9 Bin Tl ye Masaüstü bilgisayar

Bu konuyu okuyanlar

mhmtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
İyi akşamlar arkadaşlar. Ben bir kaç haftadır bilgisayar araştırıyorum ilk dizüstü bilgisayar alacaktım fakat nedense masaüstü almaya karar verdim hem daha uzun ömürlü hemde ilerde yükseltme yapabileyim diye o yüzden bana max 9 bin tl bilgisayar toplama önerilerinizi yazabilirmisiniz tecrübesi olanlar monitör, hardisk ve ekipmanlar hariç sadece kasa için. Amd veya intel farketmez oyunlarda en iyi performans alabileceğim uzun ömürlü bi sistem olursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara

Son düzenleme:

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
İyi akşamlar arkadaşlar. Ben bir kaç haftadır bilgisayar araştırıyorum ilk dizüstü bilgisayar alacaktım fakat nedense masaüstü almaya karar verdim hem daha uzun ömürlü hemde ilerde yükseltme yapabileyim diye o yüzden bana max 9 bin tl bilgisayar toplama önerilerinizi yazabilirmisiniz tecrübesi olanlar monitör ve ekipmanlar hariç sadece kasa için. Amd veya intel farketmez oyunlarda en iyi performans alabileceğim uzun ömürlü bi sistem olursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara
Bütçeyi aşıyor diye işlemci soğutucu koymadım. Ama 3600X'in stok soğutucusu gayet yeterlidir OC yapılmayacaksa.

hmyilmz7

Asistan
Reaksiyon puanı
34
İyi akşamlar arkadaşlar. Ben bir kaç haftadır bilgisayar araştırıyorum ilk dizüstü bilgisayar alacaktım fakat nedense masaüstü almaya karar verdim hem daha uzun ömürlü hemde ilerde yükseltme yapabileyim diye o yüzden bana max 9 bin tl bilgisayar toplama önerilerinizi yazabilirmisiniz tecrübesi olanlar monitör ve ekipmanlar hariç sadece kasa için. Amd veya intel farketmez oyunlarda en iyi performans alabileceğim uzun ömürlü bi sistem olursa sevinirim şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara
Game Garaj | Oyun Yeniden Başlıyor!
Hocam bir bakın. Enis Kirazoğlu buradan alım yapıyor arada bir. Ve kendisi sponsor. İtopya nın yan çarı. Diğer sitelere göre biraz daha ucuz. Performansı 10 numara. Daha yeni aldım ben de 5000 TL ye. Çok güzel.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Game Garaj | Oyun Yeniden Başlıyor!
Hocam bir bakın. Enis Kirazoğlu buradan alım yapıyor arada bir. Ve kendisi sponsor. İtopya nın yan çarı. Diğer sitelere göre biraz daha ucuz. Performansı 10 numara. Daha yeni aldım ben de 5000 TL ye. Çok güzel.
Yüksek bütçe için orası pahalı bence düşük bütçede iyi ama yüksek bütçeleri ğahalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam harddisk e gerek yok ayrıca bütçemi 200-300 tl aşabilir. Koyabilirsiniz teşekkürler
Tamam düzenleyip atayım yeni sistem

Hocam harddisk e gerek yok ayrıca bütçemi 200-300 tl aşabilir. Koyabilirsiniz teşekkürler
SSD 1TB mı olsun?

mhmtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Yüksek bütçe için orası pahalı bence düşük bütçede iyi ama yüksek bütçeleri ğahalı

Tamam düzenleyip atayım yeni sistem

SSD 1TB mı olsun?
Hocam bende zaten şuan elimde 1 tb ssd var ama siz sadece 256gb bir m2 ssd koyabilirsiniz.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267

mhmtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Saolun hocam ısınma sorunu yaşamam demi bu sistemde
Hocam yaşamazsınız Sapphire Nitro+ var yani en az ısınan kartlardan ek olarak coolermaster'ın işlemci soğutucusu var hocam sorun yaşamazsınız ısınmada ileride OC falan yaparsın onun için sıvı soğutucu takarsın ileride fıstık gibi sistem

mhmtali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Hocam yaşamazsınız Sapphire Nitro+ var yani en az ısınan kartlardan ek olarak coolermaster'ın işlemci soğutucusu var hocam sorun yaşamazsınız ısınmada ileride OC falan yaparsın onun için sıvı soğutucu takarsın ileride fıstık gibi sistem
Teşşekkür ederim önerin için hocam.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Anakart hafif kaçmış sisteme sanki. Atx alınır bu bütçeli bir bilgisayara.
ATX anakart alınca ne farkı olucak?

Birazdan bir düzeltme ile atacağım sistemi arkadaşın dediği gibi ATX anakartlı atcam bekle alma

Bütçeyi 200-300 aşabilir demiştin al çok iyi bir sistem:

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
En sağlam soğutmalı sapphire nitro seçmek yerine daha düşük modeli seçseniz de bi farkı olmazdı bu mantıkla?
Bunu demenizin mantığı nedir? Ben ATX in sadece büyüklük vs. farkı olduğunu sanıyordum onun yerine düzgünce söyleyebilirsiniz...

En sağlam soğutmalı sapphire nitro seçmek yerine daha düşük modeli seçseniz de bi farkı olmazdı bu mantıkla?
Ve evet araştırdım bir farkı yok performans olarak.(Slot sayısı) Tek farkı mATX anakartın ATX kasada kötü gözükmesiymiş. ???

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Bunu demenizin mantığı nedir? Ben ATX in sadece büyüklük vs. farkı olduğunu sanıyordum onun yerine düzgünce söyleyebilirsiniz...

Ve evet araştırdım bir farkı yok performans olarak.(Slot sayısı) Tek farkı mATX anakartın ATX kasada kötü gözükmesiymiş. ???
ATX modeller OC için daha uygundur. Fan girişleri, ekran kartı girişleri, ram girişleri mATXlerden daha fazladır. ATX modellere çift ekran kartı, 4 ram, 4-5 fan takabileceğiniz girişler vardır. Miniler bunlara nazaran sınırlıdır. MATX de 2 ram girişi var ve böylesine bir bütçeyle kurup 2x8 ram koyduğunuzda içine. Ram yükseltmesi yapmak istediğinizde ramlerden birini çöpe atmak zorunda kalırsınız mesela. Anlayacağınız sadece görsel olarak bir fark yok. Geleceğe yönelik 9500 tllik bir sistemde MAtx kullanmak dogru olmaz.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
ATX modeller OC için daha uygundur. Fan girişleri, ekran kartı girişleri, ram girişleri mATXlerden daha fazladır. ATX modellere çift ekran kartı, 4 ram, 4-5 fan takabileceğiniz girişler vardır. Miniler bunlara nazaran sınırlıdır. MATX de 2 ram girişi var ve böylesine bir bütçeyle kurup 2x8 ram koyduğunuzda içine. Ram yükseltmesi yapmak istediğinizde ramlerden birini çöpe atmak zorunda kalırsınız mesela. Anlayacağınız sadece görsel olarak bir fark yok. Geleceğe yönelik 9500 tllik bir sistemde MAtx kullanmak dogru olmaz.
Çift ekran kartı takmak saçma bence. Neden oc için daha uygun? Ama ekran kartının girişi zaten ekran kartının üzerinde değil mi anakart ne alaka anakarttaki girişler işlemcideki gpu için geçerli değil mi?
Neyse uyuyorum ben birazdan sen yazarsın

Son düzenleme: