500 TL'ye sistem güncelleştirme

Bu konuyu okuyanlar

serhatsakarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar elimde eski bir sistem var arada CS, LoL gibi oyunları oynamak için birkaç değişiklik yapmak istiyorum. Parçaları ikinci el ya da aliexpress üzerinden alıcam. Üstün bir performans beklemiyorum orta seviyede bile oynatsa yeter. 500 TL üst sınırım var neler eklemeliyim
İşlemci: Intel Core 2 E7500
Ekran Kartı: GeForce 9500GT
Anakart: AMI 080014
Ram: 3 GB

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Merhaba arkadaşlar elimde eski bir sistem var arada CS, LoL gibi oyunları oynamak için birkaç değişiklik yapmak istiyorum. Parçaları ikinci el ya da aliexpress üzerinden alıcam. Üstün bir performans beklemiyorum orta seviyede bile oynatsa yeter. 500 TL üst sınırım var neler eklemeliyim
bence bu sisteme en fazla ram takviyesi olur çünkü parçalar çok eski olduğunda başka parça uyumlu olmaz

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
500'e sistemi satıp ikinci elden biraz daha güncel bir sistem toplamanızı öneririm, bu sisteme yapılabilecek yükseltme RAM arttırıp SSD olabilir ama boşuna yapmış olursunuz.

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
hem yazdığınız anakart .anakart değil bios yazılımı cpuz indirip bakın

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
300 - 500 ne eder bilmem ama satmak en mantıklısı eğer o dediğin oyunları illa oynayacağım dersen...

Ben oyun için bilgisayar alınmasına hep karşıyımdır, bi kaç yıl oynarsın sonra gına gelir artık oyunlardan, saçma bulursun. Ama kaybettiğin zaman ve yapman gerekenler aklına geldikçe pişman olursun.

Sen en iyisi bu bilgisayarı satabilirsen sat ama oyun için yeni bir tane alma, en azından üniversite kazanana değin hiç bulaşma oyun oyuncak bölümüne.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
En kötü ihtimal ile Q8000 -Q9000 işlemci desteği vardır.4 gb ram desteğide vardır.
Paran belliki bu kadar .
Bu paraya, işlemcide alınır,yazdığın oyunları rahatça oynayabileceğin 2.el e.kartıda alınır ram takviyesi de yapılır.
Paran az diye ,mahrummu kalacaksın yani. Anakartının üzerinde bi yerlerde marka model gibi bi şeyler olabilir. Fotosunu çekmeye çalış,tüm yazıların.

serhatsakarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
300 - 500 ne eder bilmem ama satmak en mantıklısı eğer o dediğin oyunları illa oynayacağım dersen...

Ben oyun için bilgisayar alınmasına hep karşıyımdır, bi kaç yıl oynarsın sonra gına gelir artık oyunlardan, saçma bulursun. Ama kaybettiğin zaman ve yapman gerekenler aklına geldikçe pişman olursun.

Sen en iyisi bu bilgisayarı satabilirsen sat ama oyun için yeni bir tane alma, en azından üniversite kazanana değin hiç bulaşma oyun oyuncak bölümüne.
Üniversitede okuyorum zaten son olaylardan sonra eve döndüm laptop arıza yapınca mecburi masaüstüne kaldım 5-6 ay götürse yeter aslında beni ama bu gidişle laptop alıcaz gibi duruyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
SSD yoksa sisteminde 300 TL'ye bir SSD al üstünede 4 GB bir RAM ekle anca onu yaparsın 500 TL bütçe ile.
( Bunlarda gereksiz olur o sistemi kurtaramaz gibi )

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Üniversitede okuyorum zaten son olaylardan sonra eve döndüm laptop arıza yapınca mecburi masaüstüne kaldım 5-6 ay götürse yeter aslında beni ama bu gidişle laptop alıcaz gibi duruyor.
O RAM 2+1'dir ve onu 2+2 yapın, 128 GB SSD alın (bilgisayar SATA II bile olsa hız farkı olur), GT 710 ayarında bir ekran kartı alın.

serhatsakarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
En kötü ihtimal ile Q8000 -Q9000 işlemci desteği vardır.4 gb ram desteğide vardır.
Paran belliki bu kadar .
Bu paraya, işlemcide alınır,yazdığın oyunları rahatça oynayabileceğin 2.el e.kartıda alınır ram takviyesi de yapılır.
Paran az diye ,mahrummu kalacaksın yani. Anakartının üzerinde bi yerlerde marka model gibi bi şeyler olabilir. Fotosunu çekmeye çalış,tüm yazıların.
Fotoğrafları akşam atabilirim şuanlık idareten kullanmak için birazda zaman geçirmek uğraşmak istiyorum zaten 5 ay sonra falan tekrar okula dönüş yapıcam. Ama iş görmeyecekse hiç girişmicem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O RAM 2+1'dir ve onu 2+2 yapın, 128 GB SSD alın (bilgisayar SATA II bile olsa hız farkı olur), GT 710 ayarında bir ekran kartı alın.
Peki bunların yanında modlu Xeon işlemci kullanma şansım var mı anakart çalıştırır mı ya da bir faydasını görür müyüm?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Fotoğrafları akşam atabilirim şuanlık idareten kullanmak için birazda zaman geçirmek uğraşmak istiyorum zaten 5 ay sonra falan tekrar okula dönüş yapıcam. Ama iş görmeyecekse hiç girişmicem.
İş görür fakat harcadığınıza değer mi olmalı sorunuz, eğer bu 6 ayı sinir olmadan geçirmek istiyor iseniz dediğimi yapın, ben olsam satardım ve sattığım parayı da üste koyarak bir sistem dizerdim (uğraşmak istemezseniz yükseltme yapın).

Peki bunların yanında modlu Xeon işlemci kullanma şansım var mı anakart çalıştırır mı ya da bir faydasını görür müyüm?
Her anakart değil, anakart çipiniz ne idi?

serhatsakarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İş görür fakat harcadığınıza değer mi olmalı sorunuz, eğer bu 6 ayı sinir olmadan geçirmek istiyor iseniz dediğimi yapın, ben olsam satardım ve sattığım parayı da üste koyarak bir sistem dizerdim (uğraşmak istemezseniz yükseltme yapın).

Her anakart değil, anakart çipiniz ne idi?
Chipset bölümünde p35/g33/g31 yazıyor

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Chipset bölümünde p35/g33/g31 yazıyor

dostum kasa yükseltime hiç gitme elindeki kasayı cıkar internette araştır emin ol 2. el düşündügünden daha iyi bir kasa bulabilirsin kendine benimde eski kasam 2 gb ram 2 ghz işlemci çift çekirdek vardı ssd aldım 3.2 ghz yaptım işlemcide ramide 4 taktım ama ana kart 3 destekliyordudu 3 kullandım hani gerçekten heves kursanda kalıyor kurtarmıyor sonra internette araştırdım keşke şuan dedigimi yapsadım bide bilgisayar konusunda bilgim olmasına ragmen yapmamıstım onu anlış şeyler işte insan elindekini geliştirmek istiyor hep tedirgin sonra çok şükür kendime güzel kasa topladım yıllar sonra