Donanım 5000 tl pc

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

aimnil

Doçent
1650s alacaksa böyle alırsa daha iyi
İTX ya o kanka performan düşük, gerçi çok çok az farkeder ama bir de bunlar toplayıp test de yapacaklar o siteden daha iyi gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tek fanlı olması sorun olmazmi?
Çok çok az performans düşük oluyor bi de oc kapasitesi yok gibi birşey tek fan olduğundan daha sıcak çalışıyor cünkü.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
ITX perofrmansı düşük filan değil GPU aynı GPU ve sorun yaratmaz kartın yükte harcadığı güç tüketimi bile 100W civarı. :D bir nevi destop işlemcisi gibi ya da kartı yani sorun yaratmaz ama tabi soğutması iyi kasan olursa iyi.

İTX ya o kanka performan düşük, gerçi çok çok az farkeder ama bir de bunlar toplayıp test de yapacaklar o siteden daha iyi gibi

Çok çok az performans düşük oluyor bi de oc kapasitesi yok gibi birşey tek fan olduğundan daha sıcak çalışıyor cünkü.
OC konusunda referans kart bile RX 590'ı yakalıyor ama tabi zotac gibi bir modelse 1660 kadar olabiliyor.

Bu arada cidden bu kartın güç tüketimi AŞIRI düşük. :D

aimnil

Doçent
ITX perofrmansı düşük filan değil GPU aynı GPU ve sorun yaratmaz kartın yükte harcadığı güç tüketimi bile 100W civarı. :D bir nevi destop işlemcisi gibi ya da kartı yani sorun yaratmaz ama tabi soğutması iyi kasan olursa iyi.
Kanka çekirdek frekansları hafif düşük oluyor ondan dolayı bir miktar kayıp oluyor ama dediğim gibi çok çok az farkeder, dikkate değer bir fark değil.

aimnil

Doçent
Vectorrr hocamin dedigini alin o daha mantikli
Bence daha mantıklı değil :) aynı fiyata soğutması daha iyi ve çok minik de olsa performsnlı bir kart varken neden itx bir kart alayım ben bunda bir mantık göremiyorum :) 100-200 fiyatı düşük olsa mantıklı derim ama bu hali mantıklı değil.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
PSU'yu High Power, kasayı Dark Guardian olarak değiştir ve bütçe artarsa mutlaka B450 al.
CPU'nun 12nm geldiğinden emin ol.
RTX 2060 ile 1600 kötü bir kombinasyon ama zaten bütçe monitör dahil. :)

Bence daha mantıklı değil :) aynı fiyata soğutması daha iyi ve çok minik de olsa performsnlı bir kart varken neden itx bir kart alayım ben bunda bir mantık göremiyorum :) 100-200 fiyatı düşük olsa mantıklı derim ama bu hali mantıklı değil.
Sistemden bahsediyor sanırım 1660S'li sistem.

Vincenzoo

Asistan
Arkadaşlar hazır sistem önerebilir misiniz çok karışmış bura
INTEL 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUS XS OC-MSI B365M PRO-VH-CORSAIR 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar

bir miktar ekleyip monitörü dahil ederek bunu da alabilirsin başarılı bir sistem. Vatan Bilgisayar reklamı gibi olmasın hazır sistemlerini almaya kalktığında ciddi indirimli faydalanabilirsin. Tek eksiği sistemin SSD işin içine monitör girmese 5 bin civarına güzel hazır sistemler var vatanda.

Son mesajlar