Haber 500 Kişiyi İşten Çıkardığı Belirtilen OPPO'dan Açıklama

Bu konuyu okuyanlar

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Geçtiğimiz günlerde Oppo’nun 500 kişiyi küresel kriz gerekçesiyle işten çıkarması gündeme gelmişti. Tuzla’daki fabrika önünde işten çıkarılan işçiler fabrika önünde eylem yaparak yaşanan durumu prostesto etmişlerdi.

Şirket açıklamasında işten çıkarma gerekçesi olarak artan hammadde fiyatlarını ve yedek parça sıkıntısına bağlı üretim yavaşlamasını işaret etti.
Açıklamada “Dünya genelinde devam eden hammadde ve yedek parça sıkıntısı ve buna bağlı fiyat artışları, Oppo ürünlerinin üretildiği İstanbul'daki fabrikanın da hedeflenen üretim kapasitesini etkilemiştir. Ne yazık ki, sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu. Ancak Türkiye, Oppo için önemli bir pazar olmaya devam ediyor ve Oppo bu pazarda uzun vadede kalmayı planlıyor.” ifadelerine yer verildi.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Oppo gibi şirketler gene de bu maliyetlere daha rahat katlanabilirler ihracat odaklı çalıştıkları için. Ama daha küçük esnaf ne yapacak ? 3 adam çalıştırıyorsa belki de birine yol vermesi gerekecek.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Seni görende İşveren aç zanneder. İşveren her daim küpünü doldurur.
Ya bilader kimse durduk yere zarar etmek istemez. Örneğin, önceden 500k kazanıyorken mâliyet artışı yüzünden o kazancının 200k'ya düşmesini istemezsin. Klasik kitle, şaşırtmıyorsunuz :D Düşünerek konuşun. Ben ayrıca aç gibi bir kelime de kullanmadım, siz öyle anlıyorsunuz.

Aynı zamanda mâliyet artışı falan da var tabii ki hammaddelerin. Her şey aşırı zamlandı, her şey.

source offical

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Bu konu hakkında niye bildirim alıyorum ben, anlamadım :D.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Oppo'da İK'dan sorumlu Genel Müdür yardımcısı değil miydiniz :p

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu kafa ile batar çalıştıracak elaman bulamıcaklar...

dijitaldunya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
şuursuzca yaptıkları büyüme ve açılmanın sorunu neden emkeçiye vuruyor siz dpğru düzgün bir iş planı yapamıyor musunuz? çok yazık

Leppe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yazık piyasayı bahane edip dev bir şirketin işten çıkarma yapması daha yazık