5000-9000 TL arası bir GAMEBOOK istiyorum. Önerileri olan varsa...

Bu konuyu okuyanlar

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ben gamebook almak istiyorum fakat hiç Gamebook almadım. Bilgisayarlar konusunda bilgi sahibi değilim. Yüksek ekran kalitesine sahip, kasmadan ve her oyunu süper net olarak kaldırabilecek, canavar gibi bir bilgisayar istiyorum. Bilgi sahibi,deneyimli, hatta kullandığı gamebooktan şikayetçi olan tüm arkadaşlarımın yorum yazmasını rica etmekteyim. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
O paraya Acer Predator alınmaz MSI varken.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
msi marka pahalı olan dizüstü max 32 gb ram destekliyor acer ise max 64 gb ram destekliyor ve acer ın ekranı ips dir. bellek yuvası da 4 adettir acerın. acer +1 fazladan usb 3.00 girişi var :D

asıl msi alınmaz o kısıtlamalar varken :p

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
msi marka pahalı olan dizüstü max 32 gb ram destekliyor acer ise max 64 gb ram destekliyor ve acer ın ekranı ips dir.
MSI 7800 TL Acer 8100. Pahalı derken? Acer IPS panel olabilir ama MSI 120 Hz 3ms ekrana sahip. Aradaki akıcılık farkından bahsetmeye gerek yok sanırsam. Daha iyi klavye ve yazılım desteği. Daha ince kasa buna rağmen soğutmada fark olmaması. Ayrıca merak ediyorum 64 GB RAM ile ne yapılacak? Daha iyi ses sistemi ve oyuncu bilgisayarlarında MSI'ın yılların tecrübesi olduğunu da belirtmek isterim. İş Gaming Laptop olursa zirvede her zaman MSI vardır. Fiyatı evet daha pahalı diğer bilgisayarlara göre ama bu durum şuan için geçerli değil.

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aşırı pahalıya kaçmak istemiyorsan bu ürünü öneririm.

MSI GE73VR 7RE(Raider)-084XTR Intel Core i7 7700HQ 32GB 1TB Fiyatı

Bunun haricinde eğer indirim zamanını beklersen bu üründe 8500 TL civarına inecektir.

Asus ROG GL503VS-EI012T Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + Fiyatı
Yanıtınız için teşekkür ederim. MSI modellerini araştırıken de önerilerde bulmuştum, inceleyeceğim. Asus ROG bayğı iyiymiş, ama fiyatı da öyle... :( Sağolun.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
32 gb ramli bilgisayar kullanacak biri 3-5 yıl sonra neden 64 gb yapmasın ki ? lazım olur yane .
75Hz Ekran - Gsync desteği gayet yeterli bence ekran için.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
32 gb ramli bilgisayar kullanacak biri 3-5 yıl sonra neden 64 gb yapmasın ki ? lazım olur yane .
Şuan bile 8 GB RAM ile istenilen bütün oyunlar oynanabiliyor. 16 GB ile en azından önümüzdeki 4 yıl RAM ihtiyacı olmayacaktır hatta daha fazla. 32 GB ile RAM yükseltimi konuşmak bile anlamsız kalıyor bu durumda.

Yanıtınız için teşekkür ederim. MSI modellerini araştırıken de önerilerde bulmuştum, inceleyeceğim. Asus ROG bayğı iyiymiş, ama fiyatı da öyle... :( Sağolun.
Şuanda bu model indirim sebebiyle bayağı ucuz yoksa 9-10.000 TL dolaylarında geziyor. Kaçırmamanızı öneririm.

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar kararsız kaldım şimdi. MSI'da nasıl kısıtlamalar var? Acer Predator önermeme nedeniniz nedir? Yanıtlarsanız sevinirim. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Arkadaşlar kararsız kaldım şimdi. MSI'da nasıl kısıtlamar var? Acer Predator önermeme nedeniniz nedir? Yanıtlarsanız sevinirim. :)
Önermeme değil de MSI modeli daha iyi olduğu için onu öneriyorum. Birincisi MSI modelinde hem çanta hemde mouse çıkıyor kutudan. Ayrıca yukarıda bahsettiğim gibi MSI ses, oyun deneyimi, klavye, yazılım desteği ve kasa bakımından daha başarılı. Sadece maksimum RAM miktarı 32 GB yapılabiliyor ki bu RAM miktarı yıllarca yetecek cinsten.

