500 dolara kadar telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Selim_2122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Selamlar, amerikadan akrabam gelecek. 450-500 dolarlık bir telefon almayı düşünüyorum. aklımda şunlar var;

Oneplus 7t 256gb

Realme x2 pro

aslında özellikleri neredeyse aynı ama aralarında 500tl lik fiyat farkı var. Kıyaslamalara bakarak realme x2 pro ya karar verdim(50w hızlı şarj ve daha ucuz olması sebebiyle) ama başka bir öneriniz var mı?

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Selamlar, amerikadan akrabam gelecek. 450-500 dolarlık bir telefon almayı düşünüyorum. aklımda şunlar var;

Oneplus 7t 256gb

Realme x2 pro

aslında özellikleri neredeyse aynı ama aralarında 500tl lik fiyat farkı var. Kıyaslamalara bakarak realme x2 pro ya karar verdim(50w hızlı şarj ve daha ucuz olması sebebiyle) ama başka bir öneriniz var mı?

Merhaba, 350 euro ve üzeri bir teknolojik cihaz getirtmek isterseniz %20 gümrük vergisi artı 1500 tl imei kayıt ücreti ödemeniz gerekecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba, 350 euro ve üzeri bir teknolojik cihaz getirtmek isterseniz %20 gümrük vergisi artı 1500 tl imei kayıt ücreti ödemeniz gerekecek

o yüzden 350 euro'dan az iphone se 2020 alarak kara girebilirsiniz.

Selim_2122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

o yüzden 350 euro'dan az iphone se 2020 alarak kara girebilirsiniz.

iphone 6 var şu an iphone den androide geçmek istiyorum.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Oneplus 7t 256gb

Realme x2 pro

Realme x2 pro.

Selim_2122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
gümrük vergisi kargo ile gelen cihazlar için değil mi sadece

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
iphone 6 var şu an iphone den androide geçmek istiyorum.

350 euro altı bir cihaz almanızı öneririm. %20 gümrük vergisi az değil. ama amerikadan android telefon alarak zarara girerseniz. türkiye fiyatlarıyla dışarıdan almanın fiyatını karşılaştırın derim

Selim_2122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
hayır bavuldan getirdiğiniz cihaz için de geçerli. kaçak geçiş yaparsanız evinize gelip el koyabilirler telefona ( gümrük tarafından el konulabilir )

Yolcu beraberinde cep telefonu getirmek mümkün müdür?

Evet getirilebilir. Halihazırda, cep telefonunun (Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil) muafen serbest dolaşıma sokulabilmesi için, ancak yolcu beraberi kişisel eşya statüsünde olması gerekmektedir. Karar eki Ek-9 listede belirtildiği gibi, yabancı misyon mensupları hariç, her bir yolcunun iki takvim yılında bir adet ile sınırlı olmak üzere, telefonun kıymetine bakılmaksızın cep telefonunu gümrük vergilerinden muaf olarak yurda getirmeleri mümkün bulunmaktadır.

ben buradan yola çıkarak vergisiz getirilebilir diye düşünmüştüm.

Reaksiyon puanı
5,171
hayır bavuldan getirdiğiniz cihaz için de geçerli. kaçak geçiş yaparsanız evinize gelip el koyabilirler telefona ( gümrük tarafından el konulabilir )
Yanlış bilgi vermemelisiniz...

Yolcu beraberinde cep telefonu getirmek mümkün müdür?

Evet getirilebilir. Halihazırda, cep telefonunun (Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar dahil) muafen serbest dolaşıma sokulabilmesi için, ancak yolcu beraberi kişisel eşya statüsünde olması gerekmektedir. Karar eki Ek-9 listede belirtildiği gibi, yabancı misyon mensupları hariç, her bir yolcunun iki takvim yılında bir adet ile sınırlı olmak üzere, telefonun kıymetine bakılmaksızın cep telefonunu gümrük vergilerinden muaf olarak yurda getirmeleri mümkün bulunmaktadır.

ben buradan yola çıkarak vergisiz getirilebilir diye düşünmüştüm.
Sıkıntısız getirebilirsiniz. Sadece IMEI kaydettirmeniz gerekir.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Oneplus 7t 256gb

Realme x2 pro

OnePlus 7T öneririm eğer 500 dolara OnePlus 8 bulursan kaçırma ben özellikle Glaciar Green rengini çok beğendim
Realme X2 Pro da öneririm IPS ekranlı Realme alacağına AMOLED ekranlı Realme öneririm
Xiaomi tarafında ise Poco X2 Pro öneririm pop-up kamerayı dert etme ben Mİ9T kullanıyorum sıkıntı yaşamadım

Reaksiyon puanı
3,027
Getirtmenizde bir sıkıntı yok fakat IMEI kayıt işlemleri 2000TL'ye yakın tutuyor. Ne kadar kâr edeceğinizi hesaplamalısınız. Ben olsam pahalı bir telefon alıp burada satarım. Sonuçta her türlü 1800TL ödeyeceğim.