6200 TL 144 hz monitörlü sistem toplama

Bu konuyu okuyanlar

JU4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu kadar bütçeyle sistem toplamayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Bu kadar bütçeyle sistem toplamayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Güzel bir sistem topladım ama dosya çok büyük hatası verdi :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Screenshot_2020-07-20-22-57-58-403_com.whatsapp.jpg

Son düzenleme:

Hakkı gün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Inventus ve vatan PC den kendin hangi oyunu oynayacaksan (mesajla işlemci bazlı oyunlar oynayacaksan ekran kartından kısıp daha iyi bir işlemci almalısın ya da tam tersi)ona göre toplamani tavsiye ederim

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Pc toplama sihirbazı - Bilgisayar toplama sihirbazı - incehesap.com

Bütçeniz elverince bir adet 8 gb ram ile efektif bir şekilde kullanabilirsiniz bu sistemi. Farklı sitelerden alırım kendim toplarım diyorsanız farklı önerilerle gelebilirim. Kalan yaklaşık 1000 tl bütçeyle 2. el 144hz bir monitör alabilirsiniz. Maalesef bütçeniz biraz arada kalmış kurabileceğiniz sistem olarak.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
gamepowerr monitörü kullandınız mı ki o kadar vazgeçilmez bi şekilde yazıyorsunuz, bence 1 yılda arıza verir...a320 anakart yakışmaz o sisteme ve kingston ssd beş para etmez, samsung al kafan rahat olsun.

JU4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Pc toplama sihirbazı - Bilgisayar toplama sihirbazı - incehesap.com

Bütçeniz elverince bir adet 8 gb ram ile efektif bir şekilde kullanabilirsiniz bu sistemi. Farklı sitelerden alırım kendim toplarım diyorsanız farklı önerilerle gelebilirim. Kalan yaklaşık 1000 tl bütçeyle 2. el 144hz bir monitör alabilirsiniz. Maalesef bütçeniz biraz arada kalmış kurabileceğiniz sistem olarak.
hocam 2. el işlerine hiç girmek istemiyorum bu zamanlarda sıfır olsun daha iyi.
bu arada parçaları tek tek de alabilirim hazır sistem de alabilirim sıkıntı yok.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Sapphire Pulse AMD RX 5600 XT 6GB 192Bit GDDR6 (DX12) Ekran Fiyatı

5153 tl sistem

1210 tl monitör(kullanmadım bilmiyorum.)

6363 lira

Bütçeniz olduğunda 1 adet ssd ya da hdd takviyesiyle rahatlıkla kullanırsınız bu sistemi. Mini atx olduğu için 1x16 tercih ettim. İsterseniz 2x8 bulabilirsiniz 70-80 tl fazlasına.

JU4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sapphire Pulse AMD RX 5600 XT 6GB 192Bit GDDR6 (DX12) Ekran Fiyatı

5153 tl sistem

1210 tl monitör(kullanmadım bilmiyorum.)

6363 lira

Bütçeniz olduğunda 1 adet ssd ya da hdd takviyesiyle rahatlıkla kullanırsınız bu sistemi. Mini atx olduğu için 1x16 tercih ettim. İsterseniz 2x8 bulabilirsiniz 70-80 tl fazlasına.
hocam kasa mesh değil sıkıntı olmasın ?

bir de şu kasa indirime girer mi sizce ?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
hocam kasa mesh değil sıkıntı olmasın ?

bir de şu kasa indirime girer mi sizce ?
Hocam zaten fiyat olarak çok iyi görünüyor. İçinde kasadır vs laf edilir eksikleri bulunur fakat fiyat olarak baktıgınızda laf edilecek bir durum yok.

JU4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
gamepowerr monitörü kullandınız mı ki o kadar vazgeçilmez bi şekilde yazıyorsunuz, bence 1 yılda arıza verir...a320 anakart yakışmaz o sisteme ve kingston ssd beş para etmez, samsung al kafan rahat olsun.
Ben Game Power kullanıyorum daha bir sıkıntı görmedim ?.
Ama anakart doğru

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Hocam benim attıgım kasa 573 lira 600W 80+ psu ile birlikte. Haliyle kaliteden ziyade fiyat/performans olarak bakmanız gerekir. Attıgınız kasa 450 lira.

