875 milyar dolarlık Türk buluşu!

Bu konuyu okuyanlar

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yapay zeka alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla tanınan ve "Compishco" adını verdiği yazılımla 82 insan duyusuna sahip programı tasarlayan Ali Murat Erkorkmaz, yaptığı yazılımın 10 yıl içerisinde doğuracağı endüstrinin, yapılan araştırmalara göre 875 milyar doları bulacağını, Türkiye’nin bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Erkorkmaz’ın bilgisayarı aşık bile olabiliyor. Türkiye’de ve yurt dışında yaptığı animasyon filmlerle de adından söz ettiren Erkorkmaz, bilgisayarların hesap yapma, yazı yazma, oyun oynama, video izleme, müzik dinleme, aletleri kontrol etme gibi ilk iki evreden geçtiğini belirterek, makinelerin düşünme ve karar verme yetilerinin evreye gireceği üçüncü evreye geçtiğini söyledi.

NASA İNCELEDİ: Dijital insanlar" ortaya çıkaracak üçüncü evreyle ilgili olarak Erkorkmaz, "Bu alanda yazılımını gerçekleştirdiğim Compischo, belki de üçüncü evrenin dünyadaki en iyi adımı. Silikon Vadi’de, NATO’da ya da NASA’nın bir takım alt yapılarında Compishco’yu inceleyen yetkililer bana henüz bu teknolojinin yüzde 1’ine bile gelinmediğini söylediler" dedi.

Kaynak: Tahribat.com
Ayrıca Google a "Ali Murat Erkorkmaz" yazdığınızda bir çok kaynak bulabilirsiniz,ilk başta onun sitesi çıkar

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
''Bilgisayarı aşık bile olabiliyor.'' mu? ilginç ama kalsın. :)

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Kıyamet yaklaşıyor desenize ...

KesKin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlginç. Böyle büyük bir buluşu gerçekleştirdiği için tebrikler...
Ama ben genede bir LCD ekran'la aşk yaşamak istemiyorum :)

TayFun KesKin