80 Günde Devr-i Alem

Bu konuyu okuyanlar

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Arkadaşlar daha önceki mesajlarımda da görmüşsünüzdür yeni yerler görmek yeni kültürler öğrenmek istiyorum. Bu düşünce ilk başta bana çok uzak gibi geliyordu. Şimdi ise gitmek isteyebileceğim ülkelerin listesini çıkardım:
Çin,
Rusya,
Hindistan,
Japonya,
Mısır,
Kanada,
İngiltere

Size soracağım şu: Bu ülkelere gitme hayali sandığım kadar uzak mı? Örneğin Çin mesela. Hong Kong'a gidenler için vize istemiyormuş. Uçak biletleri de 1000 küsür. Orada konaklayacağım bir otel de en fazla ne kadar tutar?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Şu an ki piyasa koşullarını göz önünde bulunduracak olursak eğer 1 Milyon TL gözden çıkartman gerek. İyi bir gezi için.

Reaksiyon puanı
3
Nasıl 1 Milyon TL ya. Adamlar 100 lirayla gidip gezebiliyor. Onların sırrı ney o zaman :O

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Bir yere otur yemek ye 20€. Şu an etti sana 146 TL. Tek bir öğün yemek!

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Şu an ki piyasa koşullarını göz önünde bulunduracak olursak eğer 1 Milyon TL gözden çıkartman gerek. İyi bir gezi için.
Bu saydığım ülkelerin hepsini aynı anda gezmekten bahsetmiyorum. Bir tanesi bile olsa olur. Demek istediğim sandığım kadar zor bir şeymi? Örneğin hong kong biletleri gidiş dönüş 3000 kusur kişi başı.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Tek tek olursa tabi maliyet düşer ama şu an döviz zorlar. Bana göre aptallık euro dolar geçen yere tatile gitmek 7 katı para harcamak. Vize vs sorun değilse Çin yada Japonya olabilir. Rusya da tercih sebebi ama mevsim kötü galiba orada da

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Kanada ve ingiltere hariç diğerlerini uçak bileti,vize ve pasaport hariç 3-4 bin lira ile gezebilirsin bence. Ancak lüxten uzak durman gerecek hostellerde ve ya japonyanın kapsül otelleri gibi yerlerinde kalman gerekecek. Ve sadece en önemli gitmek istediğin şehirleri/mekanları listene almalısın. Çin hindistan mısır gibi yerleri daha da ucuza gezebilirsin.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Kanada ve ingiltere hariç diğerlerini uçak bileti,vize ve pasaport hariç 3-4 bin lira ile gezebilirsin bence. Ancak lüxten uzak durman gerecek hostellerde ve ya japonyanın kapsül otelleri gibi yerlerinde kalman gerekecek. Ve sadece en önemli gitmek istediğin şehirleri/mekanları listene almalısın. Çin hindistan mısır gibi yerleri daha da ucuza gezebilirsin.

Babam ile gideceğim için bana en az 15.000 TL veya daha da üzeri bir miktar lazım. Lux istemem zaten sadece farklı kültürler görmek istiyorum.

Çin ve hindistan nasıl daha ucuz? Turlara bakıyorum hindistan ve çin için kişi başı 8.000 TL den başlıyor.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,731
Uçuş pahalı olabilir ama Hindistan yaşamda ucuz.

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Gittiğin ülkelerde yaklaşık 3 yada 6 ay kadar yerleşik hayatı yaşarsan, sıraladığın tüm ülkelere gidebilirsin. Ayrıca ülkenin dilini ve kültürlerini öğrenmiş olursun. Uçakla gitmek yerine çılgınlık yapıp otostop deneyebilirsin, uçak parana birden fazla ülke görmüş olursun.

Ek olarak söylemem gereken şeyler var;
İngiltere için ciddi bir bütçe ayırman gerekiyor. Fazlasıyla pahalı bir ülke.
Kanada'ya ulaşım zor. Kıta değiştireceğin için uçak masrafı da ona göre olacaktır.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Gittiğin ülkelerde yaklaşık 3 yada 6 ay kadar yerleşik hayatı yaşarsan, sıraladığın tüm ülkelere gidebilirsin. Ayrıca ülkenin dilini ve kültürlerini öğrenmiş olursun. Uçakla gitmek yerine çılgınlık yapıp otostop deneyebilirsin, uçak parana birden fazla ülke görmüş olursun.

Ek olarak söylemem gereken şeyler var;
İngiltere için ciddi bir bütçe ayırman gerekiyor. Fazlasıyla pahalı bir ülke.
Kanada'ya ulaşım zor. Kıta değiştireceğin için uçak masrafı da ona göre olacaktır.

Vaktim ve param olsa dediğin gibi yapardım :) Ingiltereye tur ile gitsem? Sanırım TL-Sterlin kurundan dolayı pahalı dediniz.

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Vaktim ve param olsa dediğin gibi yapardım :) Ingiltereye tur ile gitsem? Sanırım TL-Sterlin kurundan dolayı pahalı dediniz.

Evet, kurdan dolayı pahalı gelebilir. Tur ile nasıldır bilmem ama genelde minumum harcamayla, maksiumum yer geziyorsun turlarda. Gezmek ve görmek için çok ideal.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Evet, kurdan dolayı pahalı gelebilir. Tur ile nasıldır bilmem ama genelde minumum harcamayla, maksiumum yer geziyorsun turlarda. Gezmek ve görmek için çok ideal.
Bu seferde kişisel harcamaların problem oluyor galiba.

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Bu seferde kişisel harcamaların problem oluyor galiba.

Ben hiç İngiltere'ye gitmedim ama giden çok arkadaşım var, hepsi de şundan şikayet etmişti; çok pahalı. Hepsi de ilk başlarda kazık yediklerini dile getirdi. Zamanla nerenin ucuz nerenin pahalı olduğunu anlayınca durum değişmiş tabi. İngiltere'yi bilen birinden iyice dinlemelisin çünkü neresi ucuz, neresi pahalı bilmiyorsun, gereksiz masraf yapabilirsin.

kursatisgorr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aylık maaşından 2 3 bin tl kalırsa 6 ayda 1 rahat rahat 2 ülke gezersin

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Ben hiç İngiltere'ye gitmedim ama giden çok arkadaşım var, hepsi de şundan şikayet etmişti; çok pahalı. Hepsi de ilk başlarda kazık yediklerini dile getirdi. Zamanla nerenin ucuz nerenin pahalı olduğunu anlayınca durum değişmiş tabi. İngiltere'yi bilen birinden iyice dinlemelisin çünkü neresi ucuz, neresi pahalı bilmiyorsun, gereksiz masraf yapabilirsin.
Bizim esnafin eminönünde turistleri kazıklaması gibi :)

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Aslında doğuda Gürcistan Azerbaycan batıda Balkanlara rahatça gidebilirsiniz. insanları kültürümüzü yakından tanıdıkları için sizin içinde sıkıntı olmaz keyifli bir gezi olur. Eğer gezi düşünüyorsanız mutlaka kendinize alternatif seçenekler bırakın.

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Aslında doğuda Gürcistan Azerbaycan batıda Balkanlara rahatça gidebilirsiniz. insanları kültürümüzü yakından tanıdıkları için sizin içinde sıkıntı olmaz keyifli bir gezi olur. Eğer gezi düşünüyorsanız mutlaka kendinize alternatif seçenekler bırakın.
Haklısınız fakat farklı kültürler görmek istiyorum. O yüzden avrupa veya uzak doğu ülkelerinden bahsettim. Balkanların kültürleri bizimkine benzer bildiğim kadarıyla.