8000-9000 Arası Dizüstü

Bu konuyu okuyanlar

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
8000-9000 civarı bütçem var 10 gün sonra bilgisayar alacağım hangisini tercih etmek daha mantıklı olur?

Eğer öneriniz varsa kriterler

En az 4GB ekran kartı

En az 16 GB ram

En az 120hz ekran

En az İ7 işlemci

En az 512GB ssd

Mümkünse Casper veya Monster olmasın
Şimdiden teşekkürler

Ali Erden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
8000-9000 civarı bütçem var 10 gün sonra bilgisayar alacağım hangisini tercih etmek daha mantıklı olur?

En az 4GB ekran kartı

En az 16 GB ram

En az 120hz ekran

En az İ7 işlemci

En az 512GB ssd

Şimdiden teşekkürler
Msi taraflarına bakabilirsin gayet güzeller bende bu sene kardeşime aldım 9000 10500 civarlarında şimdi pek bilmiyorum ama gayet iyi kardeşim çok memnundu ,sana kalmış

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Gerek f/p gerekse satış sonrası destek konusunda Monster TR pazarındaki en iyi firmadır.

Bu modeli öneririm(özelleştirmeden ssd'yi yükseltebilirsiniz)

Kesin bir bilgi değil fakat ay sonuna doğru Asus Tuf A15 serisinin 144hz ekran versiyonu ile geleceği söyleniyor, onu da bekleyebilirsiniz.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554

En az 4GB ekran kartı

En az 16 GB ram

En az 120hz ekran

En az İ7 işlemci

En az 512GB ssd

Şimdiden teşekkürler
Özür dilerim bu bir cevap olmayacak ama aynı fiyat bandında Monster almayı düşünüyorum siz neden Monster istemiyorsunuz? Casper'ı kimse istemiyor zaten ama Monster neden olmaz?

Eğer Monster İsterseniz bu laptopu 2x8 yaparsanız bütün isteklerinize uyumlu oluyor.

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Özür dilerim bu bir cevap olmayacak ama aynı fiyat bandında Monster almayı düşünüyorum siz neden Monster istemiyorsunuz? Casper'ı kimse istemiyor zaten ama Monster neden olmaz?

Eğer Monster İsterseniz bu laptopu 2x8 yaparsanız bütün isteklerinize uyumlu oluyor.
Gerek aldıkları şikayetler gerek kullandıkları malzeme kalitesi(sadece plastiği değil anakart da buna dahil) gerek de fiyatları. Fiyat performans ürünü olarak satılıyor ise fiyatları düşmeleri lazım

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Gerek aldıkları şikayetler gerek kullandıkları malzeme kalitesi(sadece plastiği değil anakart da buna dahil) gerek de fiyatları. Fiyat performans ürünü olarak satılıyor ise fiyatları düşmeleri lazım
Piyasadaki çoğu ürünle aynı/daha ucuz olarak gördüm ben. 2 aydır Laptop/Kasa bir sürü seçenek değerlendirdim genel olarak fiyatlar aynı. Kasasının sağlam olmadığını biliyorum ama masamın üstünde duracak benim şahsi kullanımım için size bilmem. Anakart ise kasa hareket etmeyeceğinden dolayı hasar almayacak zaten. Siz bilirsiniz tabi. O zaman benim önerim Acer Nitro serisi olur. Birkaç model bakayım.

Son düzenleme:

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Arkadaşlar konuyu görenler öneride bulunursa çok güzel olacak bu fiyat bandında laptop arayan çok, hem diğer gelen insanlara bekli rehber olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Piyasadaki çoğu ürünle/daha ucuz olarak gördüm ben. 2 aydır Laptop/Kasa bir sürü seçenek değerlendirdim genel olarak fiyatlar aynı. Kazasının sağlam olmadığını biliyorum ama masamın üstünde duracak benim şahsi kullanımım için size bilmem. Anakart ise kasa hareket etmeyeceğinden dolayı hasar almayacak zaten. Siz bilirsiniz tabi. O zaman benim önerim Acer Nitro serisi olur. Birkaç model bakayım.
Ben daha önce monster kullandım. Buna da kullanmak denirse. Tulpar t7 v19.3 aldım ve laptop kapağı kırık geldi. Daha sonra tulpar t7 v19.4 ile değiştirdiler. Onun ekranında ölü pixel(ler)) vardı ben de ürünü iade ettim. Belki yeni seri daha iyi olabilir fakat ben halen güvenemiyorum

Son düzenleme:

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
En son verdiğiniz link bence uygun. 1660Ti, 512GB SSD, 16GB RAM ve 9750H İşlemci. Bence Monster istemiyorsanız en iyisi bu.

