8.Sınıf matematiğim çok kötü soru bile çözemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Başlıkta da göründüğün gibi soru dahi çözemiyecek kadar kötü bir matematiğe sahibim bunu nasıl düzeltebilirim.Matematiği öğrenmenin en kolay yolu soru çözmek diyorlar ama ben soru bile zar zor çözebiliyorum ya da hiç çözemiyorum.
Not:Yeni nesil LGS tarzı sorular yapamıyorum.Onun dışında ki soruları mantığı anladığımda yapabiliyorum.

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Başlıkta da göründüğün gibi soru dahi çözemiyecek kadar kötü bir matematiğe sahibim bunu nasıl düzeltebilirim.Matematiği öğrenmenin en kolay yolu soru çözmek diyorlar ama ben soru bile zar zor çözebiliyorum ya da hiç çözemiyorum.
Not:Yeni nesil LGS tarzı sorular yapamıyorum.Onun dışında ki soruları mantığı anladığımda yapabiliyorum.
Bende 8.sınıf
Matematik dersinde çok iyi değilim

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Gece 1 den sabaha kadar 1 yeni nesil soruyla bile uğraşmışlığım vardı benim.Youtube dan daha çok video izle,yeni nesil soru çözümleri izle.Eğer o kadar çalışmana rağmen yapamıyorsan diğerler derslere kafa yor matematikden 5 doğru 0 yanlış yapsan bile kurtarırsın demişti bizim matematik hocamız.

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Sabah erken kalk ve ders çalış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlışım var diye pes etme o yanlışları yapa yapa birşeyler öğrenirsin

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Gece 1 den sabaha kadar 1 yeni nesil soruyla bile uğraşmışlığım vardı benim.Youtube dan daha çok video izle,yeni nesil soru çözümleri izle.Eğer o kadar çalışmana rağmen yapamıyorsan diğerler derslere kafa yor matematikden 5 doğru 0 yanlış yapsan bile kurtarırsın demişti bizim matematik hocamız.
Zaten Fen dersim bile iyi.Sözel dersler zaten iyi.Matematik haricinde her derste şöyle ya da böyle çözebiliyorum ama matematik asla olmuyor.

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Zaten Fen dersim bile iyi.Sözel dersler zaten iyi.Matematik haricinde her derste şöyle ya da böyle çözebiliyorum ama matematik asla olmuyor.
Diğer derslerden doğru sayını yüksek tut matematikdende max 5 doğru yapsan güzel not alırsın.

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Benim fen çok iyi
Türkçe normal
İnkılap iyi

Ders çalışmak aynı bir ev yapmak gibidir
Ev yaparken nasıl tuğlaları yamuk koyarsan ev yıkılır ya sende matematik dersinde ilk konudan başla ve tuğlaları yavaş yavaş koy

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Diğer derslerden doğru sayını yüksek tut matematikdende max 5 doğru yapsan güzel not alırsın.
İnşallah o 5 doğruyu bile yapabilir hale gelirim.

Kolay yeni nesilleri çözebilirsin.
Onlardan başla derim.
Dün kolay yeni nesiller ve mantığı öğreten soruları çözdüğümde hep doğru çıkarken bugün orta düzeye geçtiğimde hiç yapamadığımı fark ettim.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Türkçe = Çok iyi
Matematik = Ultra iyi
Fen Bilimleri = Çok iyi
Sosyal Bilgiler = Ultra Ultra iyi
Din = Çok iyi
İngilizce = Multi iyi

Benim derslerim bu şekilde?.

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Türkçe = Çok iyi
Matematik = Ultra iyi
Fen Bilimleri = Çok iyi
Din = Çok iyi
İngilizce = Multi iyi

Ooo derslerin çok iyi

Türkçe = Çok iyi
Matematik = Ultra iyi
Fen Bilimleri = Çok iyi
Din = Çok iyi
İngilizce = Multi iyi

Multi mi?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Yeni nesil sorularda çoğu kişi böyledir. Ha bazıları var deli gibi kafadan falan çözer. Ama ben de yks için hazırlanırken yeni nesilleri yapamıyordum. Üstüne gide gide zorlaya zorlaya oldu bir şekilde. Gerekirse 1 soru için 1 gün uğraşacaksın. Sonunda o soruyu çözdüğünde onun gibi soruları artık hemen çözebilecek kıvama gelirsin yavaş yavaş. Üstüne gitmezsen olmasını bekleme.

Türkçe = Çok iyi
Matematik = Ultra iyi
Fen Bilimleri = Çok iyi
Din = Çok iyi
İngilizce = Multi iyi

Ders durumlarınızı yarışma konusu mu bu ben mi yanlış anladım acep?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Zaman az kalmış ise asla bir soruya bir gün harcanmamalı, en kolaydan en basitten hareketle planlı bir çalışma düzeni kurmalısın kendine.

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Zaman az kalmış ise asla bir soruya bir gün harcanmamalı, en kolaydan en basitten hareketle planlı bir çalışma düzeni kurmalısın kendine.
6 Hazirana kadar sürem var.Benim sıkıntım yeni nesil soruların orta düzeyinde kolay soruları yapabiliyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bir de asla endişeye kapılmayacaksın, ne olursa olsun en iyisi için çabalayacaksın ama işin sonunda nasıl olsa başaramam deme sakın çünkü Allah senin için çalışmana mutlaka güzel bir gelecek hazırlamak ister yeter ki sen bu bilinçte özverili ve azimli olasın.

6 Hazirana kadar sürem var.Benim sıkıntım yeni nesil soruların orta düzeyinde kolay soruları yapabiliyorum.
Konuları en baştan şöle bir gözden geçiresin, kaçırdığın çok önemli bölümler olmalı... Konuların özünü bilirsen zor soruları çözmek sadece zaman alır...

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bir de asla endişeye kapılmayacaksın, ne olursa olsun en iyisi için çabalayacaksın ama işin sonunda nasıl olsa başaramam deme sakın çünkü Allah senin için çalışmana mutlaka güzel bir gelecek hazırlamak ister yeter ki sen bu bilinçte özverili ve azimli olasın.
Peki bir şey soracağım bildiğiniz yeni nesil orta düzey soruları çözümleyip anlatan var mı?Konu öğreten değil ama konuyu biliyorum yeni nesil soruları yapamıyorum.Yeni nesil olmayan soruları yapabiliyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben o yaşları geçeli çok oldu :) O zamanlarımda sadece ders kitaplarım bana yetiyordu şimdi ben genel kuralları hatırlattım sadece... Yaşıtın öğrenci kardeşlerimiz sana tavsiyelerde bulunabilirler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Lise dersleri istersen ZTV der çekilirim kenara :D

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27

Rué

Asistan
Reaksiyon puanı
96
ben de senin gibiydim. üniversite sınavına gireceğim ve hâlâ tam anlamıyla çözemedim şu sorunu. anladığım kadarıyla mantığı anladığında çözümü de geliyor. o hâlde başkalarının anlattığı, anladığı şekilde çözmeye çalışmak yerine o konunun ilk başta mantığına odaklan, adım adım git. baktın mantığına yatmayan bir yer mi var tekrar dön. mantığı halletmeden ilerleme kaydedemezsin.

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Konuları anlamadıysan hocandan, internetten ders verenler var konuyu yazıp izleyebilirsin normal hocaların anlattığından iyi anlarsın anlamadığın yer varsa geri sar biraz matematiği kavrarsın geçersin testlere teslerden sonra problemlere geliştirebilirsin kendini bu şekilde . KPSS sınavında internetten ders dinleyerek 1. olan var sınavda .

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864