7 işçinin hayatını kaybettiği fabrikanın patronuna “moral yemeği”

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada 7 işçi hayatını kaybetti, 118 işçi yaralandı. MÜSİAD Genel Başkanı ve Şube Başkanları, Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası sahibi MÜSİAD Şube Başkanı Yaşar Coşkun'a destek vermek için yemek düzenledi.
Sosyal medyada yemeğin duyurulmasının ardından tepkiler geldi.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada 7 işçi hayatını kaybetti, 118 işçi yaralandı. MÜSİAD Genel Başkanı ve Şube Başkanları, Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası sahibi MÜSİAD Şube Başkanı Yaşar Coşkun'a destek vermek için yemek düzenledi.
Sosyal medyada yemeğin duyurulmasının ardından tepkiler geldi.

Koskoca 3 bakan olay yerine giderken fabrika başkanına moral yemeği mi düzenleniyor? Hahaha. İnsafsız herif

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,987
Moralı artışı yaşandıysa ne iyi. Şimdide Fişşekleri patronun biyerine soksunlar. Ulan insanlar ölmüş ne moral yemeği.

O Patrona moral yemeğini düzenleyenleri Hristiyanların Haçına gericeksin.

Reaksiyon puanı
390
Allah bu Dünya'da ya da ahirette bunların cezasını verecektir. Ama inşallah bu Dünya da bu yaptıklarının karşılığını misli ile alırlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bunlar insan olamaz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Umarım bu video "moral yemeği" zanneden arkadaşlar için açıklayıcı olur. Zan iyi bir şey değil...

Ülkemizde ALGI yaratma çabaları efsane... Bilip bilmeden konular paylaşılır sosyal medyada insanlar linç edilir. ( Daha sonra olayın aslında görmezden gelinip geçiştirilir. )

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Beyefendi kim? Ayrıca üslubu çok çirkin

Yalana iftiraya karşı nasıl cevap vermesi gerekirdi ?
Bu yalanı kendince parlatmaya çalışan 2-3 haber sitesi ve sosyal medya hesapları var sadece onları takip ettiğiniz için bilmiyorsunuz.
Orada insanlar ölmüş MUSİAD patronun şerefine yemek verdi algısı yaratılmaya çalışıldı medyada. ( Utanmasalar dansöz flanda oynattılar denilecek. )
Bu adamda gerçekte olanı anlatıyor. Aynı gün şehir dışından gelen üyelerin orada durumu değerlendirmek ve ne yapabiliriz nasıl çözüm üretebiliriz diye toplandığını anlatıyor.

Fark ettiyseniz foss diye söndü ve bir daha haber edilmedi bu olay hiç. ( Gerçek olsa susulur muydu =? )

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
"Genel Başkanımız, gelen şube başkanlarımızla toplantı yapmak istedi. Toplantıyı MÜSİAD'ta yapacaktık, ama uzak olduğu için Hendek Bayraktepe'yi ayarladı belediye başkanımız." (Havai fişek fabrikasının sahibi Yaşar Coşkun)

"O yemekle ilgili hiçbir alakamız ve bilgimiz yok." (Hendek Belediyesi - duyuru)

Şimdi; hangi taraf ne kadar doğru konuşuyor? :rolleyes:

İçimiz yandı, inşallah bu felaketin gerçek sorumluları bulunur da ölenlere rahmet okuduğumuzla kalmayız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Havai fişek fabrikasının sahibi Yaşar Coşkun'nun ifadelerini kaleme alan gazete ise şu: Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi - Sakarya’nın yerel bir gazetesi

(6 Temmuz 2020 tarihli)

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Şimdi; hangi taraf ne kadar doğru konuşuyor? :rolleyes:

Şimdi buradan sonuç ne çıktı ? Adamlar öldüğü için patrona moral olsun diye eğlence yemeğimi verilmiş ?

Attığın haber linkinde bile yazan.
1594316122017.png

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Şimdi buradan sonuç ne çıktı ? Adamlar öldüğü için patrona moral olsun diye eğlence yemeğimi verilmiş ?

