Öneri 5000 - 6000 Tl Civarı Alınabilecek En İyi Laptop Sizce Hangisi ?

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum. Çok sık konu açan biri değilim. Yardımınızı istiyorum. Kafam çok karışık 6 yı göremeyebilirim. Önerilerinize ihtiyacım var. Hp-monster-casper olmasını çok istemiyorum. Benim beğendiğim ve bulduğum laptop bu oldu : https://www.hepsiburada.com/dell-vo...nabilir-bilgisayar-fb115f41n-p-HBCV000003T7Y2
Sonrasında dokunmatik ekranlı lenovo flex gözüme çarptı fakat ramini yükseltememek hayal kırıklığı oldu sizce 4 gb rame rağmen alınabilir mi ? Link : https://www.hepsiburada.com/lenovo-...k-ikisi-bir-arada-81x1008htx-p-HBCV000002O2LR Teşekkürler.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
İlk bilgisayarın işlemcisi bayağı kuvvetli iken diğerinin sadece dokunmatik ekran özelliği ön planda.
Dokunmatik ekranın avantajı, Windows 11 ile aşırı uyumlu olur. Windows 11'de hafif olacak.

İnternetten bir kaç video izledim. Dokunmatik tarafı fena değil. Kalem ile iyi çalışıyor. Tamam ağır render yapılmaz lakin iş görecek render ile kurgu yapabilirsin. Standart bir kullanıcı için çok iş görür ekranı.

Diğer dokunmatik avantajlar;
- Resim çizmene olanak sağlar. Auto Desk Sketchbook ile çok iyi.
- Blender 3d ile low poly 3d tasarımlar, introları ayarlarsın.
- Video kurgusunda işini görür,
- Dokunmatik olduğu için ve Android ile Windows 11 "kanki içindeyim sanki" olacağı için manyak bir şey olacaktır.

Ayrıca işlemci ve GPU'su macOS sürümlerinden Catalina uyumlu galiba. Reddit'ten baktım. 10 ay önce Catalina kurmuş biri.

Son düzenleme:

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
İlk bilgisayarın işlemcisi bayağı kuvvetli iken diğerinin sadece dokunmatik ekran özelliği ön planda.
Dokunmatik ekranın avantajı, Windows 11 ile aşırı uyumlu olur. Windows 11'de hafif olacak.

İnternetten bir kaç video izledim. Dokunmatik tarafı fena değil. Kalem ile iyi çalışıyor. Tamam ağır render yapılmaz lakin iş görecek render ile kurgu yapabilirsin. Standart bir kullanıcı için çok iş görür ekranı.

Diğer dokunmatik avantajlar;
- Resim çizmene olanak sağlar. Auto Desk Sketchbook ile çok iyi.
- Blender 3d ile low poly 3d tasarımlar, introları ayarlarsın.
- Video kurgusunda işini görür,
- Dokunmatik olduğu için ve Android ile Windows 11 "kanki içindeyim sanki" olacağı için manyak bir şey olacaktır.

Ayrıca işlemci ve GPU'su macOS sürümlerinden Catalina uyumlu galiba. Reddit'ten baktım. 10 ay önce Catalina kurmuş biri.
Harika bir durum ama beni korkutan 4 gb rami olması çünkü artırılamıyor.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Harika bir durum ama beni korkutan 4 gb rami olması çünkü artırılamıyor.
Lenovo olan bilgisayar annemde var Ram'i artabiliyor diye biliyorum; 4GB Ram anakarta lehimli 1 adet de 32 GB'ye kadar destekleyen boş slot var diye biliyorum. Yine de satıcıya da sorunuz.
Bilgisayarı hangi amaçla kullanacaksınız?

Son düzenleme:

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Lenovo olan bilgisayar annemde var ver Ram'i artabiliyor diye biliyorum; 4GB Ram anakarta lehimli 1 adet de 32 GB'ye kadar destekleyen boş slot var diye biliyorum. Yine de satıcıya da sorunuz.
Bilgisayarı hangi amaçla kullanacaksınız?
Ofis iş gibi daha çok. Satıcıya sordum. Arttırılamıyor dedi. Videolara da baktım maalesef boş slot yok. Dediğiniz özellik asusun var o da pahalı.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Ram konusunda birazdan kullanma kılavuzuna bakarım, bir şeyler bulursam haber ederim.
Bence bu bilgisayarın dokunmatik özelliği çok lazım değilse almayın çünkü dokunmatiği olmasa 6.000₺ etmez. Bütçenizi 6.500'e çıkarırsanız Huawei Matebook 14'e bakabilirsiniz.
Dokunmatik olması ekstra artı gibi gözüktü ondan dolayı almak istemiştim. Kalemi de var çünkü. Sanırım bu laptobu alacağım. https://www.hepsiburada.com/dell-vo...?magaza=Techburada&url_src=and-product-detail

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Son düzenleme: