• OPPO Watch Free inceleme!

    AMOLED ekranlı ve nispeten daha uygun fiyatlı akıllı saat OPPO Watch Free modelini inceledik. İşte özellikleri!

5+3 kuralının kulüplere faturası 20 milyon lira oldu

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Katılım
30 Temmuz 2009
Mesajlar
23,098
Reaksiyon puanı
1,099
Puanları
113
Yaş
37
Bu sene uygulamaya konulan 5+3 yabancı kuralı sebebiyle kulüpler büyük zarar etti.

aziz.jpg


Geçen sezon 6+0+4 olarak uygulanan kural, 5+3 olarak değiştirildi. Buna ek olarak kulüplere birer tane de yabancı bir oyuncunun sözleşmesini dondurarak kadrolarında tutma hakkı verildi. Kulüplerin yabancı uygulamasına hazırız demelerine rağmen transfer döneminde yine zarar ettikleri gözlendi. Kadro yapılarını buna göre ayarlamayanlar, ellerinden çıkaramadıkları oyuncular için yüksek miktarlarda fesih bedelleri ödemek zorunda kaldı.

Dört büyükler bu transfer döneminde kadrolarını boşaltmak için 20 milyon TL öderken, yüksek bonservis fiyatlarıyla transfer ettiği birçok oyuncuyu bedelsiz gönderdi. Son şampiyon Fenerbahçe, Yobo ve Baroni’yi göndermek için kasasından 5,5 milyon TL para çıkardı. Herhangi bir teklif gelmeyen Krasic’in ise sözleşmesi donduruldu. Sırp oyuncu, hiç oynamadan yıllık 5 milyon TL kazanacak.

Galatasaray’da da durum hemen hemen aynı. Büyük umutlarla transfer edilen Ontivero bedelsiz olarak Gaziantep’in yolunu tuttu. Hajrovic, parası ödenmediği için adeta kaçtı. Amrabat 1 milyon Euro’ya yeniden Malaga’ya, Dany 390 bin Euro’ya Granada’ya kiraladı. Bu oyuncunun yıllık 750 bin Euro’luk ücretini ise Cim Bom ödeyecek. Teknik Direktör Prandelli tarafından kadroda düşünülmeyen Eboue ise oynamadan 6 milyon TL cebine koyacak.

Trabzonspor da 7 milyon liraya yakın bir parayı kontrat fesih bedeli olarak ödedi.

Bu dönemi diğer kulüplere nispeten en az zararla kapatan Beşiktaş oldu. Siyah-Beyazlılar, Eneramo için 500 bin Euro fesih bedeli öderken, Holosko’yu 500 bin Euro karşılığında Rizespor’a kiraladı.

Kaynak
 

The Virus

Doçent
Katılım
4 Mayıs 2013
Mesajlar
635
Reaksiyon puanı
1
Puanları
0
Daha kulüpleri değil Türk futbolunu vuracak bu saçmalık.
#YeterYıldırımDemirörenYeter
 
Üst