederseniz kablo pcye bağlıyken hem şarj oluyor hem kullanabiliyorsunuz o yönden de iyi.
-klavye olarak ben corsair k95 rgb platinum kullanıyorum mx speed tuşları olandan. memnunum gayet bir sorun yaşamadım şuana kadar.
not: ben bunları yazarken sizin mesajınız yeni düştü ekranıma siz de çevre birimi düşündüklerinizi yazmışsınız zaten. :) umarım benim yazdıklarımın da bir faydası olur sizin için. tekrardan hayırlı olsun diliyorum.

Klavye olarak logitech G910 Orion Spectrum RGB Mekanik Oyuncu Klavye 920-008018 | Trendyol

Mouse olarak https://www.hepsiburada.com/logitec...KG_tk-Mk1ah49oiqHZhl4cjyH5-IBQaxoCyw8QAvD_BwE

mousepad olarak SteelSeries Qck Prism Cloth 3xl Rgb Mousepad - Ssmp63511 | Trendyol

kulaklık olarak asus rog 700 düşünüyorum.,
Gelelim monitöre
bu sisteme 10 üzerinden kaç verirsiniz.Toplamda max 75bin tl ediyor

Dediğinizi düşüneceğim

o zaman anakart önerirseniz sevinirim 256 gb bellek olsun ama bide soketi am4 olsun

O zaman bana anakart ve sıvı soğutma önerirseniz sevinirim
hocam am4 anakartlarda bildiğim kadarıyla en fazla 128gb destekleniyor çünkü 4 slot ram girişi oluyor. o da 32gblık modüller bulabilirseniz 4 taneden 128gb ediyor.

eğer düşünürseniz çevre birimi olarak da tavsiyelerimi vermek isterim :)
-oyuncu koltuğu düşünürseniz cougar armor titan pro royale koltuğu öneririm. kendim kullanıyorum (195cm boyunda 100kg adamım ve resmen benim için yapılmış sanki çok rahat) öneririm.
-mouse pad olarak steelseries qck prism 3xl size yakışacaktır (eğer masanızda fazla yer yoksa veya büyük istemezseniz xl modeli kullanıyorum ben gayet yeterli)
-kulaklıkta mutlaka 7.1 alın derim. kablosuz olması da oynarken sağınıza solunuza kablo takılmaması için iyi olacaktır.
-mouse olarak corsair dark core rgb pro kullanıyorum tavsiye ederim kablosuz ve gayet hassas, hızlı, profesyonel bir mouse. aynısının bir de se modeli var tek farkı kablosuz şarj desteği olması. şarjı da günde ortalama 10 saat kullanım için 3 gün kadar gidiyor. eğer kabloyla şarj ederseniz kablo pcye bağlıyken hem şarj oluyor hem kullanabiliyorsunuz o yönden de iyi.
-klavye olarak ben corsair k95 rgb platinum kullanıyorum mx speed tuşları olandan. memnunum gayet bir sorun yaşamadım şuana kadar.
not: ben bunları yazarken sizin mesajınız yeni düştü ekranıma siz de çevre birimi düşündüklerinizi yazmışsınız zaten. :) umarım benim yazdıklarımın da bir faydası olur sizin için. tekrardan hayırlı olsun diliyorum.

hocam am4 anakartlarda bildiğim kadarıyla en fazla 128gb destekleniyor çünkü 4 slot ram girişi oluyor. o da 32gblık modüller bulabilirseniz 4 taneden 128gb ediyor.
monitör olarak da önerimi unutmuşum onu belirteyim.
öncelikle attığınız monitörde bir tuhaflık var. ilan ismine 4k yazmışlar ancak çözünürlük 3440x1440 yani wqhd aslında yani 2k. o fiyat o büyüklük ve o hz değerinde zaten olmamalı. bu sisteme 4k 144hz bir monitör yakışacaktır. LG 27" 27GN950-B 144Hz 1ms HDMI DP UHD Nano G-Sync Uyumlu Gaming Monitör | ITOPYA
bu monitör 27 inç ancak gayet kaliteli incelemelerinden araştırdığım kadarıyla.
çok büyük bir monitör var sanırım göz sağlığı için kötü olabilir yeterli mesafeniz yoksa: ASUS ROG SWIFT PG43UQ 43" 144Hz 1ms 2xHDMI 2xDP HDR UHD Freesync ve G-sync Uyumlu Gaming Monitör | ITOPYA
bunun dışında şahsen ben şuan göremedim 27 inçten büyük olan 4k, 144hz bir monitör.

