5000TL'ye kadar Netflix için telefon önerisi verebilir misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

mertozenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, sizlerden fikir almak istiyorum. 2 senedir Huawei mate 10 lite kullanıyorum. Yenileyeceğim artık. Kendime göre naçizane kriterler belirledim. Huawei modellerine abd,google vs. sebeplerle hiç bakmadım ve eledim. En önemli kriterim Netflix'i sorunsuz izlemek. Örneğin redmi note 8 pro tam benlik diyordum ama işlemcisi uyumsuz sanırım, tam anlayamadım bu konuyu da. Bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim. Kamera/fotoğraf kalitesi çok önemli değil.
Bütçe: Max 5000 TL
Ram: Min 6 gb
Ekran: Min 6.3 inç
Hafıza : Min 64 gb
İşlemci: Netflix uyumlu Android: 10 destekleyen Herkese çok teşekkürler

Son düzenleyen moderatör:

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Hocam mi 9t alın derim. Super amoled ekranıyla güzel güzel izlersiniz.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Herkese merhaba,sizlerden fikir almak istiyorum. 2 senedir Huawei mate 10 lite kullanıyorum.Yenileyeceğim artık.Kendime göre nacizane kriterler belirledim.Huawei modellerine abd,google vs. sebeplerle hiç bakmadım ve eledim.
En önemli kriterim Netflix'i sorunsuz izlemek. Örneğin redmi note 8 pro tam benlik diyordum ama işlemcisi uyumsuz sanırım ,tam anlayamadım bu konuyu da.Bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.
Kamera/fotoğraf kalitesi çok önemli değil.

Bütçe : Max 5000 TL

Ekran : Min 6.3 inç

İşlemci: Netflix uyumlu

Android: 10 destekleyen

Herkese çok teşekkürler
Mi9t pro veya bütçenizi artırıp galaxy s10 almanızı tavsiye ederim.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Mi 9T Pro veya Mi Note 10'a bakmanızı tavsiye ederim ama Mi 9T Pro her yönden daha iyidir. Bunun yanına S10e gibi bir alternatif de ekleyebiliriz.
Yalnız Xiaomi alırken garanti konusuna dikkat ederseniz ileride rahat edersiniz.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam mi 9t alın derim. Super amoled ekranıyla güzel güzel izlersiniz.
5 bin bütçeye de o cihaz olmaz be hocam :)

mertozenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Netflixte HDR destekli iki model.

Mİ9T ile Mİ9T PRO arasında yaklaşık 1600 TL fark var.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen;
ekran özellikleri ve boyutları aynı, mi9t 64 gb - pro 128 gb
işlemciler arasında fark için Mİ9 proya 1600 tl fazla verilir mi?

veya benim göremediğim çok ciddi fark var da ben mi kaçırıyorum?

Mi 9T Pro veya Mi Note 10'a bakmanızı tavsiye ederim ama Mi 9T Pro her yönden daha iyidir. Bunun yanına S10e gibi bir alternatif de ekleyebiliriz.
Yalnız Xiaomi alırken garanti konusuna dikkat ederseniz ileride rahat edersiniz.

İstanbul Özdilek avm MI storedan alırım şayet alırsam . Dikkat etmem gereken farklı bir konu var mı Xiaomi için ?

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
A

Adamın telefondan tek beklentisi netflixse yani o fiyatlara çıkmanın pek bir anlamı yok gibi.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Netflixte HDR destekli iki model.

Mİ9T ile Mİ9T PRO arasında yaklaşık 1600 TL fark var.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen;
ekran özellikleri ve boyutları aynı, mi9t 64 gb - pro 128 gb
işlemciler arasında fark için Mİ9 proya 1600 tl fazla verilir mi?

veya benim göremediğim çok ciddi fark var da ben mi kaçırıyorum?

