Haber 700 Bin Kişiye Dijital Yuan Dağıtılacak!

Bu konuyu okuyanlar

satoshijiano

Öğrenci
Katılım
21 Kasım 2022
Mesajlar
15
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Çin’in en büyük şehri ve en güçlü finans merkezi olan Şangay, bu hafta içinde vatandaşlarının 700 bin kişiye dijital yuan tokeni dağıtmaya hazırlanıyor.

Açıklamaya göre, önceki dağıtımlarda yaptıkları gibi – dijital Yuan “kırmızı zarflar” içinde dağıtılacak. Şangay sakinlerinden 22 Kasım gecesine kadar dağıtıma katılmaları Önümüzdeki birkaç gün içinde bir dijital yuan için dağıtım yapılacak ve 24 Kasım’dan itibaren “kazananlara” tokenler kısa mesajla teslim edilecek.

dijital-yuan-1-1132x670-1.jpg.webp


KAZANANLAR 108 YUAN (YAKLAŞIK 15 $) DEĞERİNDE SEMBOLİK BİR TUTAR ALACAKLAR.

Çin Merkez Bankası (PBoC), ülkede benimsemeyi arttırmak için yaptığı çalışmaları değiştirdi. Önceki çalışmalardan farklı olarak, Şangay vatandaşlarına hak kazanmak için mobil cihazlarına uyumlu bir dijital yuan cüzdanı indirmeleri söylendi.

Token henüz ülke çapında piyasaya tanıtılmasa da Şangay, Pekin ve ülkedeki bir dizi başka finans merkezlerinde pilot olarak kullanılmaya ve uygulanmaya başlandı.

Yapılan açıklamalara göre vatandaşların, kazandıkları tokenleri her yerde kullanılması için çalışmalar yapacak. Tokenları kazanan kullanıcılar alış veriş merkezlerinde eğlence alanlarında etkinliklerde kullanabilecekler.

Devamı: Şangay Yeni Dijital Yuan'ı Dağıtmaya Hazırlanıyor! | CO
 
Üst