Attığın haber linkinde bile yazan.
Ekli dosyayı görüntüle 107888
Yukarıda alıntıladığım yerlere baktın mı? Fabrika sahibi "Toplantıyı Hendek Bayraktepe'yi ayarladı belediye başkanımız." diyor. Hendek Belediyesi de "O yemekle ilgili hiçbir alakamız ve bilgimiz yok" diyor.

Ben yemek ile ilgili herhangi bir cümle kurmadım veya fikir beyanında bulunmadım.

Birinci ağızdan kaynaklar sundum. Orta; tam olarak aktarılmayan, yanlış ya da eksik söylemler var o zaman. Öyle değil mi?
Artık "eğlence yemeği" mi Moral yemeği" mi ... yakıştırmasını yapan, haberi yapan; ispatlamak O'na düşer, O'nu bağlar.

Öte taraftan yemek ya da toplantı görüntüsü neden kaldırılmış, modem aksettirildiği şekilde "moral yemeği" değilse? Neden açıklama sunulmuyor da görüntü kaldırılıyor? Yok kaldırılacaksa neden o görüntü paylaşılmış? Sorular, sorular..

Şu karede toplantı ile ilgili bir şey yazılmamış, daha başka fotoğraflar var ise orasını bilemem.

sakarya2.jpg

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yukarıda alıntıladığım yerlere baktın mı? Fabrika sahibi "Toplantıyı Hendek Bayraktepe'yi ayarladı belediye başkanımız." diyor. Hendek Belediyesi de "O yemekle ilgili hiçbir alakamız ve bilgimiz yok" diyor.

Benim anladığım o yemeğe Fabrika sahiplerinden giden bile yok. O nerden bilecek olayı. Kim nereyi tutumuş kim nereyi ayarlamış ne yapmış. Adam başka dünyada o gün fabrikada yararılarla uğraşırken.

Burada konu özellik sanki ölen ölmüş gitmiş bunlar eğlenmek amaçlı toplanmış algısı yaratmaya çalışmak. ( Bu haberleri yapan gazete hep aynı 1-2 gazete. )

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Benim anladığım o yemeğe Fabrika sahiplerinden giden bile yok. O nerden bilecek olayı. Kim nereyi tutumuş kim nereyi ayarlamış ne yapmış. Adam başka dünyada o gün fabrikada yararılarla uğraşırken.

Burada konu özellik sanki ölen ölmüş gitmiş bunlar eğlenmek amaçlı toplanmış algısı yaratmaya çalışmak. ( Bu haberleri yapan gazete hep aynı 1-2 gazete. )
Yemek ya da destek ya da toplantı artık her ne ise, söz konusu organizasyona eğer fabrika başkanı katılmadıysa ve bunu kimin ayarladığını bilmiyorsa, bu konuda hiç açıklama yapmamalıydı. MUSIADBursa da o görüntüyü kaldırdıysa, ya hiç paylaşmayacaktı o kareyi ya da daha açıklayıcı ifadeler kullancaktı ve bu konuyu başkasına malzeme yapmayacaktı. Şu haliyle konunun yok "moral yemeği"ydi, yok değildi tartışılması, facianın önemini azaltıyor. Cidden üzücü bir durum, ortada yitirilmiş canlar varken. Burada siyasete giren haberlere bunun için yazmak dahi istemiyorum, özellikle insanların canı söz konusu ise.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Burada siyasete giren haberlere bunun için yazmak dahi istemiyorum, özellikle insanların canı söz konusu ise.

İşte tamda ana mesele bu işte. Orada ölenlerin adını hikayesini bile bilmiyoruz. Sırf olayı siyasete bağlamak yamamak isteyen insanlar yüzünden.
2-3 gün bunu pompalamaktan konu arada kaynadı gitti.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bir iki güne başka bir şey olur, gündem değişir; zaten bu, hep olmuyor mu. Savunulan düşünce önemli değil; siyasi konularda tarafların yaklaşımı hep benzer: daha çok Kazan-Kaybet, olmazsa Kaybet-Kaybet üzerine kurulu. İnsan ya da başka bir canlının hayatı söz konusu olduğunda, siyaset bana çok itici, sevimsiz geliyor. Tabii herkesin görüşü farklı olabilir. Umarım bu facia unutulmaz da gerektiği şekilde soruşturması yapılır ve sorumlular/suçlular hak ettiği cezayı alırlar. Bu konuda tek temennim benim budur.