5000 tl bütçe ile en iyi f/p bilgisayar

Bu konuyu okuyanlar

Azanulbizar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar merhaba 5000 tl bütçem var güzel bir bilgisayar toplamak istiyorum. İleride upgrade yapabilirim bana 5 senede upgrade yaptigimda uyumsuzluk yapmayacak bir ortalama bilgisayar tavsiye eder misiniz?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,386
Her 5 senede bir neyi yükselteceğinize göre değişir. Bu sistemde monitör,klavye ve fare dahil olacak mı ? Ne amaçla kullanacaksınız. Oynamak istediğiniz oyunlar nelerdir mesela.

Azanulbizar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Her 5 senede bir neyi yükselteceğinize göre değişir. Bu sistemde monitör,klavye ve fare dahil olacak mı ? Ne amaçla kullanacaksınız. Oynamak istediğiniz oyunlar nelerdir mesela.
5 senede bir parca upgrade yapmayacagim, 5 sene icinde degisimlerimde kullanabileyim anlaminda söyledim. Sadece kasa olacak, diger birimler olmayacak

Azanulbizar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Pubg apex, assains creed gibi oyunları 1080p de ortalama grafiklerde oynayabileyim istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 senede bir parca upgrade yapmayacagim, 5 sene icinde degisimlerimde kullanabileyim anlaminda söyledim. Sadece kasa olacak, diger birimler olmayacak
Oyun icin kullanacagim ve eba tarzı yayınlar için kullanacagim. Pubg apex assasins creed oynamak istiyorum 1080p de 60 70 fps civarlarinda

Diğer sorularıda cevaplarsanız sistem önerisinde bulunabilirim.
Cevaplamaya calistim bir sonraki mesajımda tesekkur ederim simdiden önerileriniz icin

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,386

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
yanlış anlama ama o ilk sistem çöpün yanından bile geçemez o derece yani

Arkadaşlar merhaba 5000 tl bütçem var güzel bir bilgisayar toplamak istiyorum. İleride upgrade yapabilirim bana 5 senede upgrade yaptigimda uyumsuzluk yapmayacak bir ortalama bilgisayar tavsiye eder misiniz?
monitör dahilmi

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,386
yanlış anlama ama o ilk sistem çöpün yanından bile geçemez o derece yani

monitör dahilmi
İlk sistemin güçsüz olduğunun farkındayım sadece arkadaş için eğer monitör klavye gibi diğer parçalara da bakacaksa bunu göz önünde tutarak ne kadar değiştiğini göstermeye çalıştım. Yani bu tür bir sistem bu kadarsa daha üstü bir monitörsüz sisteme diğer bileşenleri ekleyince ne kadar artabileceğini tahmin etsin istedim.

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
bu şuank
@KINGDEAM sadece kasa diye yazmış.
anladım

eğer sonradan yükseltmek istersen anakartın iyi olmalı birde am4/1200pin destekli olmalı bir de m2 ssd desteği olmalı

bunu almanı öneririm içindeki ssd yi almayıp sanddisk m2ssd almanı tavsiye ederim
bir de isteğine bağlı olarak içindeki e.kartını değiştirebilirsin

bu sistemde dediğim m2ssd yi alıp siteden ekran kartını palit1660s yaparsan yaklaşık 5200tl olur
sonradan işlemci/depolama/ekran kartı yükseltmesine açık bir sistem

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,386

Gamegarajda diğer önerilerime ziyade linktekini resimdeki gibi özelleştirirsen o da olabilir.
Tabi kasa ve güç kaynağını pek içime sindiğini söyleyemem ama başka PSU seçeneği de yok.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    48.3 KB · Görüntüleme: 121
Reaksiyon puanı
4,101