4gblık ramın 1 gb kullanılıyor neden

Bu konuyu okuyanlar

eagleone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hp dv6-1241et laptopumda dün cdden dosya kopyalıyordum laptopta 4gb ram olduğu için hızlı kopyalar diye düşünürken 10 dk yazdı 450mblık şeye şok oldum ram ve işlemci performansını izlemek için alt+ctrl+delete den performansa baktım 4 gb ramın 1 gb ını kullanıyordu bu neden böyle olabilir teknik bi arıza mı yoksa ayar problemi mi yardımlarınız için teşekkürler
http://img691.imageshack.us/i/2679g.jpg/

Laptop : 2.66GHZ işlemci 4 gb ram 500 gb hdd 2048 e yükselen 1 gb ekran kartı

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
işletim sistemi zaten bir o kadar ram kullanır. bunun teknik bir problemle alakası yok. ayrıca cd yüzeyinin temiz olup olmaması gibi nedenler yada cd okuyucunun gözünün temiz olup olmaması kopyalama hızını etkiler.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Cd nin okuma hızını hesap ettin mi?

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
problem cd'dendir harici diskten fln kopyalama yaparsan daha rahat görürsün farkı ;)

eagleone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cdnin okuma hızı vs tamam da laptop daha yeni gözün kirlenme olasılığı çok düşük 1 aylık makine anca fabrikasyon arıza vardır ama aynı sisteme sahip makineler daha hızşı aktarma yapıyor pcler

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Bilgisayar zaten ram in tamamını kullanmaz onlarca uygulama açmadıktan sonra. Zaten ne kadar boşta kullanılmayan ram varsa sistemin o kadar hızlı çalışır.

Bu arada toplam 3gb ram gösteriyor. 32bit işletim sistemi mi kullanıyorsun ? Bende 4gb ram var notebook um da ctrl + alt + del de 4096 gözüküyor.

eagleone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet fabrikasyon 32-bit vista home premium var

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
ram sana extra perf. sağlamaz yanlızca win7 gibi superfect yazılım teknolojisini kullanan işletim sistemlerinde extra ram senin işine yarar sendeki yavaş yazmanın sebebi optik sürücünün yavaş olundandır normal şartlar altında hem işlenmcin de iyi

eagleone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yavaş yazma söz konusu değil cd ye yazma gibi bi sıkıntım yok cd den pc hafızasına veri aktarırken ki sıkıntım bu çok yavaş aktarıyor

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hepsini kullanacak diye bir kuralmı var..

eagleone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok kural yokda niye sadece 1 gb kullanıyo zorladığım halde neyse okuma hızından olduğu kanısına varıldı yardımlarınız için teşekkürler

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Başka CD ler dene...
Olmadı boş CD ye elindeki CD nin içeriğini bir bir kopyala ve onu okutmayı dene...

Arkadaşın yukarıda dediği gibi CD üzerindeki çizikler ( Bazen gözle görülemeyebilir) lekeler CD okuma hızını oldukça düşürürler...

CD yi bilgisayarına kopyalarken kopyalama sayfasında ayrıntılar diye baktığında okuma hızını görürsün orada zaman zaman hızlanırken zaman zaman okuma hızı düşer bu CD nin üzerindeki leke ve çizklerden kaynaklanır...

Dediğim gibi aynı CD yi temiz sıfır bir CD ye yaz... ve onu da tekrar bilgisayarına kopyalamaya çalış eğer ikisinin de okuma hızı oldukça düşükse senin laptopla aynı bir laptopda kopyalama hızına bak Sorun senin laptoptaysa anca böyle anlaşılır...

Ram in değil 4, 16 gb da olsa Cd romun okuma ve yazma aynı şekilde hard diskin okuma ve yazma hızı bellidir...

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
optik sürücünün özelliklerine bak eğer bunda sorun yok sa başka cd ler le dene cd nin eski olması okuma hızını güçleştirir

eagleone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğru hdd içi bi veri aktarıımı değil sonuna okuma hızı etkiler önerini deniyeceğim çok saolun

eagleone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cd eski değil yaa cdciden yeni alınmış bi film cdsi

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
sen yeni alındığına ne bakıyorsun adam cd yi çok yüksek hızda yazarsa Cd sorunlu olur yine okuma güçlüğü çeker CD rom...