65 yaş üstüne sonunda sokağa çıkma yasağı geldi!

Dilara Kaya

Profesör
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
Içişleri bakanlığı genelgesine göre 65 yaş üstüne bu geceden itibaren sokağa çıkma yasağı geldi. Çok doğru bir karar oldu. Mecburen dışarı çıkanlar için ise yarın detaylar verilecekmiş. Sonunda beklediğimiz yasak geldi.

The Commander

Profesör
29 Haziran 2019
1,792
1,338
293
25
Çok iyi oldu, laftan anlamayacaklardı yoksa maalesef. Şimdi bu karara ne kadar uyulacağını göreceğiz. Devletimiz sokaklarda denetimi sıklaştırmalı, inatla çıkmaya devam edenlere yaptırım uygulamalıdır.

Semih10

Doçent
16 Ağustos 2018
963
840
293
Çok iyi oldu, laftan anlamayacaklardı yoksa maalesef. Şimdi bu karara ne kadar uyulacağını göreceğiz. Devletimiz sokaklarda denetimi sıklaştırmalı, inatla çıkmaya devam edenlere yaptırım uygulamalıdır.
Çok iyi oldu ama bu kararında pek etkili olacağını sanmıyorum sokaklar insan dolu ve önlemleri yok herkes onların iyiliği için uğraşırken onlar hiç bir kuralı aldırmamakta direniyorlar

Smoke On the Water

Profesör
8 Temmuz 2017
4,765
3,910
293
Sunu da es geçmeyin, yaşlılar ve Kronik hastalığı olanlar yanı risk grubunun agir basanları, geç bile kalındı diyebilirim (dışarı çıkanlar hep yaşlıların dışarıda olduğunu söylüyorlar).

ThorJ

Dekan
Emektar
14 Haziran 2019
7,408
25
9,827
2,008
Haberi aldım, babaannem için çok sıkıcı geçecek. Ama yine de kaçak yapanlar olacaktır tabi.

Smoke On the Water

Profesör
8 Temmuz 2017
4,765
3,910
293
Hakaret amaçlı söylemiyorum fakat Cumhurbaşkanı da 65 yaş üstünde -ki dışarı çıkmıyorum dese saygı duyulur, devletin basında en nihayetinde- ve bu yasak onu da etkiliyor sanırım.

The Commander

Profesör
29 Haziran 2019
1,792
1,338
293
25
Çok iyi oldu ama bu kararında pek etkili olacağını sanmıyorum sokaklar insan dolu ve önlemleri yok herkes onların iyiliği için uğraşırken onlar hiç bir kuralı aldırmamakta direniyorlar
Hocam mesajımda belirttiğim gibi kararı iyi hale getirmekte devletin elinde. Denetleme olmalı ve çıkan kişilere yaptırım uygulanarak örnek teşkil etmeli bu durum. Diğer türlü denetleme falan olmazsa istediğin kadar yasak koy havada kalır.

Dilara Kaya

Profesör
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
Hocam mesajımda belirttiğim gibi kararı iyi hale getirmekte devletin elinde. Denetleme olmalı ve çıkan kişilere yaptırım uygulanarak örnek teşkil etmeli bu durum. Diğer türlü denetleme falan olmazsa istediğin kadar yasak koy havada kalır.
Denetleme kesinlikle olmalı yoksa asla dinlemezler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hakaret amaçlı söylemiyorum fakat Cumhurbaşkanı da 65 yaş üstünde -ki dışarı çıkmıyorum dese saygı duyulur, devletin basında en nihayetinde- ve bu yasak onu da etkiliyor sanırım.
Doğru aslında

Smoke On the Water

Profesör
8 Temmuz 2017
4,765
3,910
293
Şimdi aklıma birkaç soru geliyor:

Yarın seçim olsa ve yaşlılar çıkamasa ne gibi bir değişim olur?
Sokakların doluluk oranında ne kadar değişim olacak?
Eğer uymak istemeyen olursa yaptırım olacak mı yoksa bu yasak lafta mı kalacak?

OzkanK.

Rektör
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Anarşik ve kural tanımaz ihtiyarları polisle çatışırken taş atarken haberlerde görürüz artık :)
1-2 hafta böyle geçer hergün sokağa çıkma yasağını çineyen 65 üstü 5-10 şahıs polise bıcak çekti küfür etti tükürdü tarzı haberleri bolca görürüz.

Semih10

Doçent
16 Ağustos 2018
963
840
293
Anarşik ve kural tanımaz ihtiyarları polisle çatışırken taş atarken haberlerde görürüz artık :)
1-2 hafta böyle geçer hergün sokağa çıkma yasağını çineyen 65 üstü 5-10 şahıs polise bıcak çekti küfür etti tükürdü tarzı haberleri bolca görürüz.
Hatta Kırklarekinde yaşlılar dışarı çıkıp parklarda banklarda bulundukları için belediye bankları kaldırmış? dışarıda olmalarını engellemek için

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
8 Temmuz 2017
4,765
3,910
293
Şanlıurfa'da mı neydi, Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşı görmüşsünüzdür belki internette, aynı o şekilde olacaktır birçok yaşlı kişi.

Dilara Kaya

Profesör
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
Şanlıurfa'da mı neydi, Cuma namazı kılmak isteyen vatandaşı görmüşsünüzdür belki internette, aynı o şekilde olacaktır birçok yaşlı kişi.
Evet camiye zorla girmeye çalışanlar da vardı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta Kırklarekinde yaşlılar dışarı çıkıp parklarda bankalarda bulundukları için belediye bankları kaldırmış? dışarıda olmalarını engellemek için
Üsküdarda da aynısı olmuş bankları toplamak zorunda kalmışlar

Death Mark

Guru
Emektar
16 Ocak 2017
23,429
15,466
8,958
Nasıl bir çözüm bulunursa bulunsun onların cehaleti hiçbir kural tanımamaya devam edecek. :)

Smoke On the Water

Profesör
8 Temmuz 2017
4,765
3,910
293
Haberlerde karantinadan kaçmaya çalıştı haberleri artar:unamused: Hatta buda yetmezmiş gibi intihara teşebbüs bile edenler olur güvenlik güçlerine saldıranlar vs vs uzar gider
O tarz insanların olmesi ülkemizin 90 olan IQ seviyesinin artması anlamına gelecektir.
Çıkanı direkt karantinaya alsınlar
nerede idi hatırlamıyorum( Türkiye de olmayabilir), karantinada olan yakınını görmesine izin vermeyen görevliyi dovmusler.