Soru 50 milyon Türk Lirası ne kadarlık bir uzun vadede yapılabilir? (Yatırım yöntemiyle)

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar tahminleriniz nelerdir veyahut bildikleriniz? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Yani bu çok geniş kapsamlı bir durum şuan varolan paranın nerede değerleneceğine ve risk faktörlerine göre süreç değişim gösterecektir

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Şimdi 50 milyon TL parayı nerede değerlendireceksin ? Yani bu çok geniş kapsamlı bir durum şuan varolan paranın nerede değerleneceğine ve risk faktörlerine göre süreç değişim gösterecektir
Siz olsaydınız nasıl bir şekilde değerlendirirdiniz peki?

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Siz olsaydınız nasıl bir şekilde değerlendirirdiniz peki?
Ben olsam bildiğim işten şaşmazdım.
Sonuçta insanın en iyi bildiği şey kendi bildiğidir.Para piyasasında kardeşine bile güvenmeyeceksin...

Ben ekonimistim

Mobilya ve inşaat sektörüne yatırım yapıyorum.Çünkü Babamdan kalma ve çocuktan yetinmeyim.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Ben olsam bildiğim işten şaşmazdım.
Sonuçta insanın en iyi bildiği şey kendi bildiğidir.Para piyasasında kardeşine bile güvenmeyeceksin...

Ben ekonimistim

Mobilya ve inşaat sektörüne yatırım yapıyorum.Çünkü Babamdan kalma ve çocuktan yetinmeyim.
50 milyon Türk Lirası örn. Birleşik Krallık'ta gereğinden fazla değer kaybetmezse orada lojistik sektöründen kendi işimi başlatmayı tercih ederdim. Şirket kurarak yani.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
50 milyon Türk Lirası örn. Birleşik Krallık'ta gereğinden fazla değer kaybetmezse orada lojistik sektöründen kendi işimi başlatmayı tercih ederdim. Şirket kurarak yani.
O senin tercihin ben o riske girmem...
Ticarette önemli olan şey cevredir.Kurdun lojistik şirketini çevren olmasa 100 tane lojistik şirketi kur farketmez.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
O senin tercihin ben o riske girmem...
Ticarette önemli olan şey cevredir.Kurdun lojistik şirketini çevren olmasa 100 tane lojistik şirketi kur farketmez.
Şu anda Borsaya yatırım yapıyorum sizce bildiğimden şaşmamalı mıyım?

datasaver

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Bir süre söyleyemem ama istikrarlı olduktan sonra öyle ya da böyle elde edilir. Ben mesela genelde birikimlerimi kur korumalı mevduat ile yapıyorum halkbankta. Hem ülkeye faydası oluyor hem bana. Oldukça da iyi kazanıyorum. Benim için birikim demek kur koruma demek. Ötesini başaramıyorum. Hem de Türk param değerleniyor.