500.000 Zoom hesabı dark web'de satıldı!

Zoom kullanıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Yabancı kaynakların raporuna göre hacker forumlarında 500.000 kadar Zoom hesabının satışta olduğu rapor edildi. Bunun üzerine binlerce hesabın da forumlarda eğlence amaçlı ücretsiz olarak paylaşıldığı belirtildi. Bunu farkeden Cyble adlı siber güvenlik şirketi tüm hesapları satın aldı ve konuyu yakından incelemeye başladı. Şuan çalınan hesaplar emin ellerde gibi görünse de her an her şey olabilir, işinizi sağlama alıp güçlü ve karmaşık bir şifre kullanmanızı öneririm.
zoom-hesabi-dark-webde-satildi.jpg

Haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Yabancı kaynakların raporuna göre hacker forumlarında 500.000 kadar Zoom hesabının satışta olduğu rapor edildi. Bunun üzerine binlerce hesabın da forumlarda eğlence amaçlı ücretsiz olarak paylaşıldığı belirtildi. Bunu farkeden Cyble adlı siber güvenlik şirketi tüm hesapları satın aldı ve konuyu yakından incelemeye başladı. Şuan çalınan hesaplar emin ellerde gibi görünse de her an her şey olabilir, işinizi sağlama alıp güçlü ve karmaşık bir şifre kullanmanızı öneririm.

Haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz
zoomda bi ara güvenlik açığı vardı bu açıkla bilgisayarlara sızılıyordu normal

Reaksiyon puanı
3,027
zoomda bi ara güvenlik açığı vardı bu açıkla bilgisayarlara sızılıyordu normal
Zoom ile ilgili üç haftadır çok ciddi suçlamalar var ben de şahsen şaşırmadım bunun olduğuna. Nasıl bir sistem brute force saldırılarına karşı bir strateji geliştirmez anlamıyorum.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Zoom ile ilgili üç haftadır çok ciddi suçlamalar var ben de şahsen şaşırmadım bunun olduğuna. Nasıl bir sistem brute force saldırılarına karşı bir strateji geliştirmez anlamıyorum.
brute forcela olmaz bence veritabanına girip çalınmıştır

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Zoom’u bizimkiler kullanıyor ve bizde oradan ders işliyoruz, umarım sonumuz hayra gider diyeceğim de zaten güvenmediğim için Dualboot ile Kurduğum OS’te çalıştırıyorum.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
zoom un ilk vakası değil arka planda bilgi toplamada vardı

Reaksiyon puanı
3,027
Zoom’u bizimkiler kullanıyor ve bizde oradan ders işliyoruz, umarım sonumuz hayra gider diyeceğim de zaten güvenmediğim için Dualboot ile Kurduğum OS’te çalıştırıyorum.

Bizim okul da kullanıyor gerçekten riskli bir sistem ama rakiplerinden daha iyi özellikleri var.

zoom un ilk vakası değil arka planda bilgi toplamada vardı

Aynen son bir aydır suçlamalar gitgide artıyor.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Okullarda kullanılması sakat durum pratiklik acısından diğer görüntülü görüşmelere göre daha iyi sanırım oklu sınıf ortamı gibi kullanıldığına göre

American Megatrends

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
Bu Zoom nasıl popüler oldu anlamış değilim. Pandemi öncesinde de kullanılan ve gerçekten işin piri olan Adobe Connect, Microsoft Teams, (sonradan girmiş olsa da) Google Meet varken neden Zoom? Hangi politikayı izledi de herkes onu kullandı?

Reaksiyon puanı
3,027
Bu bilgi halen geçerli mi? Bilgisayar da zoom kullanmak tehlikeli mi oluyor o zaman?
Haberi geçen sene yazmışım, o dönemde Zoom'la ilgili çok fazla güvenlik skandalı duyuyorduk. Şu anda ne gibi önlemler aldılar bilmiyorum ama siz parolanızı karışık yaparsanız bilgileriniz çalınmaz.