8 serilerinden sizce hangisi?

SiZce hangisi?

• İphone 8 plus

Kullanılan: 1 9.1%
  • Note 8

Kullanılan: 7 63.6%
  • İphone x

Kullanılan: 3 27.3%

• Kullanılan toplam oy
    11

Bu konuyu okuyanlar

furkanHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yıllardır iphone kullanıyorum 4-5-6 ve şuanda 6s kullanıyorum Son çıkan 8 serileri bir hayli kafamı karıştırdı note 8 ile 8plus arasında kaldım ama yıllardım kullandığım ios alışkanlığından sonra note 8 geçişimde zorlanırmıyım var mı bu deneyimi yaşayan? yada iphone x beklemelimiyim ayrıca sizin önerileriniz nedir fiyat sınırı yok?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Kesinlikle düşünmeden Sağlam bir yerden Samsung Galaxy Note 8 al.

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
:)) telefonlar ile bu kadar çok ne yapıyorsunuz merak ediyorum mesaj atmak foto çekmek ve aramak dışında
cidden merak ettiğimden soruyorum bu memnuniyeti nerede arıyorsunuz

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
:)) telefonlar ile bu kadar çok ne yapıyorsunuz merak ediyorum mesaj atmak foto çekmek ve aramak dışında

Millet daha çok oyun oynuyor bütün özelliklerini keşfedip kendini memnun edip Su altında falan kullanmak istiyor gerçi Zaten kimse telefonun bütün özelliklerini kullanamayacağından dolayı sırf hava olsun diye alan çok insan var

furkanHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Almışken iyisini almak ki öyle her sene değiştiren biri değilim 1.5 seneden sonra sarj olsun kasma donma olsun başlıyor cihazlarda .Cebimizde sarj aleti, powerbank ile filan dolaşıyorum Diğer açıdan ise bazıları kıyafete, bazıları telefona,bazıları gezmeye vs. parayı gömer

Reaksiyon puanı
5,171
Millet daha çok oyun oynuyor bütün özelliklerini keşfedip kendini memnun edip Su altında falan kullanmak istiyor gerçi Zaten kimse telefonun bütün özelliklerini kullanamayacağından dolayı sırf hava olsun diye alan çok insan var
Niye kullanamasınlar

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Bana deseler açıkçası Note 8 in var neler yaparsın diye Bende telefonun özelliklerini A-Z ye kadar keşfeder kullanamaya çalışırım Bu telefon bana eşsiz bir film izleme deneyimi yaşatır verdiği internet hızı desteği ile video falan izlemeler yarıya inebilir internet hızına bağlı olsa bile fazla üzmez Telefonu zorlayacak oyunlar oynardım bu kamerası neler yapabiliyor diye bakardım S pen sayesinde resim yeteneğimi bu telefon üzerinde devam ettirebilirim suya dayanıklılık sayesinde telefonu su altında güzelce temizleyebilirim :D vs gibi şeyler yapamayacak insanların alması dediğiniz gibi manasız
--- Gönderi Güncellendi ---
Zaten adam gibi dayanabilecek telefonlar en üst segment telefonlar olabiliyor

Reaksiyon puanı
5,171
Bana deseler açıkçası Note 8 in var neler yaparsın diye Bende telefonun özelliklerini A-Z ye kadar keşfeder kullanamaya çalışırım Bu telefon bana eşsiz bir film izleme deneyimi yaşatır verdiği internet hızı desteği ile video falan izlemeler yarıya inebilir internet hızına bağlı olsa bile fazla üzmez Telefonu zorlayacak oyunlar oynardım bu kamerası neler yapabiliyor diye bakardım S pen sayesinde resim yeteneğimi bu telefon üzerinde devam ettirebilirim suya dayanıklılık sayesinde telefonu su altında güzelce temizleyebilirim :D vs gibi şeyler yapamayacak insanların alması dediğiniz gibi manasız
--- Gönderi Güncellendi ---
Zaten adam gibi dayanabilecek telefonlar en üst segment telefonlar olabiliyor
Buraya note kullanmayanlat anlamaz bizi yazarak kaçıyorum.

