Anket 6'lı masanın adayı sizce kim olacak?

6'lı masanın adayı kim olacak?

• Kemal Kılıçdaroğlu

• Ekrem İmamoğlu

• Mansur Yavaş

• Meral Akşener

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,621
Kılıçdaroğlu aday olacak gibi görünüyor. Geçmiş olsun yine AKP seçimi Kılıçdaroğlu sayesinde kazanırsa şaşırmam. ?

Sizce 6'lı masanın adayı kim olacak? ?

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Meral Akşener Cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağını zaten açıklamıştı.
Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi isimlerin olduğu bir masada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun masanın desteğini alması çok zor bir ihtimal ki adaylığını kendi seçmeni bile desteklemiyor.

Son olarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu kalıyor.

Şahsen benim gönlüm Mansur Yavaş'dan yana olur ama kürtlerin desteğini almadan da iktidara gelmek çok zor. Bu yüzden en mantıklı isim Ekrem İmamoğlu ama İmamoğlu'nun da aday olması halinde belediye meclisi çoğunluğu AKP'de olduğu için İstanbul tekrar AKP'ye geçmiş olacak. Seçimlerde stratejik üstünlük sağlayabilecek bir yeri, teslim etmek ne kadar mantıklı bilemeyeceğim?

Kim aday olur, kim kazanır, kim kaybeder bilemem ama umarım günün sonunda ülkem adına hayırlısı olur...

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,717
Anket araştırmalarına göre belirleyecekseler Mansur Yavaş olur.Abdülatif şener o tarz konuşmuştu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Halka rağmen halka inat Kemal Kılıçdaroğlu olacak ne yazık ki Cumhurbaşkanı adayı :( ( Halka Sorsalar Mansur Yavaş'ı ister ve yüzde 95 kazanır Mansur Yavaş. ) Ama koltuk sevdası bitmiyor bazıları için.

Söylemleri hal ve hareketleri çıkışları ile buna toplumu iyice alıştırmaya çalışıyor. Hem alternatif adayların önünü kesiyor hem kendini parlatmaya çalışıyor sürekli.

Son çıktığı Halk TV yayınında gördüm bende. Ceketinin yakasında ki normalde CHP ve altı ok rozeti olması gerekirken onu çıkarıp Türk bayrağı takmış. ( Aklınca ben tarafsızım herkese eşitim havası vermek için şimdiden işaretler veriyor. )

Üstüne sürekli belediye başkanlarını toplayıp zorla adayımız Kemal Kılıçdaroğlu dedirtmeye çalışmasıda aday olacağının bir göstergesi. ( Ekrem İmamoğlu hariç herkes mecbur destek mesajı verdi.)

Ekrem İmamoğlu son bir koz diyerekten şansını deniyor. Tüm tuşlara basıyor gibi. Umreye gitmeler sürekli Şehir şehir gezmeler. Cuma namazlarına gitmeler flan...

İşin özeti aday KEMAL KILIÇDAROĞLU ne yazık ki. 12 yılda 10 seçim kaybeden vizyon misyon sahibi olmayan liderlik vasfı olmayan 75 yaşında ki Kemal Kılıçdaroğlu muhalefetin çatı adayı olacak anlaşılan.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,621
Meral Akşener Cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağını zaten açıklamıştı.
Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi isimlerin olduğu bir masada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun masanın desteğini alması çok zor bir ihtimal ki adaylığını kendi seçmeni bile desteklemiyor.

Son olarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu kalıyor.

Şahsen benim gönlüm Mansur Yavaş'dan yana olur ama kürtlerin desteğini almadan da iktidara gelmek çok zor. Bu yüzden en mantıklı isim Ekrem İmamoğlu ama İmamoğlu'nun da aday olması halinde belediye meclisi çoğunluğu AKP'de olduğu için İstanbul tekrar AKP'ye geçmiş olacak. Seçimlerde stratejik üstünlük sağlayabilecek bir yeri, teslim etmek ne kadar mantıklı bilemeyeceğim?

Kim aday olur, kim kazanır, kim kaybeder bilemem ama umarım günün sonunda ülkem adına hayırlısı olur...
Belki Akşener bi' ihtimal olur diye düşünüyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Belki Akşener bi' ihtimal olur diye düşünüyorum.

Her fırsatta aday olmayacam ben Başbakan olacam diyor. Kendini kilitledi dönemez bu saatten sonra.

Ayrıca kulislere göre Milletvekili olmak istiyormuş artık. Cumhurbaşkanı yardımcılığını bile istemediği söyleniyor. ( Dokunulmazlığı olmadan ve Meclis dışından İYİ partiyi yönetmekte zorlanıyor çünkü. ) 2018'de aday oldu partisinden az oy aldığı için kendisinden olmayacağının farkında.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,908
Fn3uLUrWIAQyaPT.jpeg

:tearsofjoy:

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,650
boş yapma hukuken aday olamaz boş yapma.
Seçimden sonra görürüz aday olup olamayacağını. Siz olamaz derken bir bakmışsın balkon konuşması yapıyor. Bence muhalefet düzgün bir adayla yoluna devam etmeli. Kılıçdaroğlunun kazanması çok zor. Muhalefet iyi olsa hükümette kendini daha fazla geliştirmek zorunda kalır.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
Sağda solda konuşulan/yazılan bazı ihtimaller:
1. Kılıçdaroğlu çatı aday olacak.
2. Kılıçdaroğlu aday olacak, Akşener de İmamoğlu'nu aday gösterecek.
3. Masadaki her genel başkan adaylığını açıklayabilir.
4. Ekmeleddin gibi alakasız birini bulup aday gösterecekler.
5. Altılı masa dağılacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Söyleyecek söz bulamayınca kıvırma şeklim:
Sosyal medya geyiklerini takip edip siyasetten anlamayan bireyin verdiği tepki bile başkalarından kopyalama olabiliyor. Az ötede ağla ekşi çöplük gibi sitelerde de sık karşılaşılabilen bir ifade.