650 TL Kasa ve Psu önerisi

Bu konuyu okuyanlar

BugraSahinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, 600 TL bütçe ile hem kasa hem de PSU almam lazım. 600 küsürat olabilir.
Sistem: i7 6700, RX 590, 16 GB RAM, 1.80 TB Harddisk, Dell Z170 Anakart
Şimdiden teşekkürler.
Benim düşündüklerim:
Frisby Gamemax Raptor GC-9250G
FRISBY GP-650 GAMEMAX 80PLUS
FSP600
XIGMATEK HAWTHORN EN9535
Zalman S3
Zalman S2
Frisby Coax FC-8890G

Bunlar listemde olanlar sizce nasıl aklıma en çok yatan 6 fanlı Coax FC-8890G internette Frisby'nin gömüldüğünü gördüm neden Frisby bu kadar kötüleniyor ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kasada en önemli nokta sağlamlık, iç, anakart vida yuvalarının sağlam ve vidalarının eksiksiz olması gerekir. Ayrıca usb 3 ön panlede olursa iyi olur ve geniş, rahat olursa tercih sebebi olur. Eğer ikinci el kasa alacaksan bunlara dikkat etmeli ve mutlaka ama mutlaka kendini kanıtlamış markalı bir kasa almalısın. Ben kasamı ikinci el silverstone marka almıştım, çok sağlam yapmışlar mesela...

Güç kaynağı ise çok daha zorlu ikinci elde çünkü her şeyini takıp çalıştırmadan bilemiyorsun... Markalı olması, kaliteli olması elzem. 600 watt da yeterli olur kanısındayım.

İkinci el kaliteli ucuz cihazlar bi de sağlam olurlarsa tadından yenmez :)

BugraSahinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kasada en önemli nokta sağlamlık, iç, anakart vida yuvalarının sağlam ve vidalarının eksiksiz olması gerekir. Ayrıca usb 3 ön panlede olursa iyi olur ve geniş, rahat olursa tercih sebebi olur. Eğer ikinci el kasa alacaksan bunlara dikkat etmeli ve mutlaka ama mutlaka kendini kanıtlamış markalı bir kasa almalısın. Ben kasamı ikinci el silverstone marka almıştım, çok sağlam yapmışlar mesela...

Güç kaynağı ise çok daha zorlu ikinci elde çünkü her şeyini takıp çalıştırmadan bilemiyorsun... Markalı olması, kaliteli olması elzem. 600 watt da yeterli olur kanısındayım.

İkinci el kaliteli ucuz cihazlar bi de sağlam olurlarsa tadından yenmez :)
İkinci el almayı düşünmüyorum. Frisby Coax FC-8890G şu an aklımda bu kasa var siz bu kasa hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Şimdiden teşekkürler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İkinci el almayı düşünmüyorum. Frisby Coax FC-8890G şu an aklımda bu kasa var siz bu kasa hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Şimdiden teşekkürler.
Frisby süslü yapmış olabilir ama şimdiye kadar o marka hiç bir üründe ben kalite görmedim, hoş gerçi ben frisby ürün de pek kullanmadım... Zalmanın yukarıdaki kasası daha iyidir.

Son mesajlar