6-7 Bin TL Laptop Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

tolgacansezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar.

6-7 bin tl arası bir bütçem var ve laptop arayışındayım. Fazla pahalı olduğu için Macbook almaktan mecburen vazgeçtim fakat Macbook gibi şık ve temel seviyede Photoshop'ta işlem yapmamı sağlayacak, Football Manager'ı rahatlıkla oynatacak (bilmeyenler için hiç ağır bir oyun değil) ve keyifle dizi/film izlettirecek bir laptop arıyorum.

Aklımda 2 marka var: Asus ve Lenovo ancak ikisi hakkında da sayısız olumsuz yorum okudum. Ne tavsiye edersiniz?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Selamlar.

6-7 bin tl arası bir bütçem var ve laptop arayışındayım. Fazla pahalı olduğu için Macbook almaktan mecburen vazgeçtim fakat Macbook gibi şık ve temel seviyede Photoshop'ta işlem yapmamı sağlayacak, Football Manager'ı rahatlıkla oynatacak (bilmeyenler için hiç ağır bir oyun değil) ve keyifle dizi/film izlettirecek bir laptop arıyorum.

Aklımda 2 marka var: Asus ve Lenovo ancak ikisi hakkında da sayısız olumsuz yorum okudum. Ne tavsiye edersiniz?
Bu olabilir gelirse alınabilir bu bütçede alınabilecek en iyi PC'lerden biri.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Kazık değil mi? Şimdi gaming ile ultrabook farklı diyeceksiniz ama şu özelliklere bakınca gaming her yönüyle mantıklı. Sonuçta aynı paraya gaming daha güçlü neden çöp alınsın ki o para ile?
Sonuna kadar haklısın da ekran kartını kullanmayacak arkadaşa da boşuna neden kendine yük etsin. Aslına sorarsan ben almam ama ofis laptopu istemiş.

tolgacansezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonuna kadar haklısın da ekran kartını kullanmayacak arkadaşa da boşuna neden kendine yük etsin. Aslına sorarsan ben almam ama ofis laptopu istemiş.
Kesinlikle, isteğimi çok iyi anlamışsınız. Tavsiyeniz için teşekkür ederim, hiç fena değil gibi. Favorilerime ekledim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Maalesef cihaz önermeyeceğim fakat bu parayı vermişken arasında dağlar kadar performans farkı olan Monsterı tercih ederdim.
Sonuçta ekran kartı ile herhangi bir işiniz olmayacak fakat aşikâr bir performans farkı söz konusu. Cihaz tasarımları da aşağı yukarı eş değer.

İkinci el olarak satmak isteseniz bile Monster sizi daha çok mutlu edecektir.

tolgacansezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef cihaz önermeyeceğim fakat bu parayı vermişken arasında dağlar kadar performans farkı olan Monsterı tercih ederdim.
Sonuçta ekran kartı ile herhangi bir işiniz olmayacak fakat aşikâr bir performans farkı söz konusu. Cihaz tasarımları da aşağı yukarı eş değer.

İkinci el olarak satmak isteseniz bile Monster sizi daha çok mutlu edecektir.
Tabii ki öyle fakat ne yapıp ettiysem Monster'a bir türlü sıcak bakamadım. Yani benim ihtiyaçlarıma çok fazla geliyor ki tasarımları da çok çok hoşuma gitmiyor açıkçası. Teşekkür ediyorum yine de...

Kadir Kışla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar.

HP 15-ec0019nt (8UD79EA) Notebook

kardeşim bu oyuncu bilgisayarı trendyol ve hepsiburada da tam 7000 tl

Son düzenleyen moderatör:

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Dostum merhaba, geç cevap veriyorum ama henüz hala karar veremediysen yardımcı olmak adına bir önerim olacak. Öncelikle oyun oynamayacağını belirttiğin halde sırf konfigürasyonlar daha iyi diye direkt gaming notebooklar önerilmiş. Evet baktığın zaman mantıklı ama kullanım amacın farklı, yani sana daha çok mobilite ve düşük güç tüketimi önemli sanıyorum. Haliyle bataryanın da uzun gitmesi senin açından iyi olacaktır. U serili işlemcili cihazları tercih edebilirsin hatta şıklık açısından 2 in 1 cihaz tercih edebilirsin. Photoshop kullanırken rahat çalışmanı sağlayacak. Oynanabilirliğinden emin olmamakla beraber eğer ki oynanıyorsa FM'de baya keyifli olur o şekilde.

Tercihini bu cihazdan yana kullanabilirsin. Gayet şık ve kullanışlı.

tolgacansezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum merhaba, geç cevap veriyorum ama henüz hala karar veremediysen yardımcı olmak adına bir önerim olacak. Öncelikle oyun oynamayacağını belirttiğin halde sırf konfigürasyonlar daha iyi diye direkt gaming notebooklar önerilmiş. Evet baktığın zaman mantıklı ama kullanım amacın farklı, yani sana daha çok mobilite ve düşük güç tüketimi önemli sanıyorum. Haliyle bataryanın da uzun gitmesi senin açından iyi olacaktır. U serili işlemcili cihazları tercih edebilirsin hatta şıklık açısından 2 in 1 cihaz tercih edebilirsin. Photoshop kullanırken rahat çalışmanı sağlayacak. Oynanabilirliğinden emin olmamakla beraber eğer ki oynanıyorsa FM'de baya keyifli olur o şekilde.

Tercihini bu cihazdan yana kullanabilirsin. Gayet şık ve kullanışlı.

Çok teşekkürler, değerlendireceğim..