Soru 700 TL bütçeye en iyi işlemci soğutucusu nedir?

Bu konuyu okuyanlar

The Half Road

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
r5 2600 var bende. 4.2 ghz hıza overclock etmeme yetecek bir soğutucu arıyorum. bütçe max 700 TL.

mustafabvb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
☠️
Mesaj otomatik birleştirildi:

☠️

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

mustafabvb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
olm kalıcı ban yedik kalkmıyo mu lan

x

c

The Half Road

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Almış iken benzer fiyatlara sıvı soğutma mı alsan ?

120mm sıvı soğutma sizce overclock yapmam için yeterli soğutmayı sağlar mı?

Bu olurmu?

yada borç alırım arkadaştan şu ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
olm kalıcı ban yedik kalkmıyo mu lan

IP ban yiyecen şurada saçma sapan hareketler yaparken haberin yok.

120mm sıvı soğutma sizce overclock yapmam için yeterli soğutmayı sağlar mı?
120 mm istiyorsan 1000 TL üstüne çıkacak tabi...

Ryzen 2600 overclok için bence yetersiz bir işlemci zaten. Soğutmaya o kadar para vermek yerine onu elden çıkarıp işlemciyi mi değiştirsen direkt ? Anakart zaten B450 ise yeterli olacaktır sana . Tabii bunlar hep maliyet.

The Half Road

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
IP ban yiyecen şurada saçma sapan hareketler yaparken haberin yok.

120 mm istiyorsan 1000 TL üstüne çıkacak tabi...

Ryzen 2600 overclok için bence yetersiz bir işlemci zaten. Soğutmaya o kadar para vermek yerine onu elden çıkarıp işlemciyi mi değiştirsen direkt ? Anakart zaten B450 ise yeterli olacaktır sana . Tabii bunlar hep maliyet.
Karstayım, varsa yoksa 2 tane pc ilanı var burada. Kimsenin işlemci alacağı yok açıkçası. Ben de sat- al vs. işleriyle uğraşmak çok ta istemiyorum açık konuşmam gerekirse.

Şu soğutuculara ne dersiniz?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Karstayım, varsa yoksa 2 tane pc ilanı var burada. Kimsenin işlemci alacağı yok açıkçası. Ben de sat- al vs. işleriyle uğraşmak çok ta istemiyorum açık konuşmam gerekirse.

Şu soğutuculara ne dersiniz?

İlk attığın ufak bir şey fan boyutları bile 12cm değil 9.2 flan ...

2. üründe çok kaliteli markanın soğtucusu ama iyice en alt seviyesi 2 metal borulu sadece.

Not: Şahsen bence para biriktir direk işlemciyi değiştirmeye bak soğutucu ile OC ile uğraşma.

Eli yüzü düzgün soğutucular 1000 TL den başlıyor neredeyse. Ve sen onu alsan bile işlemciden alacağın performans farkı yüzde 10 ya var ya yok... Hiç deymeyecek gibi geliyor bana.

Son düzenleme:

The Half Road

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Not: Şahsen bence para biriktir direk işlemciyi değiştirmeye bak soğutucu ile OC ile uğraşma.
benim 2. el satmam imkansız. burası dağ başı. Anlatamadım heralda

2. üründe çok kaliteli markanın soğtucusu ama iyice en alt seviyesi 2 metal borulu sadece.
Ben 4 tane bakır boru görüyorum burada ama?

1665174861934.png

Üstten de 4 var görünüyor
1665174931010.png

BUNA NE DERSİNİZ?

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
benim 2. el satmam imkansız. burası dağ başı. Anlatamadım heralda

Ben 4 tane bakır boru görüyorum burada ama?

Ekli dosyayı görüntüle 174351
Üstten de 4 var görünüyor
Ekli dosyayı görüntüle 174352

BUNA NE DERSİNİZ?

İllaha alacam diyorsan Noctua olanı al dünyaca ünlük çok kaliteli bir marka sonuç olarak.

İsnternetten videolarına bakabilirsin. Bu model için.

Not: Tekrar söylüyorum bana göre boşuna masraf ediyorsun şuan ihtiyacın yokken 750-800 TL masraf

The Half Road

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
İllaha alacam diyorsan Noctua olanı al dünyaca ünlük çok kaliteli bir marka sonuç olarak.

İsnternetten videolarına bakabilirsin. Bu model için.