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şuan bile 8 GB RAM ile istenilen bütün oyunlar oynanabiliyor. 16 GB ile en azından önümüzdeki 4 yıl RAM ihtiyacı olmayacaktır hatta daha fazla. 32 GB ile RAM yükseltimi konuşmak bile anlamsız kalıyor bu durumda.

Şuanda bu model indirim sebebiyle bayağı ucuz yoksa 9-10.000 TL dolaylarında geziyor. Kaçırmamanızı öneririm.
Teşekkür ederim. Fiyatı karşılayabilirsem belki... İndirimli hali bile pahalı. :((

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
acer da 10239 tl ye diğer bi kullanıcı satıyor yani aslında o da ucuz değil normalde.
msi kaliteli üretir ama pahalıdır biraz ve donanım özellikleri acer ile kıyaslandığımızda düşük kalıyor bazı parçalarda ve upgrade dediğimiz yükseltme seçenekleri daha kısıtlı yani. 17.3 ekran alıcakken ips olması şart bence.

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Önermeme değil de MSI modeli daha iyi olduğu için onu öneriyorum. Birincisi MSI modelinde hem çanta hemde mouse çıkıyor kutudan. Ayrıca yukarıda bahsettiğim gibi MSI ses, oyun deneyimi, klavye, yazılım desteği ve kasa bakımından daha başarılı. Sadece maksimum RAM miktarı 32 GB yapılabiliyor ki bu RAM miktarı yıllarca yetecek cinsten.
Teşekkürler. 32 GB yapılabiliyor dediniz, yani yükseltilebiliyor mu? Yükseltilebiliyorsa, yükseltmenin paralı olacağını düşünüyorum. Fiyatı 10.000'e tamamlıyor mu yükseltmek?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
acer da 10239 tl ye diğer bi kullanıcı satıyor yani aslında o da ucuz değil normalde.
msi kaliteli üretir ama pahalıdır biraz ve donanım özellikleri acer ile kıyaslandığımızda düşük kalıyor bazı parçalarda ve upgrade dediğimiz yükseltme seçenekleri daha kısıtlı yani. 17.3 ekran alıcakken ips olması şart bence.
Acer o fiyatlara 6000 TL civarlarından geldi dolar sebebiyle. MSI zaten hep o fiyatlardaydı. Kaldı ki ben donanım özelliği olarak hiçbir düşüklük görmüyorum iki bilgisayarda donanım olarak aynı şeylere sahip. 32 GB RAM miktarını da 64 yapama eksi sayılmaz kesinlikle. Birde dediğim gibi IPS olmaması eksi değil bu durumda artı çünkü 120 Hz 3 ms panel var içinde. Bir oyuncu için akıcılık net görüntüden daha önemlidir. Ayrıca MSI'ın TN panelleri de gayet kaliteli bir sürücü inceleme videoları mevcut Youtube da bakabilirsin.

Teşekkürler. 32 GB yapılabiliyor dediniz, yani yükseltilebiliyor mu? Yükseltilebiliyorsa, yükseltmenin paralı olacağını düşünüyorum. Fiyatı 10.000'e tamamlıyor mu yükseltmek?
MSI zaten 32 GB belleğe sahip. Yükseltme yapmanıza gerek yok yani. Hiçbir zaman bu değerin tamamını kullanamayacak bilgisayar zaten merak etmeyin.

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Teşekkür ederim. İPS'in ne olduğuna dair detaylı bir bilgim yok. Bilgisayarlarda aramam gerekecek bir şey mi?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
msi markalı dizüstünün yorumlarında pil dayanımı konusunda olumsuz yorumlar var.

---- Mesajlar birleştirildi ----

ips ekranlar her açıdan daha net ve keskin görüntü sunmaya yarayan bi ekran teknolojisi. onun için ben vazgeçilmez buluyorum özellikle ekran 17.3 olunca.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Teşekkür ederim. İPS'in ne olduğuna dair detaylı bir bilgim yok. Bilgisayarlarda aramam gerekecek bir şey mi?
Panel tipi ile alakalı bir durum. IPS paneller daha doğru renk verirler ama TN panellere kıyasla daha yavaş tepkime verirler. Burada 2 laptop arasında ise birde ekran tazeleme hızı farkı mevcut. Acer modeli size saniyede 60 kare gösterebilirken MSI modeli 120 kare gösteriyor ki oyun esnasında akıcılığı ve deneyimi ciddi derecede arttırıyor. Ayrıca 3ms tepkime süresi ile daha çabuk bir geri dönüş sağlıyor ekran.

msi markalı dizüstünün yorumlarında pil dayanımı konusunda olumsuz yorumlar var.

ips ekranlar her açıdan daha net ve keskin görüntü sunmaya yarayan bi ekran teknolojisi. onun için ben vazgeçilmez buluyorum özellikle ekran 17.3 olunca.
Sonuçta gamebook ultrabook değil.

