60hz AMOLED mi? 120hz IPS LCD mi?

Bu konuyu okuyanlar

MoonLight_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Haftaya yeni telefon alacağım fakat iki telefon arasında kaldım. Arada keyfim isterse pubg ve wild rift oynuyorum çoğunlukla brawl stars oynuyorum, ama gün içinde telefon elimden düşmez günümün neredeyse yarısından fazlası whatsapp ve instagramda geçiyiyor. Ben bataryası 7000mAh ve amoled ekran olduğu için M51'i almak istiyordum, fakat kuzenim bugün 120hz ekran tazelemesine sahip olduğu için bana poco x3'ü almamı söyledi. arada kaldım. 120hz ekran tazeleme aşırı önemli mi? Günde toplam 1-2 saat ana oynadığım FPS oyunları için yüksek pil ömrüne sahip ve Amoded ekrandan vazgeçmeli miyim? Telefonu nasıl kullandığımı belirttim. sizce hangisini almalıyım?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Haftaya yeni telefon alacağım fakat iki telefon arasında kaldım. Arada keyfim isterse pubg ve wild rift oynuyorum çoğunlukla brawl stars oynuyorum, ama gün içinde telefon elimden düşmez günümün neredeyse yarısından fazlası whatsapp ve instagramda geçiyiyor. Ben bataryası 7000mAh ve amoled ekran olduğu için M51'i almak istiyordum, fakat kuzenim bugün 120hz ekran tazelemesine sahip olduğu için bana poco x3'ü almamı söyledi. arada kaldım. 120hz ekran tazeleme aşırı önemli mi? Günde toplam 1-2 saat ana oynadığım FPS oyunları için yüksek pil ömrüne sahip ve Amoded ekrandan vazgeçmeli miyim? Telefonu nasıl kullandığımı belirttim. sizce hangisini almalıyım?
Bence değil 120 hz bence oyunu çok önemseyenler için ayrıca hızlı şarj tüketir eğer telefonu çok fazla kullanıysan ve dediğin gibi hep instada isen bence m51.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Uzun kullanan birisiniz sanırım. Poco x3 Tasarımı berbat. Optimizasyon çöp. 120 Hz ekran da var. Bu yüzden bataryası memnun etmeyebilir. O yüzden m51 alın derim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
120hz ekran hızı oyun ve arayüz geçişlerinde ciddi avantaj.Senin yerinde olsam ikisi arasında Poco x3 alırdım.Şu da var Amoled ekran takıntın varsa M51 senin için daha iyi tercih olur diye düşünüyorum.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
İkisi arasından Poco X3 oyun kullanımına daha uygun ama tam oyun telefonu değil çünkü 120Hz ekran işlemciyle desteklenmediği sürece çoğu oyunda o akıcılığı veremiyor. Baz model Poco X3 yerine Poco X3 Pro'yu beklemenizi tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

M51, Poco X3, Poco X3 Pro bunlar kalın ve ağır cihazlar. Tasarım sizin için önemliyse başka modellere yönelmeniz daha doğru olur.

MoonLight_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İkisi arasından Poco X3 oyun kullanımına daha uygun ama tam oyun telefonu değil çünkü 120Hz ekran işlemciyle desteklenmediği sürece çoğu oyunda o akıcılığı veremiyor. Baz model Poco X3 yerine Poco X3 Pro'yu beklemenizi tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

M51, Poco X3, Poco X3 Pro bunlar kalın ve ağır cihazlar. Tasarım sizin için önemliyse başka modellere yönelmeniz daha doğru olur.
Önerebileceğiniz markalar varmı ?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ben amoled severim. İps sevemiyorum. O yüzden 60 hz bile olsa amoled

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
oyun için 120hz
normal kullanım 60hz

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ben amoled severim. İps sevemiyorum. O yüzden 60 hz bile olsa amoled
Kanka A52 tam senlik.Sana bütün içtenlikle yazıyorum.Maddi durumum olsa A52 yı alırdım.A52 de A72 de orta seviye olmasına rağmen kalite olarak ikiside çok iyi.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Kanka A52 tam senlik.Sana bütün içtenlikle yazıyorum.Maddi durumum olsa A52 yı alırdım.A52 de A72 de orta seviye olmasına rağmen kalite olarak ikiside çok iyi.
A52 ve ben....
Düşünemedim birden.
Ben daha çok performansa bakarım. İşlemci gücü ilk planda sonra amoled ekran olması. Hee tabi ki bazen amoled ekran olsun diye işlemci gücü daha düşük cihaz almayı tercih edebilirim. Sonuçta telefonun ekranını kullanıyoruz. İşlemci ram ekran kartı görmediğimiz bileşenler. Şuan bütün telefonlar çok güzel bir deneyim sunuyor. Fakat oyun performansı için işlemci kas gücüne ihtiyaç duyuyorum. Kamera pek umrumda değil. Birde optimize olması. Android dünyası ne yapılırsa yapılsın iyi optimize edilmiş gibi gelmiyor. Hatta arada boot ekranında repair app yaparım. Daha güzel geliyor.