8. Sınıftan ve LGS den korkuyorum

Bu konuyu okuyanlar

Yağız Trz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dostlar bu sene hayırlısıyla 8 oluyorum ama malum Korona var ne olacağı belli değil ve benim derslerim çok iyi değil. Sözelim iyi ancak Sayısalım kötü fen o kadarda olmasada Matematikte LGS soru çözümü kitabında 1 soru bile yapamadım. Bilgisayarı tamamen kaldırsam mı 1 sene boyunca? LGS ye girenler varsa sınav çok zor mu?

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
hocam kormayın artık herkez okulu okumak için okuyor okullar okul olması gerktiği için varlar okumanızı şiddetle isterim hakkını vererek çalışırsanız fen lisesi bile banko kokacak birşey yok tek siz girmiyrsunuz 1 milyon tana daha senden var

Reaksiyon puanı
8,016
Korona seni korkutmasın. MEB ve Sağlık Bakanlığı okulların açılacağına yakın açıklama yapacaklar gerekli önlemler alınıp açılır veya online eğitim olur. Koronadan dolayı çalışamadım diye kendini kandırma sakın elinden geleni yap. Bilgisayarı telefonu kaldırmana da gerek yok. Düzenli bir program ile bilgisayar da oynarsın derslerini de çalışırsın. Gerek yarım saat gerek 1 saat oynarsın kafa dağıtmak için.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Korkulacak bir durum yok. Elinden geldiği kadarıyla çalışıp hazırlanman gerek.

Yağız Trz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Korona seni korkutmasın. MEB ve Sağlık Bakanlığı okulların açılacağına yakın açıklama yapacaklar gerekli önlemler alınıp açılır veya online eğitim olur. Koronadan dolayı çalışamadım diye kendini kandırma sakın elinden geleni yap. Bilgisayarı telefonu kaldırmana da gerek yok. Düzenli bir program ile bilgisayar da oynarsın derslerini de çalışırsın. Gerek yarım saat gerek 1 saat oynarsın kafa dağıtmak için.
Sağol kardeşim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç korkmana gerek yok zaten olanca zor soruyu bu yıl bize kaktılar.
Sağol

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,928
Dostlar bu sene hayırlısıyla 8 oluyorum ama malum Korona var ne olacağı belli değil ve benim derslerim çok iyi değil. Sözelim iyi ancak Sayısalım kötü fen o kadarda olmasada Matematikte LGS soru çözümü kitabında 1 soru bile yapamadım. Bilgisayarı tamamen kaldırsam mı 1 sene boyunca? LGS ye girenler varsa sınav çok zor mu?
LGS'ye girmek zorunda değilsin ve derslerin iyi değilse sınavı salla gitsin girme yani evine en yakın okula git 2007'li kardeş. Ben 2005'liyim Lise 2'ye geçtim şuanda ve evime en yakın Anadolu Lisesine gidiyorum. LGS'ye de girdim hiçbir çalışma yapmadım ve 300 aldım.

Mertb42

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Şu saçma sapan sınav yüzünden canınızı sıkmayın bu sene lgs ye girdim saçma saçma matematik soruları sözel normaldi ama sayısal :(

Reaksiyon puanı
8,016
Sizin sene için kolay olacak bence. Bizim için zor sordular.
Ne alaka? Her sene YKS ve LGS'den çıkanlar bize çok zor sordular seneye çok basit olur diyorlar. MEB ve ÖSYM'nin soru tarzları bellidir. Çıkmış sorulara bakarsanız genelde zorlukları benzer oluyor kalıbı değiştiriyorlar. Bu sene 8. sınıfın çoğu konusu da kaldırıldı LGS'den. Adamların 1+1 kaçtır 3x4 kaçtır gibi soru soracaklarını beklemiyordunuz umarım korona var diye.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ne alaka? Her sene YKS ve LGS'den çıkanlar bize çok zor sordular seneye çok basit olur diyorlar. MEB ve ÖSYM'nin soru tarzları bellidir. Çıkmış sorulara bakarsanız genelde zorlukları benzer oluyor kalıbı değiştiriyorlar. Bu sene 8. sınıfın çoğu konusu da kaldırıldı LGS'den. Adamların 1+1 kaçtır 3x4 kaçtır gibi soru soracaklarını beklemiyordunuz umarım korona var diye.
Bu sene girmediğiniz belli. Biraz araştırırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. 3 sene önceye kadar çıkmış soruları defalarca çözdük. Matematikle uzak yakın alakası yok. 3000 tane örnek ve çalışma sorularından LGS'de çıkmış olanlar ile bağdaştırmak imkansız gibi.

Reaksiyon puanı
8,016
Bu sene girmediğiniz belli. Biraz araştırırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. 3 sene önceye kadar çıkmış soruları defalarca çözdük. Matematikle uzak yakın alakası yok. 3000 tane örnek ve çalışma sorularından LGS'de çıkmış olanlar ile bağdaştırmak imkansız gibi.
Ben YKS girdim zaten bu sene. LGS'ye kuzenim girdi. İkimiz de çalıştık ve hedeflediğimiz puanı aldık. Yani bahaneye gerek yok.

Reaksiyon puanı
3,027
Yanlış yönlendirme yapmak istemem ama ortaokul puanınla da Anadolu lisesine gidebilirsin. Sınavdan ya çok iyi yapman gerekiyor, ya da yapmaman. Bence adrese dayalı okul daha iyidir. LGS'den sonuç beklemek kumar gibi olur.

Yağız Trz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
LGS'ye girmek zorunda değilsin ve derslerin iyi değilse sınavı salla gitsin girme yani evine en yakın okula git 2007'li kardeş. Ben 2005'liyim Lise 2'ye geçtim şuanda ve evime en yakın Anadolu Lisesine gidiyorum. LGS'ye de girdim hiçbir çalışma yapmadım ve 300 aldım.
Okuldan memnun musun? 300 puan yeterli mi? Bir dezavantajı var mı?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,928

Ademdmrrrr

Asistan
Reaksiyon puanı
246
LGS kazanamassan Adrese Dayalı okul seç, LGS den 353 aldım fakat adrese dayalı ile buranın en iyi anadolu lisesine yazıldım.

Son mesajlar