60Hz ile 120Hz arasındaki fark

Bu konuyu okuyanlar

schneeweiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar selam.
60Hz ekran ile 120Hz arasındaki ekran farkı bilgisayarlarda gerçekten çok farklı olabiliyor. Bende bir tablet alacağım ve genel anlamda not için kullanacağım için ekranda herhangi bir gecikme yaşar mıyım? Bu fark gözle görülebilecek kadar belirgin midir? Profesyonel bir kullanıcı olmadığımdan gerekli midir?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yüksek tazeleme hızı en çok oyun oynayan kullanıcıların işine yarıyor. Not almak için pek bir faydası yok. Tazeleme hızı ile gecikmesi süresi farklı şeylerdir bu arada.

TheHydrax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar selam.
60Hz ekran ile 120Hz arasındaki ekran farkı bilgisayarlarda gerçekten çok farklı olabiliyor. Bende bir tablet alacağım ve genel anlamda not için kullanacağım için ekranda herhangi bir gecikme yaşar mıyım? Bu fark gözle görülebilecek kadar belirgin midir? Profesyonel bir kullanıcı olmadığımdan gerekli midir?
Eğer oyun oynamıyacaksan sadece not için kullanacaksan çok gerekli değil fakat paran varsa akıcılık için alabilirsin(60hz-120hz normal kullanımda film/ders çok anlaşılmıyor.)

th3k1ng

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
51
Bunun için gerekeceğini sanmıyorum.Bilgisayar başında yaklaşık 6 saat fps,savaş oyunları oynuyorum işini hataya yer vermeyen,profesyonelce yapmak isteyen oyuncular genelde tercih ediyorlar,tabi ekran kartının 120 fps desteklemesi gerekiyor.

schneeweiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer oyun oynamıyacaksan sadece not için kullanacaksan çok gerekli değil fakat paran varsa akıcılık için alabilirsin(60hz-120hz normal kullanımda film/ders çok anlaşılmıyor.)
Oyunla içli dışlı birisi değilim ancak elbette oynayacağım genel amaç video izlemek film izlemek gibi şeylere hizmet olduğundan sordum. Öyleyse 60 beni üzmez?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun için gerekeceğini sanmıyorum.Bilgisayar başında yaklaşık 6 saat fps,savaş oyunları oynuyorum işini hataya yer vermeyen,profesyonelce yapmak isteyen oyuncular genelde tercih ediyorlar,tabi ekran kartının 120 fps desteklemesi gerekiyor.
Oyunla içli dışlı birisi değilim ancak elbette oynayacağım genel amaç video izlemek film izlemek gibi şeylere hizmet olduğundan sordum. Öyleyse 60 beni üzmez?

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Ekran tazeleme hızı demek, oyun oynamıyorsan büyük bir fark olmaz. Hissetmezsin bile

schneeweiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran tazeleme hızı demek, oyun oynamıyorsan büyük bir fark olmaz. Hissetmezsin bile

schneeweiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sana bağlı bir durum bu.
Bildiğim kadarıyla sistem 10GB civarında kullanıyor bende sosyal medya uygulamaları bir kaç fotoğraf düzenleme uygulaması ve notability gibi uygulamaları yükleyeceğim. Slayt hazırlama gibi işler göreceğim bunun dışında sıkıntı çeker miyim

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Android tabletlerde nasıl bilmiyorum ama iPad’lerde adaptif ekran yenileme hızı özelliği var. Çok batarya yemesin diye yenileme hızı kullandığın şeye göre değişiyor.

Örneğin oyun oynuyorsan (oyuna bağlı) 30/60/120hz’ye, film izleyeceksen 24hz,video izleyeceksen 30hz veya 60hz’ye falan ayarlıyor.

120hz’nin avantajı 2 şeyde çok belirgin:
-Belli başlı oyunlar (hele hele rekabetçi olanlar)
-Spen/Apple pencil ile profesyonel çizimler

Diğer durumlarda önemli bir özellik değil.

Son mesajlar