5000TL monitör dahil hazır sistem

Bu konuyu okuyanlar

ahmetdodurga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Başlıktan da anlayacağınız üzere 5000TL'ye monitör dahilinde hazır bir sistem gerekiyor. Güvenilir bir site olursa sevinirim. Ayrıca benim kafamda ki sistem bu aslında. ama daha iyi bir öneriniz varsa beklemekteyim.

Not: 5000TL'yi 100TL olsa bile geçmemeye çalışın lütfen. Hatta mümkünse tam 5000'de olmayabilir. Ayrıca belirttiğim sistem de 1650 yerine 1650 Super seçili. Monitör olarak da en ucuzu seçili durumda. :)

Tw Ebrar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Başlıktan da anlayacağınız üzere 5000TL'ye monitör dahilinde hazır bir sistem gerekiyor. Güvenilir bir site olursa sevinirim. Ayrıca benim kafamda ki sistem bu aslında. ama daha iyi bir öneriniz varsa beklemekteyim.

Not: 5000TL'yi 100TL olsa bile geçmemeye çalışın lütfen. Hatta mümkünse tam 5000'de olmayabilir. Ayrıca belirttiğim sistem de 1650 yerine 1650 Super seçili. Monitör olarak da en ucuzu seçili durumda. :)
Bence direkt 2. El pc bak 5000 TL'ye daha iyisini bulabilirsin

Tw Ebrar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
2. elle bu devirde uğraşılmaz. Ben uğraşmam en azından. Ben 0 alıp rahatıma bakıcam. Yıllar sonra güzel ve kullanışlı bi PC'miz olsun be kanka he :D
Bazen tüm parçaların garantisi olduğu bir kaç aylık sistemler oluyo ama sen bilirsin şimdiden yeni PC in hayırlı olsun

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398

Attığın sistem ekran kartını 1650S, PSU'yu PowerBoost dışında bir marka ile değiştirin. SSD kronik sorunlu diye biliyorum ama tutupta sana SSD'si bozuk olan bilgisayarı göndermezler. Ayrıca o sistemdeki parçaları tek tek toplayınca daha ucuz bir fiyata alabilirsin hatta artan paraya iyi bir monitör alabilirsiniz veya RAM'i yükseltebilirsiniz.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
bu paraya iyi bir şey olmaz. 1000 lira daha eklemen lazım.

ahmetdodurga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Attığın sistem ekran kartını 1650S, PSU'yu PowerBoost dışında bir marka ile değiştirin. SSD kronik sorunlu diye biliyorum ama tutupta sana SSD'si bozuk olan bilgisayarı göndermezler. Ayrıca o sistemdeki parçaları tek tek toplayınca daha ucuz bir fiyata alabilirsin hatta artan paraya iyi bir monitör alabilirsiniz veya RAM'i yükseltebilirsiniz.
aynı site veya farklı siteden tek tek topladım ama daha fazla tuttu fiyatı
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu paraya iyi bir şey olmaz. 1000 lira daha eklemen lazım.
ben de biliyorum para eklemesini de para var mı kardeş? :D

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Aynı parçaları toplamak zorunda değilsin ayrı sitelerden. Mesela daha ucuza daha iyi kasalar, PSU'lar vs. var.

ahmetdodurga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aynı parçaları toplandı zorunda değilsin ayrı sitelerden. Mesela daha ucuza daha iyi kasalar, PSU'lar vs. var.

Edit: Toplamak
ayrı siteden toplarsam ben birleştirmesini bilmiyorum. bir de onla uğraşamam hiç valla :D

ahmetdodurga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
YouTube'da videolar var, parçaların kutularında kitapçıklar var. Onlardan bakarak yapabilirsin. Olmadı bir bilgisayarcıya verirsin o montajlarken sen izlersin (parça çalmasın diye ?)
ya bilgisayar yazılımdan anlarımda şu birleştirmeden hiç anlamıyom kanka ya cidden

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
ya bilgisayar yazılımdan anlarımda şu birleştirmeden hiç anlamıyom kanka ya cidden
Senin kararın dostum. Bu arada bende yazılımda iyiyim ve donanımda iyi değildim ama son zamanlarda kendini çok geliştirdim. Hiç montaj vs. yapmadım ama videolar izledim. Şuan elime parçaları verseler birleştiririm yani o derece ?

Bu arada senin konun aracılığıyla "Doçent" unvanına eriştim ?

ahmetdodurga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Senin kararın dostum. Bu arada bende yazılımda iyiyim ve donanımda iyi değildim ama son zamanlarda kendini çok geliştirdim. Hiç montaj vs. yapmadım ama videolar izledim. Şuan elime parçaları verseler birleştiririm yani o derece ?
helalkee reyiz. eyvallah bu arada yardım ettin kralsınız hepiniz teşekkürler :)