7000 TL Butce Icin Android Onerisi

Bu konuyu okuyanlar

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
O zaman ip11 serisini ve üst modelini es geçerek Xs öneriyorum :) Hem ekranı Oled hem mükemmel bir tasarıma sahip hem de ince. Ama tabiki de karar sizin ben sadece öneri yapıyorum ?
iPhone XS 9k dan başlıyor. ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazmayi unutmusum.. realme 7pro ve xiaomi note 10 lite. Ancak bunlar biraz daha orta segment kaliyor gibi. Orta vadede degismek zorunda kalabiliriz gibi.
Aynen öyle bu bütçede orta segment cihaz almak saçma olur.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Merhaba arkadaslar. Baslikta da goruldugu uzere esim icin bu butce icinde kalacak sekilde bir Android telefon ariyoruz. Illa 7000 TL sinirina dayanmasi gerekmiyor. Onumuzdeki 4 sene kullanabilecegi, genelde sosyal medya, kamera, goruntulu konusma gibi seyler icin kullanabilecegi bir telefon ariyoruz. Onerileriniz, yardiminiz icin simdiden tesekkur ederiz.
m51 veya honor x10 max veya one plus 7pro

Neden andoid telefon? Eğer eşiniz sosyal medyada sık sık storyler , görseller , videolar paylaşıyorsa İOS su götürmez bir gerçeklikle bunu çok daha iyi yapıyor.Ayrıca iPhone alırsanız daha ömürlük bir cihaz olur hem androidler gibi 1-2 yıla kasma donma olmaz hem de satarken androidlerden daha fazla paraya satabilirsiniz. :)
Bende s10 lite , poco f2pro ve realme 7 proyu önerebilirim. (İmkanınız var ise orta segment değil daha üst segmentleri almalısınız bence)

Fark ettiyseniz kullanACAK demişsiniz yani gelecek zaman :)

Daha bir kaç yıl boyunca Exynoslu telefonlar alınmaz.
1-2 senede kasan android telefonlar 2500 -3000 lira arası telefonlar 6k android telefonun kastıgını hiç gördünüzmü ?

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Ayrıca iPhone alırsanız daha ömürlük bir cihaz olur hem androidler gibi 1-2 yıla kasma donma olmaz
iPhone alınca ömürlük oluyor android alınca 1-2 yıla kasıyor ? Neye dayanarak bunu söylüyorsun nasıl 1-2 yıla kasıyor???

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104

1-2 senede kasan android telefonlar 2500 -3000 lira arası telefonlar 6k android telefonun kastıgını hiç gördünüzmü ?
Evet içindeki işlemciler bir süre sonra yetersiz geldiğinden dolayı kasanları gördüm.

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110

A71 ile M51 in ekran boyutları ve ekranı aynı değil diyen birinden ne söylenmesi beklenir ki?

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Bunu bana söylememiş ki? A71 alınır diyene bakın hele.
Ben a71 ve m51 alınabilecek cihazlar dedim sende a71 çöp dedin ama ikisinin de aynı ekranı aynı kamerayı aynı işlemciyi(biri 730 diğeri 730g) olduğunu bilmeden kulakdan dolma bilgilerle çöp diyorsun bu neyin kafası anlamış değilim.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Ben a71 ve m51 alınabilecek cihazlar dedim sende a71 çöp dedin ama ikisinin de aynı ekranı aynı kamerayı aynı işlemciyi(biri 730 diğeri 730g) olduğunu bilmeden kulakdan dolma bilgilerle çöp diyorsun bu neyin kafası anlamış değilim.
Dün uzun uzun tartıştık yeter.

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Neden ios düşünmüyorsunuz meraktan soruyorum.
Acikcasi ben iOS bir cihaz alacagim kendime, suanda da iOS kullaniyorum ve memnunum ancak su bir gercek ki iyi bir ekran isteyen bir insan 7000TLlik iPhone'a yaklasmamali bence. Bu telefon esim icin ve o da boyle dusunuyor, Android istiyor o yuzden.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Neden İPhone sevenler Android sevenlere, Android sevenler İPhone sevenlere sataşıyor anlamış değilim. Bence Android kullanan kesim imkanı olmadığı için İPhone alamıyor ve yediremiyor. (Tüm androidçilerden bahsetmiyorum, onlar kendisini biliyor.). İPhone kullanan kesim de (Yine tüm İPhone kullananlardan bahsetmiyorum.) herkesin parası var sanıyor ya da 3-4 yıllık cihazları aldırmaya çalışıyor. 2 grupta fazlasıyla gereksiz.
Sonuç olarak 7000TL fiyat bandında İPhone 11'den daha iyisi yok bana göre. (Android kullanıyorum.)

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Neden İPhone sevenler Android sevenlere, Android sevenler İPhone sevenlere sataşıyor anlamış değilim. Bence Android kullanan kesim imkanı olmadığı için İPhone alamıyor ve yediremiyor. (Tüm androidçilerden bahsetmiyorum, onlar kendisini biliyor.). İPhone kullanan kesim de (Yine tüm İPhone kullananlardan bahsetmiyorum.) herkesin parası var sanıyor ya da 3-4 yıllık cihazları aldırmaya çalışıyor. 2 grupta fazlasıyla gereksiz.
Sonuç olarak 7000TL fiyat bandında İPhone 11'den daha iyisi yok bana göre. (Android kullanıyorum.)
Snapdragon 865 kullanan s20 tr pazarında olsaydı o zaman iphone 11 daha iyi s20 mi görürdük. Düz iphone 11 değilde 11 pro ya da 12 olsa android karşısında tavsiye ederdik.

Reaksiyon puanı
6,381
Exynosu Çinli firmalar da kullanacak haberin olsun hem exynos sorunlu degil
1- Exynos'u, Çinli firmalar ARM çekirdek tasarımı kullanılan modelle kullanmaya başlayacak. Ayrıca onlar kullanacak diye exynos sorunsuz olmuyor.
2- Exynos 990 (Yani önerdiğiniz S20 serisi telefonlarda ki işlemci) gayette sorunlu bir işlemci.

Daha bir kaç yıl boyunca Exynoslu telefonlar alınmaz.
Aslında ARM çekirdek tasarımı kullanacakları için, hem verimli ve ısınmayan hem de çok performanslı bir işlemci bekleniyor 2021'de.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Android tarafında ülkemizde samsung markasının tüm telefon modellerinde S10 lite snapdragon işlemciyle satılan tek modelidir.
S10 lite,Iphone 11,Iphone SE 2020 önerilebilir.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Acikcasi ben iOS bir cihaz alacagim kendime, suanda da iOS kullaniyorum ve memnunum ancak su bir gercek ki iyi bir ekran isteyen bir insan 7000TLlik iPhone'a yaklasmamali bence. Bu telefon esim icin ve o da boyle dusunuyor, Android istiyor o yuzden.
Siz bilirsiniz.