İstanbul Özdilek avm MI storedan alırım şayet alırsam . Dikkat etmem gereken farklı bir konu var mı Xiaomi için ?
Şöyle söyleyeyim 855 kullanması pro modelini amiral gemisi standardına sokuyor ve daha iyi bir işlemci kendini her alanda fark ettirir. Bu farkı şimdi anlamasanız ama ileri ki yıllarda pro modeli daha stabil kalır. Yalnız şunu söyleyeyim her iki modelin de pil kapasitesi aynı olduğundan dolayı 855 daha fazla güç harcayacağından pil konusunda bir tık geride kalabilir. Ama iş sadece işlemcide bitmiyor kamera anlamında kağıt üzerinde tıpatıp benzer olsalar da aralarındaki fark hissedilir derecede. Madem 5 bin bütçeniz var ki eminim uzun yıllar kullanmak istiyorsunuz pro almak daha mantıklı, yine de karar sizin. Şunu da ekleyeyim baz model olarak pro model 128 olduğu için daha rahat edersin.

Son düzenleyen moderatör:

mertozenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle söyleyeyim 855 kullanması pro modelini amiral gemisi standartına sokuyor ve daha iyi bir işlemci kendini her alanda fark ettirir. Bu farkı şimdi anlamasanız ama ileriki yıllarda pro modeli daha stabil kalır. Yalnız şunu söyleyeyim her iki modelin de pil kapasitesi aynı olduğundan dolayı 855 daha fazla güç harcayacağından pil konusunda bir tık geride kalabilir.
Ama iş sadece işlemcide bitmiyor kamera anlamında kağıt üzerinde tıpa tıp benzer olsalar da aralarındaki fark hissedilir derecede.
Madem 5 bin bütçeniz var ki eminim uzun yıllar kullanmak istiyorsunuz pro almak daha mantıklı, yine de karar sizin.
Şunu da ekleyeyim baz model olarak pro model 128 olduğu için daha rahat edersin.

anladım çok teşekkürler,

mi9 t iş görür gibi geldi bana f/p olarak ve 2500 tl de bana kalır :)

Uzun yıllar değil de 1 sene için kullanacağım dersek makul bir seçim olur sanki ne dersin?

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
V30+ al paran cebinde kalsın netflix izlemek bir harika dostum

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
S9 Plus veya S10e iyi olabilir, Huawei P30’da iyi bir cihaz, Mİ 9T Pro’yu da o fiyat araliginda bulursun.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Netflix için ekran önemli 2k lık hdr destekli bir cihaz tercih edin

mertozenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cebimde para kalacağını düşünürsem mi9t işimi görecek gibi duruyor.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ekran olarak en iyi deneyimi samsung sunar tavsiyem s9 plus alman yönünde mi9t /pro ekran konusunda s9 plusın gerisinde netfilix istiyosan s9 plus al

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Herkese merhaba, sizlerden fikir almak istiyorum. 2 senedir Huawei mate 10 lite kullanıyorum. Yenileyeceğim artık. Kendime göre naçizane kriterler belirledim. Huawei modellerine abd,google vs. sebeplerle hiç bakmadım ve eledim. En önemli kriterim Netflix'i sorunsuz izlemek. Örneğin redmi note 8 pro tam benlik diyordum ama işlemcisi uyumsuz sanırım, tam anlayamadım bu konuyu da. Bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim. Kamera/fotoğraf kalitesi çok önemli değil.
OnePlus 7T öneririm 6.55 inç ekranı var 8 gb rami ve 128 gb hafızası var damla çentik de oldukça estetik duruyor seni rahatsız etmeyecektir benim tavsiyem bu yönde

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Samsung S10 un ekranı çok kaliteli QHD+ HDR10+ netflix te seni tatmin eder 5400 lira

Son düzenleme:

mertozenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, Mi 10 çok kafamı karıştırdı. TR fiyatı ne olacak acaba ona göre karar vereceğim.

Yoksa M9 T beni bekler :)

mertozenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mi9t aldım :)
kulaklık çıkmadığı için Mİ mağazasinda şu an 169 TL olan earbuds tavsiye eder misiniz?