7000 TL laptop önerir misiniz lütfen? Ve hangi laptop daha iyi seçtiklerimden?

Bu konuyu okuyanlar

İbrahimuslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar hem oyun oynayabiliceğim hem de ödev yapabiliceğim laptop arıyorum aynı zamanda üniversiteye götürücem 7 bin den biraz yukarı olur aşağısı da olur monster tercih etmiyorum, baktığım birkaç laptop var aslında
bu aşağıda ki laptop nasıl sizce ,bu gtx 1650 ti
bu aşağıda ki gtx 1650 çiçek sepetinde 7070 tl ye var ama siczce çiçek sepeti güvenilir mi zaten n11 hepsiburada gibi diğer yerlerde satışını yapan satıcı aynı bu da aynı satıcı

bide asus laptop var 144 hz ekran yenilemesi var ama acer laptoplarda amd ryzen 5 4600h var ekran yenileme için bundan vazgeçilir mi sizce ?

İbrahimuslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Oynayacağınız oyun sayısı çoksa veya boyutları yüksekse disk kapasiteleri oldukça yetersiz kalacaktır bence. İşlemcilerin incelemelerini okumadığımdan o kısmına yorum yapamayacağım.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
bende bu yüzden asus u seç dedim
Ama sırf depolamadan dolayı da diğer özelliklerden kısılmamalı. Arkadaşımızın attığı linke baktığımda diğer iki model laptopun işlemcisinin daha iyi olduğunu görüyorum. Farklı modeller önerelim bence. Ben biraz araştırma yapıp döneceğim buraya :)

İbrahimuslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oynayacağınız oyun sayısı çoksa veya boyutları yüksekse disk kapasiteleri oldukça yetersiz kalacaktır bence. İşlemcilerin incelemelerini okumadığımdan o kısmına yorum yapamayacağım.
disk kapasitesi sorun değil birsürü oyun oynamam zaten 1-2 tane en fazla ki ilerde disk kapasitesi yetersiz kalırsa artırabilirim kendim hangi laptopu alırdın sen olsan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama sırf depolamadan dolayı da diğer özelliklerden kısılmamalı. Arkadaşımızın attığı linke baktığımda diğer iki model laptopun işlemcisinin daha iyi olduğunu görüyorum. Farklı modeller önerelim bence. Ben biraz araştırma yapıp döneceğim buraya :)
tabi bekliyorum teşekkürler

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070

Ufak bir araştırma sonucunda bunu bulabildim. Fiyat olarak bi tık bütçenizin üstünde ama maalesef. Özellikleri yeterli geldi bana. Freedos için de bilgilendirme yapayım. Eğer windows kullanmak istiyorsanız onun için de ekstra para vermeniz gerekecek. Ya da deneme sürümü kullanacaksınız. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eminim başka arkadaşlarımız da buraya gelip başka önerilerde bulunacaklardır. İçlerinden en uygununa karar verirsiniz kendinizce. Şimdiden hayırlı olsun :)

İbrahimuslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ufak bir araştırma sonucunda bunu bulabildim. Fiyat olarak bi tık bütçenizin üstünde ama maalesef. Özellikleri yeterli geldi bana. Freedos için de bilgilendirme yapayım. Eğer windows kullanmak istiyorsanız onun için de ekstra para vermeniz gerekecek. Ya da deneme sürümü kullanacaksınız. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eminim başka arkadaşlarımız da buraya gelip başka önerilerde bulunacaklardır. İçlerinden en uygununa karar verirsiniz kendinizce. Şimdiden hayırlı olsun :)
ryzen 5 4600h i5-10300h dan daha iyi ve 256gb daha ssd kendim taksam daha ucuza gelmezmi yineden acer ın attığım ilk modeli daha iyi

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
500gb'a yükseltmek daha ucuza gelir evet.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
1650 Ti - 4600H donanımlı Acer modelini alırsan senin için daha iyi olur.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tuf A15’in 2019 modeli nasıl bilmiyorum ama 2020 modelinin 144hz paneli çok ta iyi değil: Panel 144hz olsa bile yenileme hızı bayağı kötü. Yani monitördeki şeyler hızlı bir şekilde hareket edince ghosting sorununu görebilirsin.

(Ha birde renk doğruluğu ve parlaklığı iyi değil ama bu iki faktör, bu bütçedeki oyuncu laptoplar için normal bir şey).

İbrahimuslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1650 Ti - 4600H donanımlı Acer modelini alırsan senin için daha iyi olur.
Tamamdır teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tuf A15’in 2019 modeli nasıl bilmiyorum ama 2020 modelinin 144hz paneli çok ta iyi değil: Panel 144hz olsa bile yenileme hızı bayağı kötü. Yani monitördeki şeyler hızlı bir şekilde hareket edince ghosting sorununu görebilirsin.

(Ha birde renk doğruluğu ve parlaklığı iyi değil ama bu iki faktör, bu bütçedeki oyuncu laptoplar için normal bir şey).
O zaman acer'ın 1650ti ve ryzen 5 4600h olan modelini alıyım en iyisi ama 60hz ekran yenileme hızı çok oyun oynayan biri değilim sıkıntı olmaz herhalde benim için