JU4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam benim attıgım kasa 573 lira 600W 80+ psu ile birlikte. Haliyle kaliteden ziyade fiyat/performans olarak bakmanız gerekir. Attıgınız kasa 450 lira.
ama benim attığım kasa 6 fanlı ve mesh kasa ama sizinki tek fanlı ve her yeri hapalı hava alacak yeri yok.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
Monitör konusu varken hazır el atayım konuya. Gamepower ölü pixel garantisi veriyor diye içinize sindiyse aman diyeyim. En güzel şöyle örnek vereyim. Monitör makalemi yazarken Umut adlı arkadaşımın gamepower 27inç monitörünü de inceleme fırsatı buldum monitör şu :
Benim eski monitörüm de VA panel bu monitör de VA panel ya iki tane aynı panelde bu kadar renk farkı olurmu ya ? Resmen 60hz asus monitörüm şu gördüğünüz 2 lira monitörden daha kaliteli renk kalitesi var idi. IPS ile karşılaştırmıyorum. 2 Tane VA panelde dahi bu kadar fark gamepower adlı monitörde gördüm.
Ayrıca ya bir firma çerçevesiz panel kendine güveniyor ise yapmalı. Çerçevesiz panel (sağ-sol-üst) kısmında yüksek miktarda ışık sızması mevcut malesef. Fakat arkadaşıma sorun teşkil etmediğini ve memnun olduğunu söylüyor. E tabi o da farklı bir konu şimdi...
Ürün mal kalitesinin ne kadar dandik olduğunu dokununca anlıyorsunuz zaten. Önerdiğim bir marka değil kesinlikle gamepower fakat 1 yıla bozulur diye bir şey söz konusu değil. İyice gömmeyin. Yok öyle birşey.

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
ama benim attığım kasa 6 fanlı ve mesh kasa ama sizinki tek fanlı ve her yeri hapalı hava alacak yeri yok.
6 fanlı ve mesh kasa göremedim hocam ben?

İllaki mesh takıntınız varsa bunu önerebilirim ama alpsadik hocamınki F/P açısından daha başarılıdır.

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
• Front: 120mm x 3 (Optional)
• Top: 120mm x 1 (Optional)
• Rear: 120mm x 1 (Includes 120mm Fan)
• Supports VGA Fan: 120mm x 2 (Optional)
Sitesinde fan desteği bu şekilde belirtiliyor hocam. Ön panel olarak benzer tasarıma sahip Spec05 3 ay kadar kullandım. Hava akımı gayet güzeldi.

Mesh kasa olarak şuna da bakabilirsiniz.

Kreap64

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5

2.el monitör almanızı oneririm

Son düzenleme:

JU4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
6 fanlı ve mesh kasa göremedim hocam ben?

İllaki mesh takıntınız varsa bunu önerebilirim ama alpsadik hocamınki F/P açısından daha başarılıdır.
ön tarafı mesh ve 3 önde 1 arkada 2 de üstte fanı var. Tabi bunun 4 fanlı olanı da mevcut.

2. el sıkıntı çıkarmaz mı ?

anakarta o kadar para vermek yerine şunu almak daha iyi değil mi ?

Son düzenleme:

Kreap64

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
ön tarafı mesh ve 3 önde 1 arkada 2 de üstte fanı var. Tabi bunun 4 fanlı olanı da mevcut.

2. el sıkıntı çıkarmaz mı ?

anakarta o kadar para vermek yerine şunu almak daha iyi değil mi ?
Asus Prime B450M-A/CSM AMD B450 4400MHz DDR4 AM4 mATX Fiyatı Bunu alırsan daha iyi olur

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
benim dediğim yetmez mi fiyat ne kadar az olursa o kadar iyi çünkü ssd ve hdd de alınacak.
anakarta para yatırmayacaksın bence ekran kartı işlemciye falan para vereceksin

Önerdiğim Pcde hddde ekle istiyorsan

Kreap64

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
benim dediğim yetmez mi fiyat ne kadar az olursa o kadar iyi çünkü ssd ve hdd de alınacak.
anakarta para yatırmayacaksın bence ekran kartı işlemciye falan para vereceksin

Önerdiğim Pcde hddde ekle istiyorsan
Rx 5500 nitro iyi degilmi ryzen 5 2600 bence iyi bir uyum

Ben ssd ve hdd hesaplamadım kb

O zaman ryzen 5 1600 af al ryzen 5 2600 ile aynı performans hem fiyat kısmış olursun AMD Ryzen ™ 5 1600 AF 3.2GHz (Turbo 3.6GHz) 16MB Cache 12nm Yeni Versiyon AM4 İşlemci - Wraith Stealth Soğutuculu | Teknobiyotik

Son düzenleme:

JU4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Rx 5500 nitro iyi degilmi ryzen 5 2600 bence iyi bir uyum

Ben ssd ve hdd hesaplamadım kb

O zaman ryzen 5 1600 af al ryzen 5 2600 ile aynı performans hem fiyat kısmış olursun AMD Ryzen ™ 5 1600 AF 3.2GHz (Turbo 3.6GHz) 16MB Cache 12nm Yeni Versiyon AM4 İşlemci - Wraith Stealth Soğutuculu | Teknobiyotik
bunu alabilmem için diğer parçaları da burdan almam gerekiyor

JU4M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
monitörü sonra alıp şöyle bir sistem toplamayı düşündüm bir yerde yanlış var mı?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
monitörü sonra alıp şöyle bir sistem toplamayı düşündüm bir yerde yanlış var mı?

rami 16 yap