6 pin girişli ekran kartı

exinferis35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fotoğraflarda göründüğü gibi 8 pin girişli psu dan gelen kablom var ekran kartı 6 giriş olarak 8 girişli kabloyu ekran kartını bağlamak için nasıl bi ara kablo almam lazım internetten baktım ama fazla bilgim olmadığı için buraya yazıyorum teşekkürler iyi forumlar

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-03-18 at 14.09.59.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-18 at 14.09.59.jpeg
    90.4 KB · Görüntüleme: 264
  • WhatsApp Image 2020-03-18 at 14.09.58.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-18 at 14.09.58.jpeg
    120.4 KB · Görüntüleme: 482

~ KaanCK ~

Profesör
Reaksiyon puanı
1,591
yandaki 2 girişi ayırman lazım. Ama ekran kartında 2 tane 6 pin girişi var PSU uyumsuz

exinferis35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yandaki 2 girişi ayırman lazım. Ama ekran kartında 2 tane 6 pin girişi var PSU uyumsuz
Anladığım kadarıyla hiç bi türlü bağlıyamıyorum ekran kartını elimde yedek olarak duruyordu bi denemek istedim :)

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Büyük ihtimal psu o karta yetmeyecektir ancak bir ihtimal bir şey yapabiliriz.
Öncelikle psu nun yan tarafının fotoğrafını at,değerler okunacak şekilde olsun.
Bir de ekran kartının tam modelini yaz bakalım psu ekran kartına yetebiliyor mu.
Yetiyorsa ekstra kablolarla o kartı çalıştırabiliriz.

exinferis35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Büyük ihtimal psu o karta yetmeyecektir ancak bir ihtimal bir şey yapabiliriz.
Öncelikle psu nun yan tarafının fotoğrafını at,değerler okunacak şekilde olsun.
Bir de ekran kartının tam modelini yaz bakalım psu ekran kartına yetebiliyor mu.
Yetiyorsa ekstra kablolarla o kartı çalıştırabiliriz.

Psu bu şekil
Ekran kartı nvdia gtx 760 2gb modeli

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-03-18 at 15.46.02.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-18 at 15.46.02.jpeg
    99 KB · Görüntüleme: 237

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
PSU nun fanının olduğu yerde bir boşluk var mı ?Yani hava alması gerek fan bölümünden,ısınırsa yanar.
750W yeterli olur ancak internetten baktığıma göre PSU da zaten 2 tane 6 pin giriş mevcut,tekrar kontrol edebilir misin ?

exinferis35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
PSU nun fanının olduğu yerde bir boşluk var mı ?Yani hava alması gerek fan bölümünden,ısınırsa yanar.
750W yeterli olur ancak internetten baktığıma göre PSU da zaten 2 tane 6 pin giriş mevcut,tekrar kontrol edebilir misin ?
Hocam ilk yanlış pc nin psu atmışım şimdi mesajı düzenledim bu psu takılıcak

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
İnternette o power supply nin tam modelini maalesef bulamadım,farklı sonuçlar çıkıyor.
PSU pek kaliteli değil,mümküne bu psu ya yönelmeni tavsiye ederim.

O psu yetmeyecek büyük ihtimalle.Ancak yine de çalışabilir.Şunu da belirtmek zorundayım risk var,yani psu yetmezse ya bozulur ki bu biraz düşük ihtimal ancak yine de bir ihtimal,ya da bilgisayar sadece kapanır.Ben olsam denerdim çünkü psu nun bozulması düşük bir ihtimal (%20 diyebiliriz) ancak karar yine de karar senin.
PSU da 6+2 pin güç girişi var,yani bir pini onla dolduracaksın,diğeri içinde aşağıda verdiğim kabloyu alıp psu dan gelen molex bağlantılarına takacaksın.Burada da bir sıkıntı var,o psu da sadece 3 molex bağlantısı var,bu kablodan alınca 2tanesi dolacak yani o sistemde sadece 1 HDD kullanabilirsin,aynı şekilde cd rom takamazsın vesaire vesaire.

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

exinferis35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnternette o power supply nin tam modelini maalesef bulamadım,farklı sonuçlar çıkıyor.
PSU pek kaliteli değil,mümküne bu psu ya yönelmeni tavsiye ederim.

O psu yetmeyecek büyük ihtimalle.Ancak yine de çalışabilir.Şunu da belirtmek zorundayım risk var,yani psu yetmezse ya bozulur ki bu biraz düşük ihtimal ancak yine de bir ihtimal,ya da bilgisayar sadece kapanır.Ben olsam denerdim çünkü psu nun bozulması düşük bir ihtimal (%20 diyebiliriz) ancak karar yine de karar senin.
PSU da 6+2 pin güç girişi var,yani bir pini onla dolduracaksın,diğeri içinde aşağıda verdiğim kabloyu alıp psu dan gelen molex bağlantılarına takacaksın.Burada da bir sıkıntı var,o psu da sadece 3 molex bağlantısı var,bu kablodan alınca 2tanesi dolacak yani o sistemde sadece 1 HDD kullanabilirsin,aynı şekilde cd rom takamazsın vesaire vesaire.

Hocam bilmediğimden soruyorum kusuruma bakmayın verdiğiniz linkte olan beyaz uçları nereye takıcam tam olarak 6+2 Olarak benim psu dan gelen güç kablosu +2 olan boşta kalıcak sanırım

Hdd ve cd rom gerek yok tek olarak ssd kullanıyorum yetiyor

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-03-18 at 16.33.24.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-18 at 16.33.24.jpeg
    138 KB · Görüntüleme: 224

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Estağrfurullah ne kusuru,aklındaki en ufak soruyu bile sor,hata olmasın :)
Evet +2 boşta kalacak.
Bunlara takacaksın.
1200px-Molex_female_connector.jpg

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Son attığın resimde psudan çıkan kablolara bak,bir delikten kasanın arkasına yani anakartın bir arkasına gidiyorlar.Kablolama düzgün yapılsın diye yeni tip kasalarda bu delikler var.Mümkünse kasanın diğer yan kapağını çıkartıp bakabilirsin,orada büyük bir kablo karmaşası vardır büyük ihtimal ama görürsün.

exinferis35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Son attığın resimde psudan çıkan kablolara bak,bir delikten kasanın arkasına yani anakartın bir arkasına gidiyorlar.Kablolama düzgün yapılsın diye yeni tip kasalarda bu delikler var.Mümkünse kasanın diğer yan kapağını çıkartıp bakabilirsin,orada büyük bir kablo karmaşası vardır büyük ihtimal ama görürsün.
Evey hocam arka tarafta 2 tane o girişten var dediğiniz kabloyu sipariş edip deniyicem haftaya aldıktan sonra takıp buraya sonucu yazarım teşekkür ederim ilginiz için