Note serisi ayrı bir deneyim...

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Tabi ki de note 8 ancak x alacak durum varsa telefon çıktığında içinde kalmaması açısından beklemen taraftarıyım. Birşey değişmeyecek yine Note 8 alırsın ama yine de sen bekle :) en azından incelemelere düşsün.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
dayanıklılık ve perfonmans olarak sizce hangi telefon diye sorsam :)
dayanıklılık ve perfonmans tan kastım yere düştüğünde hemen çizilmeyecek,telefonu kullanırken(oyun hariç)kasmayacak,donmayacak,şarjı uzun süre dayanabilecek

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
dayanıklılık ve perfonmans tan kastım yere düştüğünde hemen çizilmeyecek,telefonu kullanırken(oyun hariç)kasmayacak,donmayacak,şarjı uzun süre dayanabilecek
Apple tarafında iphone 7 plus 8 plus. Kılıfla
Samsung tarafında s8 active ki bulman türkiyede çok zor.
Aslında sorun çok farklı değişkenlere bağlı kullandığın kılıftan ekran kırılmaz camından tut düşürdüğüm yüksekliğe bile bağlı.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Apple tarafında iphone 7 plus 8 plus. Kılıfla
Samsung tarafında s8 active ki bulman türkiyede çok zor.
Aslında sorun çok farklı değişkenlere bağlı kullandığın kılıftan ekran kırılmaz camından tut düşürdüğüm yüksekliğe bile bağlı.
kılıfsız olarak hangisi daha dayanıklı?
Genellikle sokakta bazen insanların elinde görüyorum samsung telefonların ekranları çatlamış olarak gözüküyor.ıphone de hiç rastlamadım

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben bugün 8 ve 8 plusu inceledim. Çok sağlam görünüyor. Çizilme ve kırılma noktasında

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Kılıfsız düşürüyosan hepsinde bi zarar meydana gelir az yada çok nasıl ne şekilde nereye düşüreğünde etkiler tabi :)kılıf neden kullanmıyosun sen hem :)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Kılıfsız düşürüyosan hepsinde bi zarar meydana gelir az yada çok nasıl ne şekilde nereye düşüreğünde etkiler tabi :)kılıf neden kullanmıyosun sen hem :)
illaki bazı telefon modelleri diğerlerine göre daha azda olsa daha dayanaklı
mesela iade ettiğim s7 edge yi üç kez dışarıda yere düşürdüm.ılk düşürmemde çizilmişti sonra ki düşürmelerde hem ön ve arka tarafı çatlaklar oluşmuştu

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
illaki bazı telefon modelleri diğerlerine göre daha azda olsa daha dayanaklı
mesela iade ettiğim s7 edge yi üç kez dışarıda yere düşürdüm.ılk düşürmemde çizilmişti sonra ki düşürmelerde hem ön ve arka tarafı çatlaklar oluşmuştu
Edge ekranları hiç bi zaman tavsiye etmiyorum

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Ben de uzun süre 3GS ve 4 kullandım. Sonrasında Android ekosistemine geçtim. Alışmam kolay oldu. Bir de widgetlar sağolsun keyifli bir geçiş süreci yaşadım. Note 2'yi 4 seneden fazla kullandım ve emmc chip failure sebebiyle (s3 ve note2'lerdeki müthiş kronik sorun) cihazı değiştirme kararı aldım. 1.5 senedir S7 kullanıyorum. Note2'den sonra hafifliği ile ilaç gibi geldi.

8'lerden ne aradığınıza bağlı olarak değişir tabi. İlla iOS ekosisteminde kalacağım derseniz ya 8 ya da X alacaksınız

note8 ve S8 ya da S8+ da hüzel bir tercih olur. Sonuçta bu cihazları 3-4 sene ortalama kullanma şansınız var. Eskisi gibi kasma donma vs yok artık. Daha kaliteli emmc chipleri var artık. Ancak cihazları yavaşlatan major OS upgrade değil uygulamaların aptalca optimizasyonu.

Son olarak; eğer fırsatınız varsa Nokia 8'i de inceleyin derim.

Nokia 8 - Full phone specifications