5 - 8k arası yazılım ve grafik tasarım programları için dizüstü tavsiyesi alabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

alasayvan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
5 bin 8 bin TL arası bütçem var.
Genel olarak web tasarım ile uğraşıyorum aynı zamanda freelance grafik tasarım işleri yapıyorum.

Photoshop, Corel Draw, Illustrator, 3d max gibi programlarda sıkıntı çıkarmayacak, render hızı yüksek bir laptop olmalı.

alasayvan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam mac'leri düşünüyorum fakat, kullandığım çok fazla program var ve onları satın almaya kalksam laptop bütçesini geçiyor, crackleme şeklinde kullanılır mı orasınıda bilmiyorum.

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702

Bu ürün şu anda indirimde kaçırma derim. Bu fiyata alabileceğin en iyi laptop. Depolama için bir SSD alarak takabilirsin zaten bütçen kalacak.

Reaksiyon puanı
5,171
Açıkcası crack yazılımı destekleyen biri değilim. Adobe Türkiye için ayrı fiyatlandırma yapıyor kurdan kaynaklı. Eğer son 3 yılda fiyatları kontrol etmediyseniz bir daha göz atın derim.

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Bütçeyi biraz aşarak Tulpar T5 19.1 alabilirsin ama yaptığın işlerde güçlü bir soğutucu gerekecek. Tulpar T5 19.1 rami 2666mhz benim önerdiğimin 2400mhz karar senin.

alasayvan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Açıkcası crack yazılımı destekleyen biri değilim. Adobe Türkiye için ayrı fiyatlandırma yapıyor kurdan kaynaklı. Eğer son 3 yılda fiyatları kontrol etmediyseniz bir daha göz atın derim.
Adobe programlarım lisanslı o konuda adobe şirketi düşünceli davranıyor öğrenci olduğum içinde %60 indirimli alıyorum. Fakat diğer bahsettiklerimin bir tanesi 800 dolar bir diğeri 1400 dolar ben gerçekten bu kadar fahiş bir fiyatı hak ettiğini düşünmüyorum ve bir kerelik değil tekrarlanan ödeme.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçeyi biraz aşarak Tulpar T5 19.1 alabilirsin ama yaptığın işlerde güçlü bir soğutucu gerekecek. Tulpar T5 19.1 rami 2666mhz benim önerdiğimin 2400mhz karar senin.
Teşekkür ederim, lenova'nın indirimi değerlendirilebilir gibi güzelde indirim var.

Reaksiyon puanı
5,171
Adobe programlarım lisanslı o konuda adobe şirketi düşünceli davranıyor öğrenci olduğum içinde %60 indirimli alıyorum. Fakat diğer bahsettiklerimin bir tanesi 800 dolar bir diğeri 1400 dolar ben gerçekten bu kadar fahiş bir fiyatı hak ettiğini düşünmüyorum ve bir kerelik değil tekrarlanan ödeme.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim, lenova'nın indirimi değerlendirilebilir gibi güzelde indirim var.
Bu konuda tabiki sizi zorlayamam ancak yanancı sitelerden ilgili araştırmaları yaptığımızda hiçbirinin öğrencilerden 1300$ ücret almadığını görebilirsiniz.