8-9k aralığında okul için alınacak en iyi laptop

Bu konuyu okuyanlar

drceaser2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geçen başlıkta oyun bilgisayarları önerildi ama araştırdıktan sonra buna yöneldim. En iyi şekilde stabil çalışacak, şarjı uzun gidecek, hafif ve kullanışlı bir laptop arıyorum. En iyi özellikleri istediğimde oyun bilgisayarı oluyor ve kalınlığı artıyor (doğal olarak). Ama bu parayı verince de iyisini almak istiyorsun.

Gittiğim mağazada adam bunu önerdi her türlü işini görür dedi. İşlemciden emin olmamakla birlikte nette pek bilgi bulamadım. Ayrıca oyun bilgisyarı alırsam sürekli yüksek performansta çalışacağını ve genelde oyun oynamayanlar için gereksiz olduğunu söyledi. Yukarıdaki inceliği ve hafifliğiyle gayet iyi ancak tüm bunları düşününce biraz daha koyup macbook almak da cazip geliyor. Ne önerirsiniz? (Yarın alıcam büyük ihtimal, ilk bilgisayarım olacak o yüzden yanlış yorum yapmış olabilirim affola)

Reaksiyon puanı
6,381
Stabil çalışma, batarya performansı, hafif ve kullanışlı. Bir IPad Pro bu bütçede alabileceğiniz bir laptop'a göre, neredeyse aynı performansa, daha iyi batarya performansına, ve daha uzun stabil kullanıma sahip. Ayrıca daha hafif ve çok çok daha taşınabilir.

Eğer tamamen bilgisayarın özelliklerini kullanacaksanız laptop daha iyi olur ama klavye ekleyerek laptop üzerinden yapabildiğiniz şeyleri yapabilecekseniz IPad Pro daha iyi olur sizin için diye düşünüyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Oyunlarla hiç işiniz olmayacaksa stabil ve uzun kullanım için macbook daha iyi bir tercih olacaktır.

Biraz kategori dışında kalıyor fakat şahsen o bütçede okul için bir cihaz alsam İpad Pro+ klavye ikilisine yönelirdim.

Windows bir cihaz bakarsanız @Görkem Say 'ın önerdiği ürüne bakın derim.

drceaser2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Halihazırda ipad 7. Nesil 128gb tabletim var kalemiyle. Klavyesini pahalı bulduğum için almamıştım. Tablet kısmında baya işimi görüyo diyebilirim ama bilgisayara yine de ihtiyaç duyuyorum. Belki pro onu da sağlar ama dosya aktarımı vs. konusunda hala sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer sadece okul için kullanacaksan oyun oynamayacaksan Macbook öneririm
Hocam ilk attığım bilgisayar yerine macbookun en düşük modelini tavsiye eder misiniz? Bütçem o kadar çünkü.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Geçen başlıkta oyun bilgisayarları önerildi ama araştırdıktan sonra buna yöneldim. En iyi şekilde stabil çalışacak, şarjı uzun gidecek, hafif ve kullanışlı bir laptop arıyorum. En iyi özellikleri istediğimde oyun bilgisayarı oluyor ve kalınlığı artıyor (doğal olarak). Ama bu parayı verince de iyisini almak istiyorsun.

Gittiğim mağazada adam bunu önerdi her türlü işini görür dedi. İşlemciden emin olmamakla birlikte nette pek bilgi bulamadım. Ayrıca oyun bilgisyarı alırsam sürekli yüksek performansta çalışacağını ve genelde oyun oynamayanlar için gereksiz olduğunu söyledi. Yukarıdaki inceliği ve hafifliğiyle gayet iyi ancak tüm bunları düşününce biraz daha koyup macbook almak da cazip geliyor. Ne önerirsiniz? (Yarın alıcam büyük ihtimal, ilk bilgisayarım olacak o yüzden yanlış yorum yapmış olabilirim affola)
Kusura bakma da mağaza çalşıanı seni acayip şekilde dolandırmaya çalışmış.
Oyun bilgisayarları sürekli aynı performansta çalışmaz

Bir IPad Pro bu bütçede alabileceğiniz bir laptop'a göre, neredeyse aynı performansa
daha uzun stabil kullanıma sahip.
Arkadaşlar uçmasak mı ne? 8000'e Ryzen 4800H'lı GTX1650 Tİ'lı bilgisayarlar vvar.

Hafiflik meselesini saymazsak bu bandın en iyisi Ryzen 4800H'lı Acer Nitro 5 herhalde.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Halihazırda ipad 7. Nesil 128gb tabletim var kalemiyle. Klavyesini pahalı bulduğum için almamıştım. Tablet kısmında baya işimi görüyo diyebilirim ama bilgisayara yine de ihtiyaç duyuyorum. Belki pro onu da sağlar ama dosya aktarımı vs. konusunda hala sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.

Hocam ilk attığım bilgisayar yerine macbookun en düşük modelini tavsiye eder misiniz? Bütçem o kadar çünkü.
Hangi bölüm? Veya ne için kullanacaksın bilgisayarı

Ipad 7. nesil ile IPad Pro arasında büyük farklar var. Zaten resmen IPad Pro, IPad ile apayrı bir şey.

O laptop'u bulamadım stokta kalmadı galiba dedim. Çünkü daha önce satılıyordu.

drceaser2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tıptayım hocam. Sizin dediğinizi de anlıyorum işim marka vs. ile değil ve de paraya yazık olsun istemiyorum. Mağaza çalışanı elindekiler üzerinden mi öyle dedi bilmiyorum. Çok yer gezdiğim için özelliklere göre de pahalı geldi zaten bana da.

