6 yıl önce ölen annesinin yatağından "milyonlar" çıktı ama...

Adana'da hayvan alım satımıyla uğraşan İbrahim Çakar'ın, 6 yıl önce ölen annesinin yastığından tedavülden kalkan eski para ile milyonlarca liralık banknot çıktı. Çakar, "Paralar eski para olduğu için hiç bir şeye yaramıyor ne yapacağımı bilemiyorum" dediŞanlıurfa'dan Adana'ya göç eden Çakar ailesi 6 yıl önce çocuğu olmayan kadınları koca karı yöntemiyle tedavi eden Zehra Çakar'ı 85 yaşında kaybetti. İbrahim Çakar (46) annesini kaybettikten sonra onun eşyalarını da bir odaya koydu.
Geçen günlerde İbrahim Çakar annesini kaybettiği evden başka bir eve taşındı. İbrahim Çakar'ın eşi Cevriye Çakar bütün eşyaları temizlemek için harekete geçti. Zehra Çakar, kayınvalidesinden kalan eşyaları da temizlemek istedi. Çakar önce kayınvalidesinin yaşarken kimseye vermediği yastığını söküp temizlemek istedi. Çakar yastığı söküp içindeki yünü çıkarmaya çalıştığı sırada bir bezin içinde tedavülden kalkmış milyonlarca liralık banknot buldu.


Eşinin haber verdiği İbrahim Çakar eve gelerek parayı saymaya başladı. Çakar tam 30 adet, 1 milyon lira, 35 adet 50 bin lira, 21 adet 100 bin lira, 26 adet 250 bin lira saydı. Annesinden servet kaldığı için sevinen Çakar, paraların 6 sıfır atılmadan önceki para olduğunu fark edince şok oldu.
İbrahim Çakar, evi temizlerken eşinin yastık içinde para bulduğunu duyunca önce çok sevindiklerini ancak gerçeği öğrenince hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, "Annem yaşarken paraları yastık altı yapmış. Bize de söylememiş biz de paraları yıllar sonra bulduk. Ben zamanında 250 bin liraya 30'dan fazla koyun alıyordum ama şimdi milyonlarım var bir işe yaramıyor. Annem yaşarken eli çok açıktı neden böyle bir şey yaptı anlamıyorum. Belki kendi de yastığın içine para koyduğunu unutmuştur. Çünkü kendi öleli 6 yıl oldu bu paralar geçerliliğini 2005'te kaybetti" dedi.
Annesinin yastığında para çıktıktan sonra diğer yastıklara da baktıklarını ancak başka para bulamadıklarını anlatan Çakar, "Ben annem yaşarken bu parayı bize vermediği için çok üzülüyorum. Bana verseydi ben bir iş kurardım, para yastık içinde değerini kaybetti. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum arkadaşlar Merkez Bankası'na git diyor ama bir faydası olur mu bilmiyorum" diye konuştu. Çakar, paranın büyük kısmını da çocukların aldığını oyuncak yaptığını sözlerine ekledi.

Kaynak:Milliyet

 
Son düzenleyen moderatör:

BrknEs

Dekan
Hemen bir tane büyükçe masa alsın üstüne güzel bir cam kestirsin paraları da camın altına keyfine göre yerleştirsin :D
 

CiiixXx

Profesör
30 x 1 milyon 30 milyon = 30 tl
35 x 50 bin 1.750 bin = 1.75 tl
21 x 100 bin 2.100 bin = 2.10 tl
26 x 250 bin 6.500 bin = 6.50 tl

Toplamda hepi topu 40 milyon tl yapıyor eski para ile, 40 lira yani.. Hadi 2000 yılında ortaya çıkmış olsa bu para yine de hiç bir değeri yok.

Haberin, o kadar bile haber değeri yok.
 

_FAUST_

Dekan
Bir defa daha bunun aynısı yaşlı bir adam ile kadının başına gelmişti ama ikiside 70 yaşlarında falan varlardı.:oops:
 
Üst