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Acer o fiyatlara 6000 TL civarlarından geldi dolar sebebiyle. MSI zaten hep o fiyatlardaydı. Kaldı ki ben donanım özelliği olarak hiçbir düşüklük görmüyorum iki bilgisayarda donanım olarak aynı şeylere sahip. 32 GB RAM miktarını da 64 yapama eksi sayılmaz kesinlikle. Birde dediğim gibi IPS olmaması eksi değil bu durumda artı çünkü 120 Hz 3 ms panel var içinde. Bir oyuncu için akıcılık net görüntüden daha önemlidir. Ayrıca MSI'ın TN panelleri de gayet kaliteli bir sürücü inceleme videoları mevcut Youtube da bakabilirsin.

MSI zaten 32 GB belleğe sahip. Yükseltme yapmanıza gerek yok yani. Hiçbir zaman bu değerin tamamını kullanamayacak bilgisayar zaten merak etmeyin.
Teşekkür ederim. Akıcılık gerçekten, bence de çok önemli. Eski bilgisayarımı terk etmemde en önemli faktör o.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Panel tipi ile alakalı bir durum. IPS paneller daha doğru renk verirler ama TN panellere kıyasla daha yavaş tepkime verirler. Burada 2 laptop arasında ise birde ekran tazeleme hızı farkı mevcut. Acer modeli size saniyede 60 kare gösterebilirken MSI modeli 120 kare gösteriyor ki oyun esnasında akıcılığı ve deneyimi ciddi derecede arttırıyor. Ayrıca 3ms tepkime süresi ile daha çabuk bir geri dönüş sağlıyor ekran.

Sonuçta gamebook ultrabook değil.
60 değil 75 hz ekran.

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Teşekkür ederim. Pil konusu şimdi aklımı kurcaladı. İyi bir kalitede oyunu oynamak tabi ki önemli, donma sorunu olmasın yeter ki... :)

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
IPS olması pek önemli değil anladığım kadarıyla. Peki MSI görüntü kalitesi yönünden başarılı mıdır? Anladığım kadarıyla MSI kullanıyorsunuz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ips ekranlar geleceğin ekranları olarak hala geliştiriliyolar ve cep telefonlarında çoğunlukla ipsdir mesela ekranlar. samsungun birde amoled leri vardır mesela...

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Acer kullanıyorsanız hız problemi çekiyor musunuz, oyun oynarken? Deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim. Kararsız kaldım bayağı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
acer dizüstü olarak bu modeli alamam henüz :) bi kaç yıl geçmesi gerekli yani ... aslına bakarsanız şu anki dizüstüm msi fakat içindeki ekran çinli dandik bi ekran... zamanında ucuza gelsin diye idarelikten almıştım. oyun bilgisayarı için beklemedeyim.
şurda incelemesi var:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
IPS olması pek önemli değil anladığım kadarıyla. Peki MSI görüntü kalitesi yönünden başarılı mıdır? Anladığım kadarıyla MSI kullanıyorsunuz.
IPS olması önemli ama alacağınız bilgisayar bir gamebook. Görüntü netliğinden ziyade tepkime süresi ve akıcılık önemli. Ayrıca şunu belirteyim MSI'ın şuan kullandığı TN panellerde ciddi anlamda iyi doygunluğa sahip. Dediğim gibi konu gamebook ise zirvede her zaman MSI vardır. Birde Alienware var ama onun fiyatları çok pahalı tabi.

Luculia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
acer dizüstü olarak bu modeli alamam henüz :) bi kaç yıl geçmesi gerekli yani ... aslına bakarsanız şu anki dizüstüm msi fakat içindeki ekran çinli dandik bi ekran... zamanında ucuza gelsin diye idarelikten almıştım. oyun bilgisayarı için beklemedeyim.
Teşekkürler. Anladım. Siz de Acer alacaksınız herhalde. :DDD

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
bir bilgisayar için 9000 tl lere kadar cıkmak biraz garip değil mi? cünkü 2500 tl ye bir bilgisayar hani biraz daha yükseltelim 3000 tllik bir bilgisayar(masaüstü) sizi son model oyunlarda ultrada rahat oynattırıyor