8 gb ram 4gb gözüküyor

Arif Bayram

Üyecik
sistem.png
sistem.png
ram.png
ram.png
sistem.png
ram.png

Mert Alper

Profesör
Çalıştır -> msconfig -> Önyükleme -> Gelişmiş Seçenekler -> Bellek Üst Sınırı

Burada tik işaretli mi?

crow88

Dekan
alırken ram mhz hızlarına baktınızmı ,eğer uyumlu deilse tanımamıs olabılır,yahut bios başlangıc sıstemı gormemıs olabılır,yahutta sıstem tanımamıştır
yukardakı arkdaslarında yazdıklarını yapıp sonuc alamadıysanız başka bılgısayarda deneme ımkanınız varsa kontrol edın

Arif Bayram

Üyecik
Çalıştır -> msconfig -> Önyükleme -> Gelişmiş Seçenekler -> Bellek Üst Sınırı

Burada tik işaretli mi?
Hayır

---- Mesajlar birleştirildi ----

alırken ram mhz hızlarına baktınızmı ,eğer uyumlu deilse tanımamıs olabılır,yahut bios başlangıc sıstemı gormemıs olabılır,yahutta sıstem tanımamıştır
yukardakı arkdaslarında yazdıklarını yapıp sonuc alamadıysanız başka bılgısayarda deneme ımkanınız varsa kontrol edın
Başka pc de doğru gösteriyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

rami değiştirt bozuk o.
Başka pcde çalışıyor

Son düzenleme:

Arif Bayram

Üyecik
anakartın kullanım kılavuzuna bak tek ram hangi slota takılıyor doğru slotta mı?
Tek slot var

Arif Bayram

Üyecik
Hocam 2 gb ram takıyorum 6 gb gösteriyor. 8 gb ram takıyorum 4 gb gösteriyor. 4 gb takıyorum 8 gb gösteriyor. Kafayı yicem

Son mesajlar