ya da belki de zevkinize ve alanınıza bağlı olarak 3lü monitör kurulumu yapmayı düşünebilirsiniz :)))

Gaming&Boost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Birşey sormak istiyorum 240hz monitörüm var diyelim hani vsync açık iken 144hz monitörde 144 fps veriyor ya 240hz olunca vsync de kaç fps verir çünkü şuan elimde 60hz var merak içerisindeyim ve oynayacağım oyun csgo oda çekirdeğe ve hz ye bakıyor bide evet 3lü monitör düşünüyorum.

ama üçlü monitöre,anakarta,ve sıvı soğutmaya param yeter mi emin değilim

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
emin olun troll yapmıyorum kaç senedir para biriktiriyorum.

Teşekkür ederim en iyi forum shiftdelete.net
technopat bırakın mesaj yazmayı bide utanmadan hayal sistem diyorlar.
Peki parçalar gelince sizden bir fotoğraf isteyelim hocam. Herkes merak etti başka bir şeyden değil. Bir de sana bir öneri biraz daha yaşı büyük bir insan gibi yaz cümleleri böyle bir tık sırıtıyor. Güle güle kullanın.

Gaming&Boost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
bide koltuğu sharkoon değilde xdrive alacağım rgb fırtına modelini

Doğrudur :) dikkat edeceğim
Peki parçalar gelince sizden bir fotoğraf isteyelim hocam. Herkes merak etti başka bir şeyden değil. Bir de sana bir öneri biraz daha yaşı büyük bir insan gibi yaz cümleleri böyle bir tık sırıtıyor. Güle güle kullanın

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Ben konuyu takibi bırakıyorum sanırım konu troll, bir de 1 saat adama sistem topladım bende. Neyse size iyi forumlar

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Birşey sormak istiyorum 240hz monitörüm var diyelim hani vsync açık iken 144hz monitörde 144 fps veriyor ya 240hz olunca vsync de kaç fps verir çünkü şuan elimde 60hz var merak içerisindeyim ve oynayacağım oyun csgo oda çekirdeğe ve hz ye bakıyor bide evet 3lü monitör düşünüyorum.

ama üçlü monitöre,anakarta,ve sıvı soğutmaya param yeter mi emin değilim
custom sıvı soğutma yaptırmayacaksanız sıvı soğutmalar 2.5 3k tlyi geçmiyor pek. monitörler pahalı evet. 3090 çok rahat 240fps verir hele ki csgo gibi bir oyunda. bende 3080 var 2k monitörüm var 500 fps alıyorum ortalama.

Kesteko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
175
AMD Ryzen Threadripper 3990X-45000
Asus ROG TRx40 anakart-6000
Gskill 8x16 GB 3200 MHz RAM-13000
Nvidia Quadro RTX 8000
Corsair Airflow 4000D-12000
Patriot Burst 480 GB-500
Kingston HyperX Fury 480GB RGB SSD-600
WD Blue 2 TB HDD-600
Arctic 360mm sıvı soğutma-??

Bu uygundur.
Sıvı soğutmasız 86.700 gibi bir fiyat çıkıyor.
Pahalı olan iyidir kafasında toplanan bir sistem yapmışsın. Berbat...

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
Bir noktadan sonra daha fazla para, daha iyi sistem demek değildir. Yukarıda önerdiğim sistem bile ekipman falan üst düzey olmasına rağmen o fiyatı tuttu. 90K, bir sisteme harcanacak bir para değil emin olun.
Belki ramini arttırır ve ssd eklerse biraz daha arttırabilir fiyatı

Gaming&Boost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Bence donanım arşivi gibi bir teknoloji kanalıyla iletişime geç sana toplasın kursun tertemiz kullan
abim montajlayacak:)

bende sistem toplamadan anlıyorum aslında ama yüksek sistemlerde pek anlamıyorum

Son düzenleme: