700₺ Bütçeli Anakart Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Merhaba arkadaşlar iyi günler herkese şöyle bir sistem topladım başlıktaki bütçeye uygun beni uzun süre götürebilecek bir anakart önerebilir misiniz?

Sistem:
Amd Ryzen 5 3600 3,6GHz 35MB Cache Soket AM4 İşlemci | Trendyol

www.akakce.com

KINGSTON HYPERX FURY BLACK 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 (HX432C16FB3K2/16) | En Ucuzu Akakçe
akakce.com - Fiyat Arama Motoru, İnternet Alışveriş Rehberi
www.akakce.com
www.akakce.com

Corsair VENGEANCE SIYAH 16GB(2X8) 3200MHz DDR4 PC RAM CMK16GX4M2E3200C16 | Trendyol

www.teknobiyotik.com

Galax RTX2070 Super EX Gamer (1-Click OC) 8GB 256Bit GDDR6 RTX 2070 Super Ekran Kartı (GLX-27ISL6MDW7GM) | Teknobiyotik
En özel fiyatlı gaming bilgisayarlar, kampanyalı ürünler, bilgisayar toplama, ekran kartı, RAM, SSD ve tüm bilgisayar bileşenlerinin en doğru adresi...
www.teknobiyotik.com
www.teknobiyotik.com

www.akakce.com

KINGSTON 500GB A2000 NVMe M.2 SA2000M8/500G | En Ucuzu Akakçe
akakce.com - Fiyat Arama Motoru, İnternet Alışveriş Rehberi
www.akakce.com
www.akakce.com

Dark Guardian 4x12cm RGB LED Fanlı, Full Cam Yan ve Mesh Ön Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHGUARDIAN) | Teknobiyotik

urun.n11.com

High Power 600w 80+ Bronze Eco Aktif Pfc Yüksek Verimli Güç Kayna - n11.com
High Power 600w 80+ Bronze Eco Aktif Pfc Yüksek Verimli Güç Kayna 454,66 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! High Power Güç Kaynağı fiyatı Bilgisayar kategorisinde.
urun.n11.com
urun.n11.com

Bu sisteme yakışır 700₺ bütçeli bir anakart önerebilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben bunu buldum önerir misiniz güzel mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve de şu işaretlediğim kısımlara neler takılıyor?

Ekli dosyalar

• Opera Anlık Görüntü_2020-06-02_111907_www.akakce.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-06-02_111907_www.akakce.com.png
    559.1 KB · Görüntüleme: 59

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Bence ekran kartını 5700 XT yapın. Fazla performans düşüşü yaşamadan, kasa-PSU ve anakart gibi bileşenleri daha kaliteli alabilirsiniz böylece.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bence ekran kartını 5700 XT yapın. Fazla performans düşüşü yaşamadan, kasa-PSU ve anakart gibi bileşenleri daha kaliteli alabilirsiniz böylece.

Hocam onu düşündüm de şu rtx dlss ray tracing i felan görüyüm diye
benim şu an yazdığım pc 12 yaşında ben bayadır ''modern'' oyunları sadece izliyorum o yüzden şimdi geçmişken o teknolojilerle beraber tam geçeyim istiyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Hocam onu düşündüm de şu rtx dlss ray tracing i felan görüyüm diye
benim şu an yazdığım pc 12 yaşında ben bayadır ''modern'' oyunları sadece izliyorum o yüzden şimdi geçmişken o teknolojilerle beraber tam geçeyim istiyorum
RTX minecraft hariç normal oyunlarda neredeyse hiç fark yaratmıyor. YT'de RTX ON/OFF testlerine bakabilirsin. Shadow of Tomb Raider'da falan hiç hissettirmiyor yani. Kaldı ki RTX destekleyen oyun bir elin 5 parmağını geçmez belki de. Yani bana kalırsa çok matah bir özellik değil, voaaav dedirtmiyor açınca.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
RTX minecraft hariç normal oyunlarda neredeyse hiç fark yaratmıyor. YT'de RTX ON/OFF testlerine bakabilirsin. Shadow of Tomb Raider'da falan hiç hissettirmiyor yani. Kaldı ki RTX destekleyen oyun bir elin 5 parmağını geçmez belki de. Yani bana kalırsa çok matah bir özellik değil, voaaav dedirtmiyor açınca.
Artar ama hocam o oyunların sayısı ileriye yatırım

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Artar ama hocam o oyunların sayısı ileriye yatırım
Tamam işte bende diyorum ki, RTX ile oyunda gözle görülür bir değişiklik olmuyor. Sen o oyunu ultra seviyede oynayabiliyorsan, ciddi manadan üst seviye grafik seviyesine ulaşmış oluyorsun otomatik olarak. Oyunlardaki gerçek zamanlı RTX ON / OFF testlerine bakarsan dediğimi daha iyi anlayacaksın eminim.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Tamam işte bende diyorum ki, RTX ile oyunda gözle görülür bir değişiklik olmuyor. Sen o oyunu ultra seviyede oynayabiliyorsan, ciddi manadan üst seviye grafik seviyesine ulaşmış oluyorsun otomatik olarak. Oyunlardaki gerçek zamanlı RTX ON / OFF testlerine bakarsan dediğimi daha iyi anlayacaksın eminim.
Zaten en baş başka forumlarda da rx 5700 xt modeli önerdiler de bence rtx daha mantıklı nvidia ya daha yatkınım ben