6.000₺’ye Sistem toplama (Yalnızca Kasa)

Bu konuyu okuyanlar

spylee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi forumlar.

Uzun zamandır iyi bir sistemim olmadığından dolayı yeni bir sistem toplamak istiyorum.Başlıkta da yazdığı gibi sistemin bütçesi 6.000TL civarındadır.

Sistemi kullanacağım alanlar şu şekildedir; FPS oyunları, Ses kayıt (Stüdyo) ve twitch yayın.

Aklımda Cpu olarak;
Ryzen 5 3600x
Ryzen 7 3700x
İntel i5 5900k
İntel i7 9600k bulunmaktadır.

Ekran kartı olarak;
1660 S
1660 Ti
2060 OC bulunmaktadır.

Ben bir ürün aldığım zaman çok dikkatli, özenli, zarar vermeden kullanmaya çalışırım ve bunun sonucunda da doğal olarak satmak isterim.
Belki çok memnun kalırım satmam fakat her halükarda bir sistem toplayacağım ve bu sistem 10 yıl beni veya sattığım kişiyi götürmeli(totalde).

Sizce ağırlığı CPU'ya mı GPU'ya mı vermeliyim?Uzun vadede hangisinin getirisi daha yüksek olur?CPU ise Amd mi İntel mi daha çok kar ettirir?

Bunun dışında sistemsel olarak önerilerinizi de bekliyorum, bunlar benim almayı düşündüklerim ancak daha iyi bir F/P ürünü çıkartabilirseniz çok sevinirim.

Son olarak şunu da belirtmeliyim ki 6 aylık askerlik sürecim var bu yüzden sistemler ucuzlayacak der iseniz 6 ay sonra da alabilirim ama daha kötüye gideceğini düşnüyorsanız hemen de alabilirim yani kısaca beklemek problem değil.