6000 TL Laptop Tavsiyesi ve Macbook

Bu konuyu okuyanlar

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30

Arkadaşlar merhaba. Bu laptopu almayı düşünüyorum. Açıkcası, fazla oyun oynarmıyım bilmiyorum. Ama kesinlikle dizi/film izlemek istiyorum. Üniversite seneme 3 yıl var. Yani acaba diyorum oyunları boşverip MacBook alıp üniversitede bile kullanansammı? Yoksa bu fiyatlarda bir bilgisayar alıp 4-5 seneyi geçirsemmi? Alırsam bu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Fortnite, PUBG, CS, Ets2, gibi oyunlar oynarım oynarsamda şimdi bu bilgisayarı alıp sonra keşke Macbook alsaydım demek istemiyorum. ( Not geçmek istedim. Masaüstü almak kesinlikle istemiyorum)Macbook alıpta canım oyun oynamak isterse keşke diğerini alıp oynasaydım demek istemiyorum. Siz ne önerirsiniz ve attığım linkteki gibi bu fiyatlara f/p olan bir ürün varmı. Bu ürün seni hüsrana uğratmaz diye. Yardımınıza ihtiyacım var :) (yazları çoğunlukla akrabalarıma gidiyorum oraya bilgisayarımı götürsem bile oyun oynamak için götürmem tamda bu yerde macbook baskın kalıyor. Ayrıca şu an uzaktan eğitim olduğu için ödevlerimdede yardımcı olacak birşey olması lazım )

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Macbook al. Düz ve basit bir cevap.
Macbook inceliği,pil ömrü beni çekiyor ama oyun oynatmaz ve normal bir PC ile aynı işlevi görecek o yüzden Macbook alıp pişman olmak istemiyorum daha fazla açarmısın?

Barthélemy

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Yarın öbür gün edit vs. ile uğraşmak istersen Macbook candır diyeceksin. Oyun oynamayı yarın öbür gün bırakacaksın ve bir anlamı da olmayacak. PS4'ün varsa bir de Macbook al , oyunu PS4'te oyna işini Macbook'ta yap.

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Yarın öbür gün edit vs. ile uğraşmak istersen Macbook candır diyeceksin. Oyun oynamayı yarın öbür gün bırakacaksın ve bir anlamı da olmayacak. PS4'ün varsa bir de Macbook al , oyunu PS4'te oyna işini Macbook'ta yap.
Alırsam Air alacam ? Değermi ?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Macbook almamalısın bence. Macbook bazı işler için iyi, bu doğru. Ancak elinde başka bilgisayar yoksa mevcut şartlarda ben almayı pek düşünmezdim. Ben edit, shop vs yapıyorum. Üniversite öğrencisiyim. Windows bilgisayarım var ve gayet rahat akıcı, istediğim programları kullanabiliyorum. Ekstra oyun vs de oynayabiliyorum. O fiyatlara alacağın bir Windows laptop komple her işini görecektir ancak Mac için aynı şeyi söyleyemeyiz. Ayrıca teknoloji çok hızlı gelişiyor. Tercihini hangi yönden kullanırsan kullan bu 3-4 sene sonra için pek geçerli olmayacaktır. Özellikle Mac tarafında o fiyatlara Air alabileceğini düşünürsek...

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Macbook almamalısın bence. Macbook bazı işler için iyi, bu doğru. Ancak elinde başka bilgisayar yoksa mevcut şartlarda ben almayı pek düşünmezdim. Ben edit, shop vs yapıyorum. Üniversite öğrencisiyim. Windows bilgisayarım var ve gayet rahat akıcı, istediğim programları kullanabiliyorum. Ekstra oyun vs de oynayabiliyorum. O fiyatlara alacağın bir Windows laptop komple her işini görecektir ancak Mac için aynı şeyi söyleyemeyiz. Ayrıca teknoloji çok hızlı gelişiyor. Tercihini hangi yönden kullanırsan kullan bu 3-4 sene sonra için pek geçerli olmayacaktır. Özellikle Mac tarafında o fiyatlara Air alabileceğini düşünürsek...

Elimde İPad’in en eski modellerinden biri var ama hala dayanıyor ve kullanıyoru. Ayrıca bozuk bir bilgisayar var oda tamir edilebilir ama tek açtığı oyun CSGO başka oyun açmıyor işte bu yüzden kafam çok karışıyor :(

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Elimde İPad’in en eski modellerinden biri var ama hala dayanıyor ve kullanıyoru. Ayrıca bozuk bir bilgisayar var oda tamir edilebilir ama tek açtığı oyun CSGO başka oyun açmıyor işte bu yüzden kafam çok karışıyor :(
Arada olsada oyun oynama niyetiniz varsa Mac almanız hata olur zaten. Benim önerim güçlü bir Windows bilgisayar olur. Kararı verirseniz arkadaşlarla yardımcı oluruz.

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Arada olsada oyun oynama niyetiniz varsa Mac almanız hata olur zaten. Benim önerim güçlü bir Windows bilgisayar olur. Kararı verirseniz arkadaşlarla yardımcı oluruz.

Bunun ile,
Bunun arasında kaldım aslında yardım edebilirmisiniz?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,909
Daha üst modele zorlayabilirsin bence. Çok acil mi alacaksın?
Sen dalga mı geçiyorsun? Beş para etmez PC almaya zorluyorsun. I3 lü SSD siz bir Macbook 10000TL. Kazık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hackintosh ile Mac os kurabiliyor o yüzden saçma bir öneri.

Barthélemy

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Sen dalga mı geçiyorsun? Beş para etmez PC almaya zorluyorsun. I3 lü SSD siz bir Macbook 10000TL. Kazık.

Hackintosh ile Mac os kurabiliyor o yüzden saçma bir öneri.
Yurtdışında şey gibi parası olan adamlar Macbook kullanıyor ve buna saçma mı diyorsun? Peki tamam.

Barthélemy

Asistan
Reaksiyon puanı
62

Bunun ile,
Acer olanı alabilirsin bence.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,909
Arada sırada oyun oynayacaksanız kesinlikle Acer almayanı Asus Tuf'a yönelin R7 3750h size yetecektir. 1650 ile 1660ti arasında çok fark var.
O Asus abimin PC si. BQ028T yani. Memnun öneririm.

Reaksiyon puanı
6,381
Acer' bilmiyorum kasa ve malzeme kalitesi nasıldır, soğutması, fanları nasıldır.

O Asus abimin PC si. BQ028T yani. Memnun öneririm.
Yanlışlıkla 1660 ti yazmışım alışkanlıktan ama cümleyi de yanlış yazmışım.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
688
Macbook al 2. el faturalı olsun ama

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Hiç bilemedim Asus’mu Acer’mi ?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338

Bunun ile,
Asus olabilir. Stoklar yenilenirse bunu almanızı öneriyorum. Monster'ın sitesine bakabilirsiniz. Yeni 10.nesil işlemcili laptoplar gelmiş. O yüzden bunların stoğu yenilenir mi bilmiyorum ama yenilenecektir mutlaka. Bakabilirsiniz.

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Son düzenleme:

SelimÇolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeşim Dell İnspiron 5490

Özelliklerine Bakabilirsin İndirimde Şuan Gene Girer Mutlaka.
Bide Genelde Oyun Oynarken Altına Fan Koy Dell Değeri Bilinmeyen Bir Marka
Senin Seçtiğinden Bazı Konularda iyi Bazılarında ise biraz daha kötü ama Fiyat olarak daha karlı Çıkarsın.