Eğer Monster almak isterseniz verdiğim link 1000TL daha ucuza İşlemciyi 10300H yapıp ekran kartını 1650Ti yapıyor. (RAMi arttırdıktan sonraki fiyat) Bence sırf kasa dayanıklılığı için 1000TL çok yüksek bir rakam. Zaten iade/değişim yapıyorlarmış. Eğer her sorunda bir üst model vereceklerse çok iyi bir fırsat değil mi zaten? :)

Şimdi vereceğim fotoğraf ise 9000TL'ye yakın yani bütçenizin sınırlarına doğru. İşlemciyi 10750H yapıp SSDlerin hızını arttırdım. Benim için çok güzel bir bilgisayara benziyor. Her türlü Acer'i geçiyor bence. :)
Monster v15.8
Screenshot_20200612-113249_CryptoTab Browser.jpg

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
En son verdiğiniz link bence uygun. 1660Ti, 512GB SSD, 16GB RAM ve 9750H İşlemci. Bence Monster istemiyorsanız en iyisi bu.

Eğer Monster almak isterseniz verdiğim link 1000TL daha ucuza İşlemciyi 10300H yapıp ekran kartını 1650Ti yapıyor. (RAMi arttırdıktan sonraki fiyat) Bence sırf kasa dayanıklılığı için 1000TL çok yüksek bir rakam. Zaten iade/değişim yapıyorlarmış. Eğer her sorunda bir üst model vereceklerse çok iyi bir fırsat değil mi zaten? :)

Şimdi vereceğim fotoğraf ise 9000TL'ye yakın yani bütçenizin sınırlarına doğru. İşlemciyi 10750H yapıp SSDlerin hızını arttırdım. Benim için çok güzel bir bilgisayara benziyor. Her türlü Acer'i geçiyor bence. :)
Monster v15.8
Ekli dosyayı görüntüle 104063
Dediğim gibi bir mağduriyet yaşamasaydım olabilirdi

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Dediğim gibi bir mağduriyet yaşamasaydım olabilirdi
Siz bilirsiniz. Dediğim gibi Acer'in son attığınız linki bütçenizin sınırında ve alabileceğiniz en iyisi gibi gözüküyor.

(Bu arada Monsterla sorunu kaç yılında yaşadınız? Tulpar modeller ucuz değil birkaç yıl geçmiş olması lazım. Ben alacağımdan soruyorum, bende sorun yaşamıyım.)

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Siz bilirsiniz. Dediğim gibi Acer'in son attığınız linki bütçenizin sınırında ve alabileceğiniz en iyisi gibi gözüküyor.

(Bu arada Monsterla sorunu kaç yılında yaşadınız? Tulpar modeller ucuz değil birkaç yıl geçmiş olması lazım. Ben alacağımdan soruyorum, bende sorun yaşamıyım.)
Geçen senenin aralık ayında. Aciliyeti olmadığından bu zamana kadar bekledim laptop almak için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçen senenin aralık ayında. Aciliyeti olmadığından bu zamana kadar bekledim laptop almak için
Teknoloji biraz şans işi sanmam. Yine de ben almam

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Reaksiyon puanı
16,118

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Merakımdan soruyorum neden laptop önerileriniz hepsini vatan veya mediamarkt dan yapıyorsunuz?

Mustafa Ertek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21

En az 4GB ekran kartı

En az 16 GB ram

En az 120hz ekran

En az İ7 işlemci

En az 512GB ssd

Şimdiden teşekkürler
Ben link paylaştıkların arasında Asus’u tercih ederdim önerimde o pc son karar senin