4000 TL Notebook Seçimi

Bu konuyu okuyanlar

atakansariyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Kendime oyun bilgisayarı almak istiyorum, öğrenciyim ve bilgisayarı olabildiğince uzun süre kullanmak istiyorum. Yani dayanıklı olmalı.

Monster Abra A5 v1.1.2 toplamaya çalıştım. (Internet sitesindeki özelleştirmelerle)

Intel Core i7 4710MQ
2 GB Nvidia GeForce GTX860M 128 BIT
24 GB 1866 MHz Ram
240 GB mSATA SSD
1 TB + 1 TB HDD
FREEDOS

Bu özellikler ile notebook 4000 TL oluyor. Vereceğim paraya değer mi? Yoksa başka bir notebook alarak zamanla geliştirsem daha mı güzel olur? Olursa hangi notebooku önerirsiniz? SSD olsun, RAM yüksek olsun, ekran kartı ve işlemci iyi olsun mümkünse. Işlemci ve ekran kartı iyi olup da diğer kriterlere uymayan notebooklara da bakabilirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

atakansariyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
#G üncel

Bu notebook bu fiyata alınır mı? Bu fiyata daha iyisi var mı? Yardımcı olun lütfen.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
#G üncel

Bu notebook bu fiyata alınır mı? Bu fiyata daha iyisi var mı? Yardımcı olun lütfen.

Oyun bilgisayarı toplayacakmışsınız ve 24 gb ram ne için acaba ? Yeni nesil oyunlara 8 gb ram yetiyor fazlası gereksiz. Oyunda işlemci önemli değildir ekran kartını beslemesi yeterlidir. 4000 TL bütçen varsa daha iyi Monster ürünlerine göz atmanı öneririm. Toplama notebook alma ekran kartına önem ver.

atakansariyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Crysis 3 u mümkünse ultrada oynamak istiyorum. Yani ilerde daha iyi oyunlar çıksa bile cihaz canavar olmalı. Uzun zaman kullanmak istiyorum.

atakansariyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Cd Dvd kullanmak için değil, ilerde oraya bir harddisk yuvası alarak kullanmayı düşünüyorum. Monsterlar güzel seçim olabilir diyorsunuz yani. Bazı yerlerde kasaları dayanıksız gibi şikayetler okuyorum. Ne derece dayanıksız bu konuda bir bilginiz var mı?

Evet kasa kalitesi çok iyi değil ama laptoba sert davranmazsanız hiç sıkıntı yaşamazsınız.