Ali Utku U

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Ben Macbook Air ın i5 ve 256 GB lık versiyonunu alıp yanına harici 512 GB lık bir ssd almanı tavsiye ederim ssd yi harici tavsiye etmemin sebebi apple da depolamaya artırınca fiyat daha fazla artıyor harici ssd ile daha uygun olur.

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Tıptayım hocam. Sizin dediğinizi de anlıyorum işim marka vs. ile değil ve de paraya yazık olsun istemiyorum. Mağaza çalışanı elindekiler üzerinden mi öyle dedi bilmiyorum. Çok yer gezdiğim için özelliklere göre de pahalı geldi zaten bana da.
Bı viedoda görmüş idim bi tıp öğrencisi okadar defter kitap yerine bitek ipadpro götürüyordu tüm kitapları taratıp içine atmış idi oradan çalışıyordu derste de onun üzerine not alıyordu ?

drceaser2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
.
Ben bu fiyata sırf saydığınız özellikler için bu ürünü kesinlikle almam. Bu ürüne bakın derim.

15.6" olanını isterseniz.

U işlemci burda i7 olduğu için mi daha iyi hocam?
i5 1035G1 işlemci alınır mı?

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
Oyun oynamayacaksan kesinlikle macbook. Yeni ipad air'e de bakabilirsin kalem ve kılıfla beraber baya kullanışlı, a14 işlemci filan.

drceaser2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyun için kullanılmayacaksa MacBook Air 2020.

Oyun oynanmayacak ama yine de fiyat farkına değer mi? Sonuçta lenovonun ramini arttırabilirim sonradan.

Reaksiyon puanı
3,027

Oyun oynanmayacak ama yine de fiyat farkına değer mi? Sonuçta lenovonun ramini arttırabilirim sonradan.
macOS'in malzeme kalitesi ve işletim sistemi verimliliği yeter. Air için de Apple com'dan özelleştirme yapabiliyorsun. Macbook aldığın zaman yıllarca kullanırsın, bir arkadaşım hala 2013 modelini kullanıyor. Teknik servis gibi imkanları da oldukça iyi Apple'ın. Bence bu kullanım amacı için bu bütçe veriliyorsa Apple alınmalı.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
MX serisi giriş seviyesinde ki ekran kartları, bu parayı bu cihaza vermek yerine; Monster'in Abra A5 V15.5 GTX 1650'li modelini tercih etmek senin için hem karlı ve hemde mantıklı bir tercih olacaktır.

judger90

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Oyun bilgisayarları sürekli üst performansta çalışmaz satıcı resmen ayak yapıp elindeki fiyat/performansı çok çok kötü ürünü önermiş sana öncelikle onu geç.

Ama oyun oynamıyorsan ve taşınabilirlik daha öncelikliyse oyun bilgisayarına da gerek yok yukarıda önerilen macbook varyasyonları iş görür. Mac OS olması bence sizin için sorun olmayacaktır. Daha stabil olur.

drceaser2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
MX serisi giriş seviyesinde ki ekran kartları, bu parayı bu cihaza vermek yerine; Monster'in Abra A5 V15.5 GTX 1650'li modelini tercih etmek senin için hem karlı ve hemde mantıklı bir tercih olacaktır.

Monster hem görünüm hem de ağırlık olarak beni hiç memnun etmez gibime geliyor. Huma serisine de baktım ama yorum bulamadım. Ayrıca uzun süre götürmez diye çok yorum var hakkında.

Oyun bilgisayarları sürekli üst performansta çalışmaz satıcı resmen ayak yapıp elindeki fiyat/performansı çok çok kötü ürünü önermiş sana öncelikle onu geç.

Ama oyun oynamıyorsan ve taşınabilirlik daha öncelikliyse oyun bilgisayarına da gerek yok yukarıda önerilen macbook varyasyonları iş görür. Mac OS olması bence sizin için sorun olmayacaktır. Daha stabil olur.

Aynen öyle yapmış olabilir ama macbook eğitim indirimiyle bile 9500₺ ve beni çok zorluyor. Ayrıca Ram 8gb ilerde yetmez ve değiştiremezsin diyenler var. Isınma problemi zaten her yerde konuşuluyo. E zaten arkada 5-10 sekme açık + bi kaç dosya daha açıkken öyleyse neden o parayı vereyim diyor insan. Araştırdıkça aslında kafa daha da karışıyo diyebilirim.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Monster hem görünüm hem de ağırlık olarak beni hiç memnun etmez gibime geliyor. Huma serisine de baktım ama yorum bulamadım. Ayrıca uzun süre götürmez diye çok yorum var hakkında.

Aynen öyle yapmış olabilir ama macbook eğitim indirimiyle bile 9500₺ ve beni çok zorluyor. Ayrıca Ram 8gb ilerde yetmez ve değiştiremezsin diyenler var. Isınma problemi zaten her yerde konuşuluyo. E zaten arkada 5-10 sekme açık + bi kaç dosya daha açıkken öyleyse neden o parayı vereyim diyor insan. Araştırdıkça aslında kafa daha da karışıyo diyebilirim.

Neye göre kime göre ? 1 yıldır tavsiye ettiğim modeli kullanıyorum. Şık bir tasarıma sahip, ağırlık olarak gayet ideal. Uzun süre götürmez neye göre diyorlar ? Abra serisini bire bir görmeyip internette fan boyların yorumlarına bakarak cihaz bulamazsın.