Not: Tekrar söylüyorum bana göre boşuna masraf ediyorsun şuan ihtiyacın yokken 750-800 TL masraf
ben anlatamadım her halde. Siz istanbul da veya merkezi +100K insanın yaşadığı bir bölgede olabilirsin. Burada pc toplayan kullanan, ikinci el alan satan veren bakan yok.

Alternatif üret onu yapayım. Sahibinden üzerinden kargoyla kimse AM4 işlemci almaz bunu ikimizde biliyoruz. Pin olayı var, taşıma sorunları var. Pahalı ürün param güvende olmadan kimse almaz. Bende aktif edemem onu ürün çöp olabiliyor.

Yani aynı cümleyi ikinci kere kuruyorsun ama alternatif sunmuyorsun.
Cpu cooler alsam, 1 sene sonra cpu upgrade etsem çöpe mi gidecek cpu soğutucusu anlamadım? Boşa masraf kısmını anlamadım çöp mü oluyor bu alacağım ürünler?

The Half Road

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
gereksiz o işlemciye hatta o bütçe t6 ultra al az masraf iyi soğutma
Anlatamıyorum.

Sırayla söyliyim, adım adım

1- Ekran kartı önerileri doğrultusunda r5 2600 işlemcimin yanına 6650 xt ekran kartı aldım. (Bu konu)

2- Ekran kartı şuan kullandığım işlemcim ile %15-20 arasında darboğaz yapıyor.

3- Cpu 4.2 mhz'e overclock edersem bu darboğaz bir hayli düşüyor, youtube da gördüm.

4- O mhzlere çıkmak için cpuyu güzelce soğutmak gerekli, stok soğutucu ile 3.9mhz üstü olmuyor.

5- Elindekini sat, üstüne ekle cpu yükselt seçeneği de olmuyor. 30K kişinin yaşadığı kasaba gibi bir yerdeyim kimse işlemci ekran kartı teknolojik alet alıp satmıyor.

6-Cpu cooler alıp, işlemciyi overclock yapıp 1 yıl kullanım ardından r5 5600'e geçip aynı soğutucuyu tekrar kullanabilirim. Çöpe gitmeyecek neresi boş masraf anlamadım.

Umarım durumu yeterince basite indirgeyerek anlatmışımdır.
Şimdi bana destek olacak mısınız arkadaşlar 4-5 tane cpu cooler attık ama net dönüş alamadım sizlerden.

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Anlatamıyorum.

Sırayla söyliyim, adım adım

1- Ekran kartı önerileri doğrultusunda r5 2600 işlemcimin yanına 6650 xt ekran kartı aldım. (Bu konu)

2- Ekran kartı şuan kullandığım işlemcim ile %15-20 arasında darboğaz yapıyor.

3- Cpu 4.2 mhz'e overclock edersem bu darboğaz bir hayli düşüyor, youtube da gördüm.

4- O mhzlere çıkmak için cpuyu güzelce soğutmak gerekli, stok soğutucu ile 3.9mhz üstü olmuyor.

5- Elindekini sat, üstüne ekle cpu yükselt seçeneği de olmuyor. 30K kişinin yaşadığı kasaba gibi bir yerdeyim kimse işlemci ekran kartı teknolojik alet alıp satmıyor.

6-Cpu cooler alıp, işlemciyi overclock yapıp 1 yıl kullanım ardından r5 5600'e geçip aynı soğutucuyu tekrar kullanabilirim. Çöpe gitmeyecek neresi boş masraf anlamadım.

Umarım durumu yeterince basite indirgeyerek anlatmışımdır.
Şimdi bana destek olacak mısınız arkadaşlar 4-5 tane cpu cooler attık ama net dönüş alamadım sizlerden.
Bu düşünceyle sistemi uzun süre kullanırsan şükret derim. Sistemi soğutmak sadece işlemci soğutucusuna kalsa millet enayi mi ki kasa alsın kasa fanı alsın? İşlemci soğutucu ekran kartını, anakartı, sabit diskleri soğutmaz ama kasa fanı sirkülasyonla hepsini birden soğutur.
Diğer önerileride alma..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu düşünceyle sistemi uzun süre kullanırsan şükret derim. Sistemi soğutmak sadece işlemci soğutucusuna kalsa millet enayi mi ki kasa alsın kasa fanı alsın? İşlemci soğutucu ekran kartını, anakartı, sabit diskleri soğutmaz ama kasa fanı sirkülasyonla hepsini birden soğutur.
Diğer önerileride alma..

