Yardım 4500tl 144hz monitör destekleyecek ekran kartı tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Cyberious34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
İ5 10500 işlemcim b460m pro anakartım ve 2x16 ramlerim var. Elime 144hz 1ms asus tuf gaming monitör geçti. Ancak ekran kartım r9 380. Ne kadar denersem deneyim hiçbir oyunu açamıyorum açtığım oyunlar pcyi donduruyor. Biraz araştırdım ama galiba ekran kartından dolayıymış. Ekran kartımı değiştirmeyi planlıyorum. Bütçem bu kadar. Az zorlasam 5000 olur. 2. El farketmez. Pek bir bilgim yok o yüzden yardımlarınızı bekliyorum.

Cyberious34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Stoklarda olmadığı için ikinci el GTX 1650 Super bakabilirsiniz.
Hocam daha önce eski lcd ekran kullanıyordum. Mb bannerlordu orta yüksek ayarlarda çok rahat oynuyordum ufak fps droplarla. Ama bu monitörü taktım oyunu açıyorum 1 fps oluyor anında ve tüm pc donuyor. Görev yöneticisini açıyorum 5 dakika sonra açılıyor. bakıyorum cpu kullanımı %100 bannerlord launcher. 1650 superle rahat kullanabilir miyim acaba

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,521
Hocam daha önce eski lcd ekran kullanıyordum. Mb bannerlordu orta yüksek ayarlarda çok rahat oynuyordum ufak fps droplarla. Ama bu monitörü taktım oyunu açıyorum 1 fps oluyor anında ve tüm pc donuyor. Görev yöneticisini açıyorum 5 dakika sonra açılıyor. bakıyorum cpu kullanımı %100 bannerlord launcher. 1650 superle rahat kullanabilir miyim acaba
Bu durumun monitörle alakası olmaması lazım. Monitörü 60 Hz'e alıp durumlar aynı mı diye kontrol edebilir misiniz?

Cyberious34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Aynı hocam. Bildiğin pc kilitleniyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba display port kablom yok ondan dolayı oluyor olabilir mi

Son düzenleme:

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,521
Aynı hocam. Bildiğin pc kilitleniyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba display port kablom yok ondan dolayı oluyor olabilir mi
Olayın monitörle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Başka bir donanımda problem var muhtemelen. Fakat bu noktadan sonra ben uzman sayılmam başka arkadaşlar yardımcı olsa daha sağlıklı olur.

Cyberious34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Olayın monitörle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Başka bir donanımda problem var muhtemelen. Fakat bu noktadan sonra ben uzman sayılmam başka arkadaşlar yardımcı olsa daha sağlıklı olur.
İyi de hocam eski ekranı takınca hiç böyle bir problem yaşamadım ki. 650w psu da var elimde.

Son mesajlar