Attigin urun fiyatini hak etmiyor onu belirteyim. Ilk attigim SE-224XT, attigin modelin tek fanlisi ile ayni performansi veriyor niye gulucuk attin bilmiyorum. SE225XT ise bu cift fanli attigin modelden cok daha iyi. 5 bakir boru ve daha genis temas yuzeyine sahip.

The Half Road

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Diğer önerileride alma..
Sistemi oldukça uzun süredir kullanıyorum. Hava akımı harika bir kasam var. Bütün komponentler çok serin çalışıyor. Düşüncemdeki programı anlamadım? Ne öneriyorsun yani tam olarak anlaşılmıyor yazdıklarından?

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
O butcede alabilecegin en iyi sogutucu attigim ID Cooling. Biraz daha ust modele cikayim dersen.
evde gürültüden öldüm..

Sistemi oldukça uzun süredir kullanıyorum. Hava akımı harika bir kasam var. Bütün komponentler çok serin çalışıyor. Düşüncemdeki programı anlamadım? Ne öneriyorsun yani tam olarak anlaşılmıyor yazdıklarından?
attığım soğutmayı al oc yapıosan onu diyom. diğer forumda takıla takıla emekli olmuş se 225 xt daha iyi diyor ama sessizlik sağlayamaz ve benzer sıcaklıklar sağlarlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
evde gürültüden öldüm..

attığım soğutmayı al oc yapıosan onu diyom. diğer forumda takıla takıla emekli olmuş se 225 xt daha iyi diyor ama sessizlik sağlayamaz ve benzer sıcaklıklar sağlarlar

Su yersiz ozguvenlere ve hitaplara hastayim ya :D

The Half Road

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
evde gürültüden öldüm..

Öneriniz için teşekkür ederim ama gülücük emojisi atanlara oldum olası sinir olmuşumdur. Açık yüreklilikle yardım etmek isteyip istemediğinizden emin olamadım şahsen.

@Görkem Say hem gpu konusunda hem buradaki bütün sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Attigin urun fiyatini hak etmiyor onu belirteyim. Ilk attigim SE-224XT, attigin modelin tek fanlisi ile ayni performansi veriyor niye gulucuk attin bilmiyorum. SE225XT ise bu cift fanli attigin modelden cok daha iyi. 5 bakir boru ve daha genis temas yuzeyine sahip.
35 db üstü 1800rpm 2100 rpm 23 db ses.. 1 tane ek boru içn tatava yapma

Su yersiz ozguvenlere ve hitaplara hastayim ya :D
okey kanka

The Half Road

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
@Görkem Say bu soğutucu hakkında ne dersiniz? Noctua çok duyduğum bir marka güven veriyor bana ama sizin fikrinizi merak ettim.

Sana 900 TL civari bir fiyata mal olacak. SE225XT al gec.

35 db üstü 1800rpm 2100 rpm 23 db ses.. 1 tane ek boru içn tatava yapma

okey kanka

Once uslubunu duzelt. Kagit uzerindeki rakamlara bakip gelip burada artistlik yapma. Freezer 34'un hem tek fanli hem cift fanli modeliyle aylar once sistemler topladim. Sonradan fiyatlari sacma artinca ID Cooling tarafiyla topladim. SE225XT'den bir kisi sesten sikayetci olmadigi kureselde kendi kategorisinde en cok satan urun. Arctic kotu marka degil hatta epey iyi markadir, Freezer modelleri sacma pahalandi.

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sana 900 TL civari bir fiyata mal olacak. SE225XT al gec.

Once uslubunu duzelt. Kagit uzerindeki rakamlara bakip gelip burada artistlik yapma. Freezer 34'un hem tek fanli hem cift fanli modeliyle aylar once sistemler topladim. Sonradan fiyatlari sacma artinca ID Cooling tarafiyla topladim. SE225XT'den bir kisi sesten sikayetci olmadigi kureselde kendi kategorisinde en cok satan urun. Arctic kotu marka degil hatta epey iyi markadir, Freezer modelleri sacma pahalandi.
sana ne desem kafi

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Üzgünüm, 900 tl ye mal olma kısmını tam anlayamadım da. 771 tl, birde noctua çok iyi bir marka diyorlar. Yorumunuz çok değerli benim için.

Sağ köşeyi dikkatli oku + 150 TL ithalat ücreti var. Ürün yurtdışından gelecek. Birde 65 TL kargo ücreti var ayrıca en az 15 gün temin süresi var.

1665182608892.png